Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Eu,inainte sa nasc,aveam planuri mari cu reintorsul la job!Desi am fost remunerata f bine si imi vine greu de tot sa stau in 6 mil,mi-am reconsiderat parerile vis-a-vis de intorsul la job,adicatelea,ma bate gandul sa stau pina face Mihnea 1 an,eventual pina la 01 ian 2009.
Nimic nu-i mai important decit puiul meu,si cind vad cit e de dependent de mine,mi se face o mila fantastica de el,uneori ma buseste si plansul cind il vad cind suge cum se uita cu okisorii aia blanzi la mine!
De-aia vreau sa fac diversiuni cu conc de risc maternal,sa mai trag si eu de salariu intr-un fel!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Teo eu nu am nici o sansa aici cu dr de familie (poveste veche)...crede-ma as sta pana la 2 ani si eu. Nu vreau sa vorbesc prea mult despre reintorsul asta...ca si asa sunt la un pas de depresie...eu l-am asteptat pe bebe multi ani si am facut multe sacrificii pentru al avea.
As vrea totusi sa-i ofer tot ce e mai bun, si in plus si pe mine ma apasa niste rate...asa ca raul cel mai mic asta ar fii!

isabeluta de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)
fecioru` mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:

nu mai e nimeni pe aici?
eu tot fara chef de treaba..mai astept..poate imi vine..fata doarme cu tati..eu bantui aiurea prin casa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Si eu tot fara chef de treaba, dar ma tine ocupata asta mica. Astazi nu prea a vrut sa suga am stat dupa ea toata ziua, am reusit sa fac o ciorbita.A, si mai ales fara chef de job, numai cand va audMyral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Buna!

Si eu pe aici,intr-o mica pauza,caci mai am ceva de spalat la mana,apoi de calcat.Bebelina doarme,al meu sot la fel,bine ca e liber pana joi si mai sta cu fata..

La multi ani sarbatoritilor de azi:Olivia Ioana de mami Alinkav,Cristian Nicolae de mami Afibebe,Vlad Matei de mami Isabeluta si Sonia de mami Roxali!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Isabeluta am incercat sa-i dau si eu mai mult dintr-un san, dar nu imi dau seama cand se goleste sunt mai, daca o las mai mult adoarme nici nu mai suge cum trebuie dar si daca o trezesc nu il mai vrea pe celalalt. Am incercat si sa ma mulg putin inainte de supt, nimic nu se schimba de fapt doar ca ia mai putin in greutate, in ultima sapt a luat si mai putin.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

La multi ani pt OLIVIA IOANA, CRISTIAN NICOLAE, VLAD MATEI, SONIA!Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Hai ca eu m-am luat cu jocul cu detectivi. S-a trezit si Andrei si paradoxal, petele rosii au disparut complet. Dar complet. Mai are doar zona aspra pe glezne. Nu inteleg cum functioneaza dermatita asta.

Imi fac curaj sa ma apuc de strans, Alex e obosita insa nu o pot culca intrucat Andrei e in verva. Si taica-sau cica s-a dus dupa cadouri de la Mos.

Eu de ce nu am primit nici un cupon de la Z?

Isabeluta, mie mi-e dor de birou. Ieri am fost pe acolo si m-am simtit bine. Ma plictisesc acasa. Eu m-as intoarce din martie dar depinde ce bona gasesc.
Diversificarea o incep din ianuarie ca sa fie gata cand merg la birou.

De fapt m-as intoarce si nu m-as intoarce. Ma ia groaza sa il las pe Andrei cu straini, imi amintesc cum m-am simtit la Alex...doamne pierdusem orice legatura cu ea. Nu ii mai stiam program, era asa atasata de bona (la un moment o striga mama pentru ca asa ii zicea bona "hai cu mama". "vino la mama" pana i-am interzis eu ) si eu muream de gelozie, nu mai aveam controlul la alinmentatie, program sau obiceiuri. La serviciu mi s-a parut grea revenirea, stres, eram rupta de munca, nu aveam liniste fara Alex. Acasa eram obosita si nervoasa, nu aveam rabdare cu crizele ei de plans de la dinti, ma enervam cand nu facea bona ce voiam. Primele 2 luni de job am dat intr-o depresie crunta, plangeam mereu, am avut un weekend in care nu am vrut sa ma dau jos din pat si sa vad pe nimeni, sotul meu era super ingrijorat.

Insa trebuie sa ma intorc. Nu neaparat de plictiseala, asta e irelvanta si nesemnificativa fata de binele puiului mic. Insa rup contactul cu job-ul (uite lucrand la problemele prietenei mi-am dat seama ca sunt din ce in ce mai pe dinafara) si in plus urasc sa stau fara bani si sa cer mereu sotului. Ieri am fost in situatia sa nu pot plati cu cardul de salariu pentru ca nu mai erau bani pe el. De acum nici nu vor mai fi.


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Roxana, 16, 17 mil deci acum ma gandesc ca totusi nu sunt asa rau, mai incerc cu creme supoz, naturiste. Desi decat operatie mai bine dai banii, sper sa nu ajung acolo, o sa am mai multa grija.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Si eu ma speriasem de linkul ala cu dermatita ca si a mea a avut pielea de pe obrajori mai iritata si putin rosie, am incercat cateva spalari, cremuta iar in final a trecut singura cand n-am mai dat-o cu nimic. Acum are pielea f putin uscata la glezne si pe noi ne speriase dr. c-o fi c-o pati dar eu nu vreau sa cred ca e d atopica si o las asa o spal acum numai cu ceai de galbenele fara sapun. Eu nu pot crede ca sunt asa multi copii cu dermatita din asta, cred ca doctorii exagereaza putin, adica sper.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput