LMA! Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (130)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Cristina de Aka
Rares de marinef


Mayaione

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)






"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"
SARBATORI FERICITE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Dianocica!

Sa fii fericita alaturi de fulguletul tau si de taticul iubitor!


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Caeva poze cu bradul ,nu reusesc sa o fac sa schiteze macar un zambet,e atat de serioasa,deci Ale serioasa

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)






"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"
SARBATORI FERICITE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Rares de Marinelaf!
Sa cresti mare, voios si sanatos! Felicitari mamico!

Mayaione!
Sa ai parte numai de bucurii!


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

DIANOCICA sa fii sanatoasa iti urez in primul rand,sa-l cresti asa frumos pe d cum ai facut-o pana acum!!!!
MARIA CRISTINA,sa cresti mare,sanatoasa si cuminte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza,
Nu am citit nimic din urma, dar stiu ca i-ati urat LMA lui Luchitza plangagiosul si va multumesc din suflet pentru asta.
Ziua lui a fost ... un concert de urlete si plans. Din 2 ore doar 30 de minute a stat cuminte, dar nu a zambit. Nu stiu ce a fost cu el, poate maselutza, poate faptul ca erau prea multi oameni mari; ideea este ca eu m-am intristat, am si intrat in butoi, dar am iesit repede. Imi imaginasem ca va zambi si se va bucura. Abia azi dimineata, dupa o noapte alba, a ras si a descoperit jucariile. Incerc sa pun poze mai tarziu.
Cred ca este singurul fulguletz care a urlat de ziua lui. Mai ales dupa taiere motz.. deci asta l-a suparat cel mai tare. Cu lacrimile siroind pe obraji a ales, fara chef, mingea si cartea si nu am mai putut sa-l tin in bratze in fatza tavii pentru ca urla prea tare.... oricum, cred ca nu-l mai tund pana la 18 ani
LA MULTI ANI: Maria si Rares si felicitari mamicilor... ce repede a trecut acest an....

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

citisem capitolul trecut,va "luasem la rand" ,si cand ma uitam la video cu boona aia tampita mi-a cazut tot si s-a dus mesajul...asa ca,ati ramas fara corespondenta,cand mi-oi mai intra in mana,ca acum Sofia e calare pe mine si repeta NANI NANI sa o culc,ca am fost cam vrednice azi dimineata si vrea iar somn .

ma duc sa vad daca reusesc sa vad cazul cu bona aia cretina,fara sa mai cada,dar inainte pun mesajul.

va pup !! sa aveti o zi buna!

macar atat imi amintesc din mesajul pierdut: LA MULTI ANI LUCA!(YAGMUR) LA MULTI ANI DENIS (ASIZA)! LA MULTI ANI DIANA !



www.helpsonia.com/" target="_blank">Povestea Soniei

Ajutati-o pe Sonia




Sofía (2ian2007)


18s+ (DPN 18mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

am reusit sa vad bona batausa ...CRUNT! cum o fi sa vezi asa ceva cu copilul tau??

o mic aprecizare:

quote:
Într-o #355;ar#259; din care bonele cele mai bune au plecat s#259; munceasc#259; în Occident
GRESIT! si in afara tot oamenii aia sunt plecati,adica si buni si rai,asa cum au ramas si buni si rai.gresit ca alea bune au plecat ,pt ca nu le-a selectat nimeni.
cate cazuri aud aici ,ti se face parul maciuca!
si nu doar la tv,le aud vorbind romaneste pe strada ,cum barfesc femeile pt care muncesc,cat de urat vorbesc despre ele,cum le injura si pe ele si pe "javrele" de copii( e un cuvant des intalnit),cum ce ar face ele daca i-ar lasa pe mana lor dar " ai dracului" spun daca ii bat,ca " astia ii lasa de capul lor needucati".pt ca educatia ,dupa ele,se face DOAR cu bataie.comenteaza de asemenea ca femeile nu fac curat (nu se gandesc ca daca ar avea timp de asta nu le-ar mai plati pe ele ).
una se lauda cum ii spala wc-ul femeii cu periuta de dinti,si le pune la loc ,ca " a dracu,sa ma rabun si eu pe ea".
alta se repede la copil de 2 ani sa il bata si ala tipa " nu bate spun mama " si ea comenteaza " al dracu nu mai pot sa-l bat ca acum vorbeste ! al dracu cu ma-sa si cu ta-su ca ii zic numai pe romaneste sa nu inteleaga" .

ce sa va mai spun?? nu m-a surprins deloc bona aia,ca intaqlnesc zeci aici pe strada,le aud ca vorbesc in parcuri in gura mare sau in tren,in statii de autobuz.
si au acelasi limbaj ,si mai ales aceeasi atitudine: adica ele cica iubesc acei copii,vorbesc cu ei cu "hai la mama " ,genul asteia cu " pai cine are grija de tine?" ,dar cu drepturi deplinde de " educatie" asa cum stiu ele de la maidan .





www.helpsonia.com/" target="_blank">Povestea Soniei

Ajutati-o pe Sonia


Sofía (2ian2007)


18s+ (DPN 18mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Neata!
Off,am ramas in urma rau...asadarLUCHITA,sa cresti mare si sanatos alaturi de mamica ta care te iubeste muuult!
DENIS sa fi fericit ,iubit,felicitari mamico pt.primul an de mamicie!
AELITA iti urez si eu bun-revenit am vazut filmarea cu pampersul,e o scumpa Sofia..si o harnicuta,pozele nush de unde sa le iau
DANUTZ multa sanatate puiului!
SIMO,A-DEJU,FELICITARI PT. PRIMII PASI
DESIREE drum bun,!
ACS imi pare tare rau pt.bunica ta,sa speram ca nu e ce e mai rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

dragelor

mosul asteapta postari de scrisori de fulgulet! premiul e nerabdator sa plece la fulguit !

pupici



Mergi la inceput