Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ana, multumesc mult de tot. Deci RCO sa caut. Eu m-am uitat anul trecut in Carrefour si nu am gasit mici, oricum pentru Alex 30 sunt imense. Dar mai dau o raita. Si mi-a venit ideea sa dau o cautare pe net. Daca nu, poate gasesc pe la nemti mai micute sa ii aduca taica-sau cand o pleca. Deci voi aveti din cele de plastic, nu din cele de piele cu sireturi?

Sabina, bataita nu prea primesti cred. Ia ca vin eu, ca acum am priceput si pe unde stai. Am inteles chestia cu premiul, cred ca e cel despre care am mai vorbit. Dar eu zic ca nu arati rau, asta e o scuza de neacceptat ca sa nu te duci. Nu stiu de ce nu. Pentru cariera cred ca e bine sa vezi fete si sa te arati prezenta si interesata. Ceea ce ai realizat tu nu iti ia nimeni, probabil sunt si altii care stiu cum de a luat alta premiul. Lasa orgoliul ca nu e bun, du-te ca vin sa te verific. Si daca ai surpriza sa iei premiul? Cum ar fi sa nu fii acolo?

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

mai, cum stiti voi sa remontati omu!
urla bb, asa ca raspund Ligeei, am cel putin 12 kile in plus...numar 70 batute pe muche
si intr-adevar, ma simt mereu vonovata pt ele si cand ma intalnesc cu cineva din intamplare primu lucru ma scuz ca sunt grasa



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Rox, astea sunt din plastic. Mi-ar fi placut cu siret, cum aveam eu cand eram copil. Dar calul de dar nu se cauta la dinti, asa ca...

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Anissia, exact in timp ce il param ca n-a mai facut kk de sambata, Vladi tocmai facea. L-am schimbat, a papat, ne-am jucat si acum doarme fericit. Ii dadusem dimineata 3 ml de Calma Baby si se pare ca i-a prins bine. In mod normal Calma Baby se face ceiut dar cum bb meu nu vrea sa vada biberon in fatza ochilor, il dau concentrat cu seringa. Oricum maine o sa-i iau si Lass Baby daca zici ca e bun. Mercic de idee
Roxaxa, mi-am comandat si eu cartea de care spunea magdaz de unde a scris si ea. Ei zic ca nu e pe stoc dar se face comanda si in 15 zile o ai la oficiul postal de care apartii.
Sabina, multumesc de idei. Am Maria Cernovodeanu, am si preludiile de Bach dar stii ce mi-as dori? Mozart, piesele care s-au adaptat pentru jucariile de bebelusi. Habar n-am insa ce piese sunt...
Gheo ar fi mancat pianul pt ca-i placea, sau sa nu-l mai auda?
Slippers, o singura data am folosit si eu supozitorul, de fapt intentionam doar sa-l stimulez, nu sa-l introduc dar intr-o clipa de neatentie mi l-a "aspirat" efectiv. Dupa vreo 4 ore a facut kk de se murdarise pana aproape de ceafa. Si atunci statuse de marti pana sambata...
Annisia, iti pun o intrebare mai...indiscreta. In timpul te doare? Daca da, e posibil sa fie de la nastere si atunci ti-as recomanda o echo sa vezi daca e totul in regula. Daca nu, vorba lui slippers, o fi vreun nerv...dar de ce tocmai acolo?
magdaz, pentru iritatii incearca cu apa termala de la Avene.

Plec intr-o vizita, revin de acolo ca mi-am propus sa devin mai activa.

Andreea, de Vladimir Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

70 am inteles dar ce inaltime ai ?

Stai calma ca si eu iti suflu in ceafa , trebuie doar sa te hotarasti sa slabesti si vei slabi . Deocamdata nu fa scheme tactice ca va urla bebeul de foame
Eu am o prietena care a slabit cu o dieta disociata si a alpatat pana la 1 an -manca 2 zile aceeasi gama de alimente-lactate sau carne sau legume -sau fructe- asta inseamana cel putin la mine ca slabesc ca in liceu-48 de kile ca eu 4 zile nu voi manca nimic -face bebe colici de la fructe si legume .

Asa ca Sabina , gaseste-ti ceva care sa te avantajeje in la kilele pe care le ai , nu te ma i obosi sa te scuzi si sa le ascunzi , ia-ti toale misto marimea ta - e important cand esti mai plinuta sa fie de calitate maxima , nu ma intreba ca nu stiu dar am vazut ca o slabanoaga poa sa-si puna si de 10 lei toate toalele ca arata OK dar viveversa nu merge .( acum e momentul sa-rti iei pantofii de 400 lei sau si rochia de 700 pe care altfel nu le visai , numai gandul la asemnea chaltuiala si te remonteaza )

Du-te la un coafor, la cosmetica , rasfata-te cu 2 zile iinnainte si ai sa vezi ca daca te simti bine in pielea ta , nici nu mai simti kilele .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Sabina daca nu ai fi nascut te-as fi inteles,dar asa...ce iti pasa...ai mai ca kgmele se duc, dar emotiile premieri le vei rata siiii e munca ta...

Rox m-am exprimat gresit , fimea o cam ia pe urma ficei tale.

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

quote:
Originally posted by Sabina
[ si intr-adevar, ma simt mereu vonovata pt ele si cand ma intalnesc cu cineva din intamplare primu lucru ma scuz ca sunt grasa



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Asta chiar cere bataita! Cati dintre cei (mai degraba cele)fata de care te scuzi au doi copii frumosi si sanatosi? Vorba lui Andries, nu crezi ca sunt si oameni care te invidiaza pentru realizarile tale? Eu una cred ca da!

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

pai am 1.61, asta e nenorocirea.
Si cu 2 zile inainte e botezul, LOL.
hmmm, parca am vazut eu o rochie misto la Debenham's, nu f de seara, pt ca nimeni nu se imbraca cinestie cum la compozitori, macar atata
nu stiu dece ma devalorizez atata, uffff.
asta aveti dreptate, cere bataita!




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

quote:
Originally posted by carpatina

Beyyyy.. duamna Teodora... plang toti vecinii(tai) ca nu mai au ce sa citeasca... mai scrie si tu.. fa-le si lor o bucurie, ca doar e luna cadourilor...

Betty, la multi ani fericiti impreuna!




de Ioana (27.09.2007)




Ce ticaloasa mica esti....
Am fost pe faza acum,dar nu scriu mult ca sunt cam busy....
Azi e ziua sotului meu si asteptam musafiri,o sa intru mai tz sau maine!
Va pupez!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
http://b1.lilypie.com/nGgbp2.png
http://www.flickr.com/photos/21367727@N02/page2/

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

cine e Debenhams asta ca eu de cand n-am mai intrat in magazinele din R nu mai stiu de nici unele ...

Voi ce site-uri de afar care trimit in Romania stiti -in afara de ebay si de La redoute ?



Mergi la inceput