LMA! Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (128)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by Dbunny
Pai sa ne scoata Danutz la lumina..ca daca-i vorba de diaree, de portocala nu-i voie nici cum, nici diluat macar



Says who?
Pai nu era corpul medical spaniol de parere ca la enteroviroza nu trebuie nici un fel de regim?



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

quote:
Originally posted by Donia

a-deju, ce mortala e poza asta!!!




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.



da da mortala poza :)))
foarte inalt e eric, cat masoara, adeju?



ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by dayanara

quote:
Originally posted by Donia

a-deju, ce mortala e poza asta!!!




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.



da da mortala poza :)))
foarte inalt e eric, cat masoara, adeju?



ivan si dayanara



nu stiu, ca nu l-am mai masurat de pe vremea cand..statea :)) adica pe la 9 luni, la ultima vizita la dr, cand avea 81 cm... hainele sunt 86-92 (sau 1 1/2 - 2 yrs..), si cam toate manecile la bluze ii raman din ce in ce mai mici... in fine, probabil o sa aflam miercuri, cand mergem si la vaccin, pe care nush daca in conditiile mucoase in care ne aflam l-om mai putea face, dar la control oricum prestam...

Deea, mami de www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica

"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

quote:
Originally posted by Yagmur

Roxanica, m-ai emotionat pana la
ioiiiii...drept in ceafa...mamaaa, sa vezi ce iti fac ...pai eram concentrata aici la niste chestii ...si acu tre sa ma adun ...

Desiree, frumoasa achizitie....
Ktrineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel, am aruncat primul bulgare??? Te-am nimerit?????
Sau a ajuns la Donia????

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)


varsta Luca





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by Donia

quote:
Originally posted by Dbunny
Pai sa ne scoata Danutz la lumina..ca daca-i vorba de diaree, de portocala nu-i voie nici cum, nici diluat macar



Says who?
Pai nu era corpul medical spaniol de parere ca la enteroviroza nu trebuie nici un fel de regim?




Aia cine-s?
Glumeste la mine... la urgente au spus regim strict, dar pediatra ne-a spus ca doar 2 chestiuni sa nu-i dau..una era portocala...cealalalta...am uitat

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

chiar si la stadiul de intentie daca a ramas ...sau i-a trecut cuiva prin cap...e deplorabil...dar de ce ne mai miram ?


quote:
Originally posted by dianocica

era o zi prea buna..taman am aflat ca avem un nou ministru de justitie..norica in caz ca va spune nimic numele, desi ar trebui..e duamna cu nepoata...cu votatul..

scuzati, e doar favorita...nu e inca...

diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

A-deju, ce motaaannnnn....Fain, da de ce l-ai pacalit cu tortura??? Doar asa pe la nas? Si fara rochie, te reneg. Las' ca papa din nou lapte sunt convinsa.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Gargarita Gargaritelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

la noi atata timp cat diareea nu e provocata de gastroenterita acuta, se recomanda regim, in cazul bolii aleia nu, si cum am avut.o de 2 ori, n.am tinut niciun regim si in 3 zile si.a revenit complet, sunt foarte multumita de indicatiile lor

oricum pana sa se afle ca e vreun rotavirus sau ceva viral si se banuie ca poate fi de la mancare se recomanda regim si aici

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

cred ca m.a marcat postul asizei cu liliacul, de cate ori ma uit si vad pe tavan lustra bec etc am impresia ca e batman

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

...iata-ma si pe mine ...din nameti...bai frate ...nu cred ca am mai experimentat vreodata o zapada de asemenea dimensiuni stiintifico-fantastice.....cand am iesit din casa, mi s-a dus piciorul ca intr-un hau...cu muuult deasupra genunchiului...dar soselele si strazile sunt foarte bine curatate si in trafic nu se simte nimic.

azi sunt inchise scolile si nici noi nu am trimis-o la gradi...bunicii i-au propus program de sanius..cu poze incluse...asa ca asteptam ...
vineri am iesit o juma de ora afara, seara, la -15C si nu mai putea de fericire in sanie...radeaaaa...apoi am dat-o jos si a luat-o la picior.... nu mai voia sa intre in casa....copilu' zapezii e asta :))



Mergi la inceput