Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

mihaelaaa- ma bucur ca ai scris. Eu sunt mandra de tine ca ai bebe doi!!!!!! Esti frumoasa si burtica ce creste te face superba.

E bine ca il suni pe medic din timp. E posibil ca raceala sa se fi intors, asa cum zici.Pentru tuse incearca Stodal - e homeopat si nu are efecte negative. In trei zile maxim nu mai tuseste.

karra80- si eu i-am sugerat riannei numele Segiu in capitolele trecute.

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

http://community.webshots.com/user/danazaharia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

salutare!

intru intr-un moment nu tocmai usor mie.. si vreau sa va dau un sfat de care puteti sa tineti cont sau nu...sau si mai bine sa va spun o poveste:

o mamica se juca linistita cu puiutul ei si raeau si faceau bau-bau. la un momendat mamei i s-a parut ca puiul molfaie ceva, a facut-o sa deschida gurita dar nu a vazut nimic... is..nici 10 secund feitza a inceput sa se sufoce, sa planga , sa tipe.. disperata mamica a deschis fortat gurita mult iubitei ei comori si a vazut ca la baza limbii era o bucata mare de..ceva. Nu va puteti imagina cum poate sa fie.. sa iti tremure tot corpul iar copilul tau sa tipe cum nu ti-ai imaginat vre-odata , sa vezi ca din roz dulce ca o capsunica se transforma incet incet in rosu, grena .. mov in.. nici jumatate d eminut. sa chemi salvarea! da... dar nu e timp! Asa ca mamica..adica EU.. a facut singurul lucru care i-a venit in minte: a bagat mana in guritza bebelusului si a incercat sa scoata nenorocita aia de hartie...Dar nu a mers . Doamne ajuta instinctul de conservare a facut ca fata sa tuseasca puternic si sa aiba senzatie de voma si a impins bucata de hartie..

Am reusit sa o scot .. hartia era.. o bucata de plastic de 2x1 cm.. am sa o pastrez toata viatza! totul a durat maxim 2 minute..dar am imbatranit 10 ani. A adormit tipand si suspinanda la mine in brate..suspina sia cum, i se cutremura tot corpul. este pt prima data in viatza mea cand NU vreau sa doarma. vreau sa o aud strigan MAMA MAMA si eu sa zic "o Doamne, iar?!"

Sfatul... daca intoarceti capul pt 30 de secunde..aveti mare grija cu ce se joaca copilul vostru. INTERZIS copiilor sub 3 ani nu este doar o poveste!

santate multa tuturor! iubitiva copii.. si sa dea Dumnezeu sa nu treceti niciodata prin ceva de genul asta, sa nu trebuiasca niciodata sa av ganditi ca .. s-ar putea ca ACUM sa fie sfarsitul...





are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Dumnezeule Iunia!!! Vai ce m-am speriat si eu....am crezut ca povestesti despre cineva.Vai ce bine ca ai avut prezenta de spirit si nu te-ai panicat! Mare atentie sa avem toate de puiutii nostri....nu stiu daca mi-as reveni vreodata sa se intample ceva cu George si mai ales din neatentia mea.Ce sa zic? si mie mi se intampla sa-i mai las la indemana cate ceva....nerecomandat.Bine ca s-a terminat cu bine Iunia si sa va aiba DD in paza sa nu se mai intample.




Luminita, mami de ingerasul mult iubit George Catalin

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0" target="_blank">19.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

IUNIA si sotului is-a intamplat ceva similar cu alexia.Bagase in gurita un snurulet care ii intrase in gatut si o cam jena cred.A inceput sa scuipe ca-i venea pe gat, insa cd i-a deschis gurita l-a obs repede pt ca era destul de lung si il avea in gurita.Nu va spun cat de tare s-a speriat.fata nu a avut nimic, nici macar nu se inecase insa ii racaia gatutul.Da, trebuie sa fim ff atente si FERESTE DOAMNE DE ASTFEL DE LUCRURI!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Doamne IUNIA......si noi am patit cu o bucata de servetel dar noroc ca era moale si s-a lipit de cerul gurii si am reusit sa o scot cu degetul...chit ca am zgariat-o pe ceru gurii cu unghia...oricum nu se compara prin ce ai trecut tu... bine ca s-a terminat cu bine....

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 10


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

iunia:

Eu am trecut printr-o panica similara ieri, cand l-am lasat nesupravegheat cateva minute pana am sters mobila in ACEEASI camera in care era si el, si dintr-o data l-am gasit tot negru pe gura si pe haine, si am crezut ca a mancat crema de ghete...

L-am luat panicata in brate si nu mai stiam daca sa chem salvarea sau sa stau sa vad EXACT ce a inghitit... nu aveam crema de ghete in camera aia si eram sigura ca nu iesise din camera, dar ...

Pana la urma am gasit ce mancase - un jeleu invelit in bilute cu gust/culoare de mure, nu imi dau seama unde l-a putut gasi ... tot ce stiu e ca mancase sotul asa ceva ... dupa ce s-au dizolvat bilutele a scuipat sau a scapat din gura jeleul, si l-am gasit...

Bine ca a trecut cu bine ... ca sfat, cand se intampla sa se inece cu ceva in gat, intoarceti-i cu capul in jos si loviti-i pe gat in spate, asa m-a salvat mama pe mine cand era sa ma inec cu un catel de usturoi.

Noi am revenit de la plimbare, prima dupa muuulta vreme... a fost bine

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Doamne Iunia ce m-am speriat citind povestea ta. Eu cautam de zor in listuta de pe prima pagina sa vad e cumva ziua Iarinei, ca am vazut ce ai postat in dreptul tau pe mess si cand colo... mii de pupici pentru tine si prezenta ta de spirit si pentru buburuza mica. Sa dea DD sa nu mai treci niciodata prin astfel de momente si nici o mama sa nu treaca prin asa ceva. Iarina a avut un ingeras langa ea care a pazit-o .



Crina si Maya Georgia

varsta Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Vai, ce povestiti voi acolo.

Ptiu, ptiu, ptiu, Doamn fere, mai, nu e de joaca cu asta. Nu pot sa imi inchipui in ce hal te-ai speriat Iunia, dar cred ca si io intram in boale ptr ca at cand a cazut rares prima oara mi-a stat inima si am fost intr-un suflet la el.
Bine ca s-a terminat cu bine.

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

IUNIA pt IARINA si multumim la DD ca sunteti bine acum.

MIHAEL@ spune-mi si mie te rog cum faci chefirul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

quote:
Originally posted by lauramar

IUNIA pt IARINA si multumim la DD ca sunteti bine acum.

MIHAEL@ spune-mi si mie te rog cum faci chefirul

POZE



pai nu-l fac eu, il cumpar de la un producator local

poti sa faci si in casa cu lapte fiert si caldut in care sa pui cateva lingurite de kefir cumparat (la 400 ml pui vreo 6 lingurite)il lasi pana dimineata langa calorifer si gata...am facut si eu intr-un timp, acuma prefer sa cumpar.

iunia,

Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze la 8 luni
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput