*Colectia aniversara de toamna-iarna 2005* (175)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

BIC, am trimis PM, iti dau eu baby phone.

gandacel, oooooooooooofffffffffffff, asta da problema! chiuretaj n-am facut deci n-am impresii de impartasit, liber de la serv n-am ca ma gandeam cum sa te ajut. saraca de tine dk n-0ai nici copiii cui sa-i lasi. bona aia veche n-ar putea veni pentru o zi-2? contra unei sume incurajatoare?
nu te mai gandi ca simti ca-i bine sarcina k nu are rost , iti faci rau, mai ales k zici k oricum nu se poate inca un copil acum.
ma gandesc la tine vineri, atat pot sa fac. la ce spital faci? pot sa trec pe seara daca te ajuta cu ceva, daca ai nevoie de ceva, nu stiu cum altfel, e nasol ca nu ai cine sa te ajute. spune-ne la ce spital faci chiuretajulsi cat te tine, cat a zis doctora.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

felicia, ce sa zic, bine macar ca s-a descoperit ceva ca prea erau innebunitoare infectiile alea urinare. nasol tare cu chinuiala la interventie. convalescenta usoara ilincutei!

ioana, deci maria este foarte gospodina si tu nu apreciezi:)) scumpa de ea!

adelina, felicitari pt pa-pa-pampers! venim si noi din urma in 2-3 ani

ma duk la dus ca sunt terminata si la 7 dimineata o iau de la capat.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

repede si eu
bic, eu am "maritat" baby-monitor-ul, ca pe-ai mei ii aud si daca se foiesc, prin doua usi inchise. da' o sa fac o intrebare la sor-mea, sa vad daca il mai foloseste ea pe al ei. (nu promit nimic)
ganda, eu nu stiu cum decurge dpv tehnic un chiuretaj, dar daca sarcina e oprita din evolutie cred ca e cea mai buna/sigura metoda, si cred ca ar trebui sa o faci cat mai repede. cat despre post si pb de constiinta, chiuretajul si avortul sunt doua lucruri separate, asa ca n-ar trebui sa te macine.
daca te-au sfatuit sa nu mergi singura, du-te cu cineva. poate gasesti o prietena sa stea cu copiii. (m-as fi oferit eu, dar nu cred ca fac fata la 4 copii)
ioana, sa stii ca si anais facea kk f rar cand o alaptam exclusiv. am incercat si eu cu supozitorul o data fiindca nu facuse de 4 zile, i-am pus jumatate si tot n-a facut nimic. a facut abia dupa inca 2 zile, fara "stimulente". asa ca nu i-am mai facut nimic. dupa diversificare a inceput sa faca la 2 zile, acum face normal - cam de 2 ori pe zi.
humana milchzucker este o lactoza, pe care eu i-am dat-o lui andrei cand era mititel (ca a avut o perioada constipata) si a avut efect. numai ca se pune in lapte si nu vad cum ai putea sa-i dai piticului.
si, cafapt divers, si andrei s-a jucat azi cu orez, castronele si pahare de plastic (+ paste de diverse forme). am orez in toata casa si eu... da'-i semn de belsug

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Gandacel of, of..ce spui tu aici e groaznic. Mergi de urgenta la medic, nu e de gluma. Chiuretaj am facut si eu, 2, unul la un cabinet particular la dr. Vladareanu (pe atunci nu era mare sef la Elias), si unul la Biomedica. Ambele prin aspiratie, anestezie locala, nu m-a durut foarte tare. Dupa, e o durere ca la CM...conteaza insa sa mergi la un medic bun, e important si tratamentul de dupa interventie..mai ales ca tu ai problema si cu cezariana. Repet...mergi la un medic bun..poti incerca la Medsana - dr Parvu, sau vezi la clinicile astea mari, Euroclinic, Medlife Memorial..costa mai mult, dar macar esti in regula. Daca e clar motiv medical poti vb si cu Tutunaru, el altfel nu face chiuretaje.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani,
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Gandacel , off Doamne ce ti se intampla, o sa ma gandesc la tine vineri, ai grija de tine si gandeste-te ca totul va fi bine, eu nu am trecut prin asa ceva asa ca nu stiu ce sfat sa-ti dau.

Bic , cum se mai simte mama ta? Cat mai stai voi in Romania? Poate reusim sa ne vedem.

Feli , pupam pe Ili curajoasa si sper sa fie bine luni la control. Acum cum se simte?






www.dropshots.com/catalinairina#albums/Decembrie%202007/2007-12-07/12:02:27" target="_blank">Poze de Decembrie



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Corap, saru' mana de incurajare. pai am sa-l las si eu vreo 4, 5 zile, sa vad ce zice. Azi i-am pus supozitor intreg, nu facuse de mai bine de trei zile, nu a iesit cantitate industriala, probabil asimileaza mai bine perioada asta. Il pun diseara pe cantar si-l mai pun si urmatoarea data dupa ce face kk, macar sa vaz daca ia in greutate.
La noi faza cu orezul s-a terminat prost, in sensul ca desi imi promisese ca nu baga in gura, dupa un sfert de ora molfaia la el ostentativ si baga in gura in timp ce-i spunea ca nu e voie.Asa ca i-am transmis ca m-am suparat rau pe ea, am aspirat tot orezul si nu i-am vorbit juma' de ora.

Mai, mi-e tarsa rau ca stau toata ziua cu gura pe ea, nu fa aia, nu fa ailalta. Serios! Acu' perioada asta de razvratire coincide si cu aparitia lui frate-sau, nu stiu ce sa mai cred, cum sa ma mai port ca sa-i fie bine. Asa aduce-o de control pe bunica-sa o saptamana sa se ocupe numai de ea, sa vad daca face la fel, ca sincer eu nu pot sta dupa fundul ei non stop. Dar asta dupa sarbatori si daca nu se mai calmeaza intre timp.

Ganda, LA MULTI ANI sanatosi, mami!!! Toate am fost preocupate de problema ta si am uitat ca ne-ai spus ca a fost si ziua ta. Sa fii iubita de copii si sot, sa ai parte numai de bucurii si liniste in casa.

Bic, sanatate mamei tale!




Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Am 2 ani

Stefan - primele zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata!

N-avem nici o noutate de aseara pana azi...doar ca a dormit maimutza pana la 10.30 ...dar cine e acu' in forma maxima de facut prostii?

Ma duc sa stau dupa fundul ei ca-mi face casa vraiste...intru pe la pranz

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani,
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Buna colectie. Intru dupa un purcoi de zile de absenta si ce vad, Gandacel cu probleme....Draga mea nu am facut chiuretaj, asa ca la fel ca Anda nu pot decat sa ma gandesc la tine si sa iti tin pumnii. la doctorul cu care ai nascut nu te poti duce?
Joy cu analizele sa stii ca le-am refacut in alte doua locuri, desigur nu au iesit la fel, nici macar apropiate, deocamdata iau un tratament dat dupa ultimele analize, dupa parerea mea e cam la ghici, dar o sa il iau iar dupa sarbatori intentionez sa mi le refac, cred ca la Insitutul Victor Babes, poate or fi mai buni. Habar nu am ce voi face, oricum trebuie sa rezolv si problema cu rinichii si cu reumatismul sau ce naiba o fi, dar asta dupa sarbatori. deocamdata eu ma simt bine asa ca nu imi stric bunatate de Craciun cu analize si ganduri negre.
Lavi sper ca tatal tau e ok.
Cu bona cea noua lucrurile merg bine, se inteleg ok, se jpaca cu ea si daca sunt eu prin preajma, dar nu foarte mult, dar asta e normal, doar eu sunt 'iubita lui, frumoasa lui". Asa imi zice mai nou. Sper sa fie ok cu doamna noua sa nu mai fiu in situatia asata de kk de a cauta acul in carl cu fan. Oricum de vineri de cand vine la noi de stres eu am slabit 2 kg, ceea ce nu e rau de loc.... Partea ok e ca gasesc curat in casa, copilul vesel si toate la locul lor. Mai am cateva ganduri legate de starea lui psihica, adica sper sa nu se schimbe din cauza noului venit in casa. deocamdata e ok si sper sa nu se schimbe nimic.
cam atat, acum fug ca mi s-au strans mii de lucrari pe masa si cat am lipsit nimeni nu s-a uitat la ele.
Mihaela


album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Vesti de la Lavi: operatia s-a amanat, sunt acasa in tm, tatal ei se simte binisor, ea mai ramane alaturi de el.

Gandacel, nu-mi vine sa cred ce ti se intampla! Sa gasesti un doctor bun si sa rezolvati cu bine problema. Multa sanatate si curaj!

Feli, m-am bucurat sa vad ca in final ai spus ca ati scapat usor, mie mi s-a parut un cosmar toata povestea . Bine ca ati facut pasul sa o scapati pe Ilincuta de probleme .

Bic, multa putere si voua!

Ioana, de asta ma tem si eu, ca se vor suprapune crizele de personalitate de la 2 ani cu venire alui bb mic . Eu as spune sa ceri ajutor pentru stat cu bebe mic, iar tu sa iesi cu Maria, s-o rasfeti... Va va face bine cu siguranta la amandoua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

intru telegrafic:
- m-a parasit bona
- nu mai am nici femeie la curatenie
- Anna muceste inca la greu
- muncitorii mei au atins apogeul de nesimtire
- am pensiunea aproape gata (99%), rezervari de Revelion dar NU AM CONTOR DE GAZ, care trebuia sa vina de luna trecuta . SPer sa rezolv sapt . asta.

In rest...sunt bine

Am intrat pentru 2 mesaje:
1. pentru Gandacel - sunt alaturi de tine , e groaznic ce ti se intampla! DAR... s-ar putea ca sentimentul de vinovatie care te incerca sa te determine sa "simti" sarcina inca viabila. Incearca sa te gandesti ca nu e vorba de o optiune, este o problema medicala deja, nu are nicio legatura cu postul Craciunului! Trebuie sa fii tu ok, pentru copiii tai, asa ca vineri voi fi cu gandul la tine si la cei doi gandacei mici.

2. al doilea mesaj este pentru toti copilasii care au implinit 2 ani in ultimele 2 saptamani. un LA MULTI ANI din suflet, sunt multi dintre voi care imi sunt dragi in mod special si ma simt groaznic ca nu am aopucat sa va urez la fiecare in parte . De trei zile stau cu subiectele de LMA deschise in ferestre pe PC dar nu am apucat decat sa fac urarea pentru Nichita si ...gata, s-a dus timpul meu liber. Sper sa ma iertati si sa acceptati o imbratisare calda, chiar daca virtuala!

Tania & Anna Sofia (20.09.2007) & "Che" Stefan (17.12.2005)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput