Miresele anului 2006 (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

hop si eu...

azi e liniste si pace la servici..Doamne ajuta!
dimineata am fost la dentist ultima oara anul asta
...apoi am fost sa platesc medicul care mi-a tratat sinuzita

Kitzy...cum ajung acasa dau accept!
Ralu...asa fac si io...imi iau cate un lucru si ma gandesc oare ce naiba mi-a luat atata timp sa ma decid cand puteam sa il cumpar mai repede!
Gio...pai sa aveti drum bun si distractie faina...da mai vorbim ca doar si io am net acasa
Kreliutz...si io m-am gandit unde organizez "evenimentul monden al anului" ...da am rezolvat-o vine Marius la mine si nu merg acasa...asa ca mai castig cateva saptamani de gandire



sa va povestesc o faza faina...
vineieri femeia sa faca curat...Marius se intelesese cu ea sa spele geamurile si se gandea cum sa o convinga sa spele si faianta/gresia din baie
pana la urma o convinge pe femeie...si la final cand o intreaba cat costa...femeia zice 10ron ...ca geamurile nu au fost foarte murdare(le spalasem eu in urma cu 6 sapt)...
la Marius i-a fost rusine sa ii dea 10 ron...asa ca i-a zis "va dau 20 daca spalati si parchetul"
...iar la plecare domana zice...pai mi-ati dat banii astia...va duc si gunoiul (a spalat si dulapul unde sta galeata de gunoi)


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

saraca femeie... :))

Oana, eu m-am decis ca de acum inainte, cand vad ceva si-mi place, sa iau pe loc. Nu sa stau asa, un an sa ma gandesc aiurea.

Incerc sa plec si eu la munca acum. Poate macar azi am ceva de facut pe acolo. Ca sunt 3 in 1. Tin locul fetelor care au liber. Cel putin sa nu ma plictisesc. Ne mai auzim in curand.
Seful a zis ca se ne ducem dupa 2 incolo, dar si-asa acasa n-am facut nimic, deci... nu are sens sa mai stau degeaba...


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

ralu...io viu..da' ma mai costa si transportu' pan la tine..si esti diiipaaartiiii.....plus ca..ce facem cu socra-tu si cu vishinii? ..
las ca mai bien caut aci, la mine..un locshor ...

Gio...ce fain ca-l serbati de 3 ori...o sa fie in culmea fericirii ..insa..la voi nici nu vreau sa ma gandesc ce alergatura o sa aveti ..

Aly, marfa de veste ce-ai primit ..eu n-am treaba..nashii mei pleaca in tari straine...asa ca () cu un telefon am rezolvat-o


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

'na ziua fetele!!!
gata curatenia? eu azi trebuie sa termin, ca maine dimineata la 7 vine mama... si ar trebui sa si gatesc ceva sa aiba ce manca ... nu?
am si eu o rugaminte la voi... spuneti'mi si mie ce gatiti de Craciun... va roooog! Sar'mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Ancuta...bine te-am gasit

hai ca-ti zic eu meniul standard ...daca vrei ...
piftie
salata de boef
friptura
sarmale
praji

haoliooo...ce pofta mi-e de salata aia...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

Krelia, eu daca gatesc atata ramana si pt revelion...
Trebuie sa ma hotarasc...curand... dar bine ca vine mama si gatim impreuna, il scutesc pe barbatu'meu de acte de prezenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Krelia ca mi-am amintit de asigurare. Pt. apartament avem la Generali, ni s-a parut cea mai convenabila.
Iti dai seama ce fericit va fi, insa noi.....imi pare rau ca nu are prieteni multi in TM sa-i fi facut la vreun club undeva....speram ca la anul sa fie altfel.
Oana si tu esti in ian., nu? mai la sf. din cate imi amintesc....
Aoleu...saraca femeie, dar a lucrat ceva pt. 10 roni. pai pe asta tine-o de buna, ca e ieftina tare.
N-ai vb. nimic cu dentistul? cica implanturi se fac in Tm, la fac. de stoma, la clinica.
Ancuta ce mai faci? ma bucur ca ai mai dat un semn...chiar ne gandeam la tine....
pe langa meniul dat de krelia as mai adauga si supa. noi piftie nu facem, nici nu stiu ce e asta.
e drept ca multa mancare se mai face de sarbatori, si se cumpara o tona de produse, zici ca a innebunit lumea.

gata pauza, iar la treaba.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

je mi-l pun la traba [:d]..
"vrei salata de boef?...ia de ciopartzeshte legumele"
e cuminte, dragu' de el

quote:
Originally posted by Ancuta-Maria

Krelia, eu daca gatesc atata ramana si pt revelion...
Trebuie sa ma hotarasc...curand... dar bine ca vine mama si gatim impreuna, il scutesc pe barbatu'meu de acte de prezenta




E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

Giova, la piftie i se mai spune si racitura sau apa inchegata . Intr'adevar, prea multa mancare, si mor cand ajuns sa arunc gandindu'ma ca altii nu au ce manca...
Krelia, pai si al meu face si inca din proprie initiativa, insa nu ii place sa ii spun "hai sa stai cu mine in bucatarie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

auzi, nu vrei sa continuam discutia in particuler...ca ma entereseaza niscaiva preturi ...pliiiiiizzz

ah...cu piftia...facem noi ce facem si iar scoatem la iveala diferentele culinare ale zonelor tarisoarei noastre
piftia e un fel de supa inghetata...ca o gelatina asa...cu carnissa in ea...cu usturoi...in generla se face din urechi si piciaore de porc...cu varianta pipota, inima si tacamuri de pui....eu nu prea agreez nici o varianta..da' mami meu face cu carne macra..si pe asta o agreez
oricum, asta cu mancarea multa si cumparatul de sarbatori..cred ca e in firea omului..nu numai al romanului....

edit: ca uitai sa-ti pun un link catre minunatul preparat (vezi k nu e prea aspectuos ...da' dk stii cum si cu ce sa-l faci..e buuuuuunnnn )
http://www.reteteculinare.ro/forum/files/dscf2622_118.jpg

quote:
Originally posted by Giova

Krelia ca mi-am amintit de asigurare. Pt. apartament avem la Generali, ni s-a parut cea mai convenabila.
Iti dai seama ce fericit va fi, insa noi.....imi pare rau ca nu are prieteni multi in TM sa-i fi facut la vreun club undeva....speram ca la anul sa fie altfel.
Oana si tu esti in ian., nu? mai la sf. din cate imi amintesc....
Aoleu...saraca femeie, dar a lucrat ceva pt. 10 roni. pai pe asta tine-o de buna, ca e ieftina tare.
N-ai vb. nimic cu dentistul? cica implanturi se fac in Tm, la fac. de stoma, la clinica.
Ancuta ce mai faci? ma bucur ca ai mai dat un semn...chiar ne gandeam la tine....
pe langa meniul dat de krelia as mai adauga si supa. noi piftie nu facem, nici nu stiu ce e asta.
e drept ca multa mancare se mai face de sarbatori, si se cumpara o tona de produse, zici ca a innebunit lumea.

gata pauza, iar la treaba.




E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput