Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (38)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

quote:
Originally posted by danielle02

quote:
Originally posted by Annisia

Dany, stai ca acum am vazut postarea ta... Si tu ce i-ai spus? Ai renuntat la programare? Ia baga poze sa vad daca ai fost la coafor!


Micul Yannis creste mare







nu am fost la nici un coafor,cu cine lasam fata?el s-a carat la "reparat masina"




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici


data viitoare da-i fata in brate si spune ca te duci pana jos sa-ti iei suc.....si vino peste 3 ore.ce Dumnezeu, e si copilul lui....
dar inainte, nu-l critica pt pampers stramb, pt camasauta cu buline si ciorapi cu dungi la imbracaminte:))))
io am facut eroarea asta, rezultatul?
dimineata ma scoala dupa ce io alaptez ca nebuna toata noaptea si-mi zice gales: da-mi cu ce sa imbrac fata
da macar o imbraca.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Andreea, da siofia facea kk la 4, 5 zile la varsta asta.Gheo e mai kkcios
are voie si la saptamana, daca e alaptat exclusiv si cand face consistenta e ok.(pasta moale)
constipare se numeste in primul rand consistentatare, poa sa fie si de 4 ori pe zi, daca etare, e constipat.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Aniast, nici cu Debridat nu merge?
Baga termometrul si ajuta copilul. Mie mi se pare o prostie cu aia ca se obisnuieste asa... Uite ca al meu a inceput sa faca singur cand a mai crescut. Acum nu ii mai dau nimic. De fapt, nu i-am dat decat in prima luna si al-am mai ajutat cu termometrul pana la doua luni. Apoi s-a reglat singur... A crescut si a stiut singur cum sa-si foloseasca muschii. Penrru ca asta e problema lor. Cand se screm pe de o parte imping, dar pe de alta strang din bucute... De asta nu reusesc sa faca... Pana la urma se desteapta ei...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:


nu-l critic sabina,dar sa vad ca o face,ii e frica sa ii faca baitza sau sa ii schimbe hainutzele,cand e mai mare a zis ca nu e problema,se teme sa nu o rupa acuma ca e prea micutza




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Dany, eu ii puneam fata pe bancheta din spate a masinii si ii spuneam - ia du-te ma si repara masina acum! Eu am plecat la coafor!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Sabinuta, haide si tu la intalneala!!! Nu iti este dor de o tacla, un papanas, o barfa? Haide!!! Adu si cantarul cu tine, sa vedem care e mai grasa... Hihihihihi....


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

pana acum nu am ajuntat-o pe Ebonee sa faca kk in nici un fel,si chiar daca facea la 2 zile,dar cand imi trantea un puturos la nas,ma termina am lasat-o mereu sa faca singura si asa s-a obisnuit,dar nici nu depune prea mult efort,se screme de 2 ori si gata,e afara apoi rade cu gura pana la urechi
am un copil tare vesel,numai sa rada stie,de cum casca ochii dimineata si pana seara numai intr-un zambet si gangureli o tine..
sa dea Dumnezeu sa ramana tot asa!




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Dany, eu ii puneam fata pe bancheta din spate a masinii si ii spuneam - ia du-te ma si repara masina acum! Eu am plecat la coafor!


Micul Yannis creste mare





nu pot annisia,nu am cum sa o las si gata,nu ma lasa constiinta,ea nu are nici o vina ca noi suntem batutzi in cap...




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Aniast, asa imi spunea toata lumea si cu introducerea laptelui praf. De fapt, a suptului la biberon... Ca nu o sa mai suga, ca o sa-i placa mai mult la gust laptele praf, ca o sa renunte la tzatza... Etc, etc, etc....
Iote ca Y haleste tot, de unde pica... Si, de cele mai multe ori, prefera sanul... Adica bibe poate sa vrea sau nu, dar san suge mereu...
Si tine cont ca eu nu manac regim, mai drinkuiesc un vin fiert sau o bere, mai trag o lulea... Nu imi reprim nimic, nimicut... Si el tot vrea lapte de mama...
Asa ca lasa gura lumii si fa ce simti tu ca e mai bine pentru puiutul tau..


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Dany, dar tu ce vina ai ca el e batut in cap? O sa iti sacrifici toata viata, pentru ce? Nu te gandesti ca fata o sa creasca si o sa vada? Un copil simte cand mama lui e nefericita. Mai ales o mama... O va durea enorm sa te vada neimplinita si batjocorita la infinit... Nu face asta? Nu te lasa pe o ureche, de draguk fetei (chipurile). Pentru ca ei nu ii faci niciun bine cu atitudinea asta. Daca pe el nu-l intereseaza, in fata copilului tau te porti ca si cum nici pe tine nu te intereseaza... Adevarul e ca aveti ceva in comun - pe amandoi nu va intereseaza DE TINE!!!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput