Cosmetice diferite

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

lilina, m-am mai linistit citind postarea ta:))). am crezut ca numai eu am colectie de sampoane/balsamuri/creme de par:)))am deja 4 sampoane in baie si cand imi mai cumpar cate unul (ca si eu sunt fan Yves Rocher), sotul meu se socheaza:"pe asta unde-l mai pui????"

alexutza 4 ani + si 23 +Teodor Mihai
http://bd.lilypie.com/WaYCp2.png
http://community.webshots.com/user/paveliucalina
Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Singurul avantaj daca folosesti o singura linie de produse e ca arata dragut in baie/pe etajera/pe noptiera. In rest sunt doar aberatii de marketing si eventual nu e o problema ca se combina mai multe parfumuri din mai multe produse.

"Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

quote:
Originally posted by Annie80
e mai nasol cand vrei sati iei un shampon si vezi ca sunt pe rafturi enshpe sortimente, pt par gras/ fin/ pt volum/pt vopsit/impotriva caderii parului/pt par brunet/ pt stralucire...si tu ai cam vrea un singur sampon sa faca toate cele de sus...


Si eu care ma gandeam ca doar eu vreau asta... si ca restul lumii or fi avand doar o singura problema de asta au creat astia sampoanele asa.



Daca s-ar crea casa fericirii, cea mai mare incapere ar fi sala de asteptare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carm3n spune:

Am intrat aseara la un Sensiblu sa-mi iau o crema pentru fata si sare ( la propriu ) una pe mine,facea reclama la Nivea. Si nu se lasa pana nu ma convinge sa fac un test sa-mi spuna ce tip de ten am.Imi pune niste intrebari de rutina dupa care imi plaseaza pe fata 3 sonde, pe rand.Printeaza 4 pagini si-mi zice : "aveti tenul foarte uscat, cu foarte putin sebum, asa se intampla daca beti putina apa si nu mancati fructe"! LOL Zic: "daca nici eu nu mai beau apa si nu mananc fructe atunci nu stiu cine". "Dar cata apa beti pe zi?" "Cam 3 litri!" :) Raspuns: "Aaaaa pai trebuie sa beti mai multa!" :)))) Sa mai spun ca intrasem de afara unde era un frig de iti ingheta sufletu`?! Normal ca parea uscat.Dar testul ala oricum e "frectie", ma scuzati de expresie.
Ieri chiar mancasem numai fructe, cat despre apa...stau toata ziua la toaleta ( si toata noaptea!) :)
Cele 4 pagini printate sunt cu N creme, daca te-ai lua dupa ele ai cumpara numai creme, stiti voi :demachiant, tonifiant, de zi, de noapte, antirid, pt ochi, pt maini, corp, picioare etc :)) Da, trebuie sa ne ingrijim dar nici chiar asa.
I-am multumit frumos si m-am indreptat hotarata spre standul altei marci :).
Si ca sa raspund la subiect, exista sampoane care dau rezultate doar cu masca de par complementara dar sunt produse care pot fi folosite si separat, cat despre creme, daca nu e vorba de vreun tratament antirid sau antiacneic sau mai stiu eu ce care necesita o anumita reteta, asa cum au zis si fetele, nu cred ca este vreo problema sa folosesti demachiantul X si crema Y. La mine cel putin, nu e.Si chiar am un ten dificil ( in nici un caz uscat, cum a zis tanti de la Nivea).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

..apropos de sensiblu..ce cosmeticale ok au pe acolo?

Mergi la inceput