Sperante

Sperante | Autor: dutza04

Link direct la acest mesaj

Buna seara si La multi ani!
Am si eu o intrebare si sper din suflet sa ma puteti ajuta.
In luna octombrie 2007 am pierdut o sarcina mult asteptata, de aproape 3 luni, mi s-a spus ca s-a oprit din evolutie. Sarcina nu am putut sa o elimin singura, ci am facut un avort, primul si singurul din viata mea. Vroiam sa stiu dupa cat timp ma pot gandi din nou la conceperea unui copil si daca ar trebui sa-mi fac griji ca s-ar putea intampla din nou ceva rau.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kover spune:

dutza04:imi pare rau pt. sarcina pierduta.medicul tau stie cel mai bine cind poti sa te gindesti la o noua sarcina.si cind vei primi "unda verde"lasi in urma experienta negativa si va veni bb mult dorit si asteptat.intra la sectiunea in "asteptarea unui ingeras" si vei gasi mult sprijin.mamica de Robert(23.11.2004) si Kristian(01.09.2006)http://s266.photobucket.com/albums/ii248/botcarola/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Si eu am avut o sarcina oprita in evolutie la 14 saptamani. Medicul meu a spus ca a fost o intamplare si nu exista nici un motiv sa se mai repete. De atunci am mai avut doua sarcini perfect normale.

Singura problema pe care am avut-o a fost ca, mai ales la prima sarcina dupa cea pierduta mi-a fost tot timpul foarte frica, daca aveam posibilitatea ma duceam la toaleta din jumatate in jumatate de ora, sa vad daca nu sangerez si visam noaptea ca sangerez...

Mergi la inceput