Piticlontzi de iulie-august 2004 (243)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Salutare din comuna primitiva Bucuresti !! (asta era un titlu de articol din ziaru de azi si mi-a placut la max, caci cam asa arata capitala zilele astea).
Io sint pe aici, ma conversez cu fii miu pe messenger - schimbam poze mici (audiblesuri) si ascult la empetreipleier ultimul disc al celor de la eagles (iubirea mea, Don Henleyyyy !!).
Deci pot avea si zile bune !! Ceea ce ma bucura nespus, partea nashpa este ca sint asaaa de rare ...
Va doresc o zi minunata ! Revin io leiter ..

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Vi-am zis ca la Oradea ploua ??? Asta d`aia ca au zis zapezi pe we si inceput de saptamana ... oare din care an?! ...
Alice



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Si al meu suge degetul la nani si la desenele "cu emotii", adica la alea la care-i e frica pentru personajul favorit

Pipi noaptea e cvasi normal pana la 6 ani, de la urolog citire, te duci degeaba cu el la doctor ca el nu iti va da un tratament medicamentos la varsta asta. Sor-mea a facut in pat pana pe la 10 ani!!

eu sunt nervoasa cu botezul, am atatea de aranjat si cel mai rau ca inca nu am gasit sala.




Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Ca uitai sa zic - cuscrela Ioanoo, ti-am admirat mindra aseara colindind - fii-miu a fost impresionat si mi-a cerut repetir la toate filmuletele !! Deci tre sa cer si anul acesta sa nu ma uiti sa ma treci pe lista de pretendenti, mai ales ca observ ca sint la concurenta acerba cu alt baietel, parca Emil il cheama, nu ma retin exact ! Pupici multi mindrei pentru ca e za best - m-a terminat faza cu piciorul !!
Brei Dariooo, ai grija cu cetz doresti, iote si noi am vrut zapada si acu ne iese si pe ochi de cita e aici, in oras, pe strada masinile mai merg cum mai merg, dar pe aleile secundare e jaleee !! Tocma ma gindeam sa patentez o masinarie care sa faca ceva cu toata zapada asta, dar mi-a luat frate-miu bucuria si mi-a spus "Sormeo, tu nu te uiti la teveu ? Deja exista asa ceva, face si cuburi de gheata direct", astfel ca gindurile mele de a deveni un alt bil geits s-au naruit instantaneu !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Daria, saru'mana de intrebare- inca respir

MITZULE, noi am pus ceasul sa sune noapte de noapte vreo 6 luni. La inceputul vacantei i-am spus raspicat de 10000 de ori: daca mai faci pe tine te culc pe jos, in cada, pe balco. Si culmea e ca am reusit (fioroasa cum sunt). Nu l-am mai trezit si nu a mai facut. Sper sa nu-l deochi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Dario tu vrei sa o concurezi pe Cristal am impresia.... succese la dentist dupa-amiaza si sa fie bune rezultatele analizelor! pupam mandra cu fitze de culori
Robi hahaha chiar ca esti fioroasa de numa'... cum te mai simti azi?
Cristal da' pose n-ai?
Ioana nu prea cade... mai curand se apropie prea tare de ecran, motive sa il deranjez nitel din recitarea replicilor de la "Cars. Masini"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Mai, incep sa-mi fac griji cand citesc ce scrieti voi cu pampersii. Radu are pampers noaptea, si eu pan acu nu m-am gandit ca ar fi vreo problema. Targetu' meu era sa-l fac sa renunte la ei pe la vara Da acu vad ca suntem ultimii ...sau nu? Si doarme in continuare cu unul din noi...sau cu ambii...dar NICIODATA singur.
Azi am de meditat serios...si de elaborat o strategie...da intai sa mananc o portie de tort de la mc donalds, poate-mi vin ideile bune. A fost radu la ziua unui copil si acolo am descoperit cat de minunat e tortul asta, asa ca am cumparat si la pachet.Altfel, la petrecerea Radu a stat la mine in brate si nu a vrut sa socializeze sub nici o forma. e asa de timiiid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Daria, vrei sa-mi iei locul!? Ha...ha?!
Va doresc sa nu va mai intalniti cu dimineti din astea. Pupam!

Ina...noi, noi!
Nu doarme singura, nu mananca singura, are pampersi si noaptea si dupa-amiaza la somn...

Roxi, am, cum nu...numa' n-are cin' sa le puna pe net...:)

Ma duc sa culc bazdaci...poate dupa-amiaza reusesc sa agat niste poze...:)

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Mai, daca ziceti asa cu pipi, m-am mai linistit. da nu mi-ati raspuns (in afara de Ina, Andries si Roberta) daca ai vostri mai fac pipi in pat noaptea. Oricum, eu m-am saturat de schimbat si spalat cearsafuri noaptea.

daria, deci asa, mai face si Giulia crize...Aproape ca imi vine greu sa cred, ca ea pare asa matura in poze, mai mare parca decat varsta ei. Las-o in pace, ca e copil, se mai razvrateste si ea. da imi place cum ai povestit.

Tort la Mac? Nu stiam...ia sa dau o tura, ca la cat sunt de pofticioasa de dulciuri, musai sa gust. Da sa nu va ganditi la prostii, ca nu e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Bre' da' si Victor a facut pe el intr-o noapte, ca bause ca la balamuc un ibric de ceai. S-a sculat ca o floare: "am facut putin pipi pe mine, da'n-are nimic, nu-i asa?" ce sa-i mai spui? doar ca putinul ala a flescait cearceafuri, prosopul de pat, pilota. Era prin decembrie.
Si frecvent se trezeste in ultimul moment ca trebuie sa faca pipi, mai scapa doua pic in chiloti si apoi isi ia oala. Necazul meu este ca nu vrea la wc, vrea numai la oala, am trei oale pentru musiu, in casa, in masina, la bunica-sa.

Andries

Mergi la inceput