Gastroenterolog in Bucuresti- urgent

Gastroenterolog in Bucuresti- urgent | Autor: kim222

Link direct la acest mesaj

Sint in cautarea celui mai bun gastroenterolog din Bucuresti..Misiune deloc usoara tinind cont ca sint atit de departe...Ma puteti ajuta? Este vorba de un tinar, diagnosticat la 29 de ani cu hepatita C, tinar ce nu locuieste nici el in Bucuresti.

Ma puteti ajuta?
Multumesc anticipat!

Rog moderatorii sa lase acest subiect aici(unde sansele de a fi citit sint mult mai mari) , macar pt 2-3 zile..va multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=108692

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Chiar nu stie nimeni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

olivia, prof. diculescu - spital elias se paer ca este cel mai bun gastroenterolog din bucuresti. gugalind am gasit citeva discutii despre el aici http://forum.romedic.ro/prod/conon_iritabil_08619.html "..PROFESOR DOCTOR DICULESCU Tel : 021-3161613 - direct secretariat . Acest numar este de la spitalul ELIAS. Trebuie sa suni si sa faci o programare. Deoarece doctorul lucreaza dimineata la spitalul FUNDENI nu iti va spune atunci (cand faci programarea) ora la care sa vii la cabinet. In ziua in care ai programarea trebuie sa suni din nou la acelasi numar sa confirmi ca vii in acea zi si sa iti spuna ora , iar atunci cand ajungi la spital intri la secretariat si din nou confirmi ca ai sosit ..."

Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ari spune:

Salut!

exista un forum dedicat celor care au hepatita C, forumul este foarte bine pus la punct si unde tanarul de care vorbesti s-ar putea informa despre acest virus si lupta impotriva lui. Unii dintre membrii forumului sunt din Bucuresti, deci cu siguranta cunosc medici hepatologi.

Adresa este http://hepatita-c.gatworks.net

Sper sa fie de folos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Multumesc pentru raspunsuri...Idea cu forumul ..este buna..dar noi l-am rugat sa nu citeasca..eu cred ca poate lupta mai bine, daca si psihicul este mai bun!
Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ari spune:

Kim, pe forumul acela activeaza oameni care lupta cu virusul. poate ar fi interesant sa intri tu intai sa vezi care e atmosfera si abia apoi, daca tu consideri ca e ok, sa i-l mentionezi tanarului respectiv. Pe mine m-a ajutat mult faptul ca am gasit acei oameni si imi place si mai mult ca e vorba de o mana de oameni care incearca (si reusesc) sa incurajeze, sa favorizeze adevarul despre acel virus si sa ofere sprijin si toate acestea, cu o mare doza de realism, de daruire, de dorinta de a invinge boala si de...umor.

Cum decizi tu, insa...

Oricum, succes si sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

olivia, la o perioada dupa ce a aflat de virusul c, dupe ce s-a mai linistit si a`nteles ce si cum, i-am listat de pe net articole care mi s-au parut interesante pentru ea. la inceput evita atunci cind mergea la manichiura, de exemplu, sa spuna manichiuristei despre virusul c ... acum priveste altfel lucrurile si e optimista si asta conteaza foarte mult

Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Aveti dreptate dar depinde foarte mult de personalitatea fiecaruia..iar tinarul de care vorbesc..este foarte interiorizat si foarte speriat de boli..in general..
Nici macar sotia lui nu a vrut sa afle mai mult despre boala...deci..nu stiu ce sa zic..poate este mai bine asa..Eu prefer sa fiu informata..altii nu
Sanatate si sa auzim de bine!

Mergi la inceput