Masina de tocat carne electrica

Masina de tocat carne electrica | Autor: Suzi

Link direct la acest mesaj

As vrea sa-mi dati un sfat referitor la masina de tocat carne electrica. Ce marca sa iau si daca merita, toaca bine, sau nu, din experienta voastra. Va precizez ca vreau s-o iau cadou soacrei, asa ca trebuie sa fie buna, buna

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau2toma spune:

Eu am masina de tocat carne electrica si sunt multumita de ea.Tocmai ce am terminat de tocat 6 kg de carne de porc pt carnati si sarmale si am bagat si usturoiul si morcovii pt sarmale ca eu bag si vreo 2 morcovi si ceapa tot pt sarmale .Am tocat inmediat totul .Mie mi-a adus-o sotul de afara si este o firma f ieftina Bifinett se cheama .Nu am vazut pana acum aceasta firma la noi sau poate ca nu m-am uitat eu .
Eu zic ca merita pt cadou .Eu i-am facut cadou soacra-mii o masina de facut painea si e tare incantata .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

masina mea de tocat nu este o firma super...este un AFK(parca MM-1) firma nemteasca, o am de mai bine de 5 ani si sunt f multumita de ea...i-am luat si maica-mii una identica si nici a ei nu a patit nimic si o folosim tot timpul...
toaca f bine si mai mare si mai marunt, am 2 site pentru ea, am si chestie din aia pentru carnati...
am tocat la ea tot felul de legume(ceapa, morcovi, cartofi, telina, etc) la carnea de vita insa trebuie sa am un pic mai multa grija sa nu aibe "atze" fiindca altfel se cam infashoara...in rest...fara probleme
bafta si sigur soacra ta o sa fie f multumita de masina de tocat pe care o sa i-o cumperi


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criscodrin spune:

Am masina electrica de tocat carne philips cu 2 cutite,accesorii pt facut carnati si o sita pt facut paste,o am de 3 ani si sunt f incantata de ea.Bafta la cumparaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daliaailad spune:

Eu am una elvetiana, Alpina, de 600W. Sunt foarte multumita de ea.

Dalia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Si mama mea are o masina de tocat carne Philips cu 2 cutite,accesorii pt facut carnati si o sita pt facut paste. Toaca excelent carne si e o mare inventie...DAR pt umplut carnati a fost f greu de folosit. Palnia groasa pt carnati e prea groasa si nu intra matele pe ea. Palnia subtire e prea subtire si trece fff greu carnea prin ea (varful pe unde intra carnea in mate e cat varful degetului mic de la mana).

criscodrin, voi ati folosit masina pt a face carnati? A fost ok? Eu ma gandeam sa-i tai varful la palnia subtire de carnati, doar-doar s-o mai largi si o trece mai usor carnea.




Mihaela ,Robert Andrei20.01.2007 si Alexia- Maria26.08.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Numai mie mi se pare f amuzanta exprimarea "Masina de tocat carne electrica"?

Sper sa nu va suparati pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Noi avem una Ultimate Chopper si sunt f.multumita de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Koko76 spune:

Noi avem un Moulinex HV8. Nu ma tin de ea, asa de repede toaca. 1.6 kg/min!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criscodrin spune:

roandre,pana acum nu am facut carnati cu masina,chiar mai facut curioasa,cand o sa ma apuc sa fac iti spun daca am reusit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Suzi dar merita soacra?

Mergi la inceput