PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Buli:da naspa cu dintii astia!Oricum bine ca n-a facut febra si diaree!Ca la noi s-au suprapus..si acum ma cert cu sotu ca eu zic ca febra si diareea n-au fost de la dinti..el zice ca de la dinti!!
Oricum nasol!Sanatate mamei tale!
Si la noi vad ca iar nu vrea sa mai manance, baleste la greu, isi tine mana-n gura pana la cot, e marait rau..se trezeste si noaptea de nu stiu cate ori...Sper sa fie de la dinti...

Indur orice in afara de febra si diaree!!Celelalte simptome sut acceptabile..zic eu!
Pupici la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Buna fetele,

Am intrat si eu! toata livada.

Sa o luam pe rand:
Emilia, eu zic sa lasi bebe1 cu mama ta, daca ai mai multa incredere si o sa se descurce, nu cred ca se intampla nimic cateva zile. Mai bine nu te mai stresa si gandeste-te la bebe2.

Cristina_Ioana, am vazut ca ai mers la BabyExpo. Noi n-am mai ajuns la ultimele 2 editii, dar de fiecare data am ramas dezamagita. Acum, in ultima zi, au dat si la stiri aseara, s-a golit pentru ca a venit garda financiara si mai multi expozanti erau in neregula, asa ca imi cam inchipui cum a fost.

Babee, ma bucur ca Rebeca e mai bine si ca e doar de la dintisori.

Bulinuta, sa stii ca nici eu n-am fost pe faza cand i-au iesit dintii lu' piticu' meu, mereu imi ziceau altii: "Ia uite, au mai iesit niste dintisori!" si eu intrebam: "Unde? Care? Eu n-am vazut!" Iar faza cu masinuta electrica, e misto. Si pe mine ma batea gandul sa-i iau una, dar am zis ca sa mai creasca. Cred ca la fel ar face si al meu. bulinutului.




Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=460bbbdd576a4f5b884f59&source=category&category_id=all" target="_blank">Filmulete

www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?page=1&id=3267&from=top br / " target="_blank">Votati-mi baiatul la concurs, aici!

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Genie:si eu tot petit beure ii dau si am vazut ca au o groaza de porcarii..dar nu-i dau multi..2-3/zi!
In rest painica prajita pe care ar manca-o saracu la orice ora!
Vorba sotului"asa ma sarantacule..mananca paine toata ziua ca taranu"!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

Gina, nu stiam ca i-a calcat garda, dar asa cred ca se explica faptul ca era cam golutz, ti-am zis nu ma duceam nici eu daca nu aveam nevoie sa ii iau una alta, si i-am si gasit ce cautam...in rest nu prea m-a interesat, nu am stat mai mult de juma de h cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

crissa71, si eu zic ca de la dinti isi baga manuta in gurita piticul tau si daca ii mai place si sa roada... Si al meu facea la fel.

Biscuiti petit beure i-am dat si eu de la mai multe firme, stiu ca au E-uri, dar acum si painea are E-uri, nu prea mai stii ce sa-i dai si sa fii sigur ca e natural, din pacate!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=460bbbdd576a4f5b884f59&source=category&category_id=all" target="_blank">Filmulete


"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

De citit v-am citit sunt la zi de scris nu am mai apucat. Ieri mi-a fost fa rau de unde ma bucuram ca ma simt mai bine am zacut toata ziua cand pe canapea cand in pat.
Acuma is super stresata cu plecatul duminica ne luam zborul spal rufe strang adun nu mai stiu ce si cum mai trebuie ca sa fiu sigura ca nu uitam nimic maine si vineri merg la spital maine la ginecologie vineri la scan am emotii si pt asta si maine mor de draci ca tre sa merg o ora cu busul ca la tren daca merg in statie acolo nu mai merge liftul e in reparatii si sunt breo 4 seturi de scari si nu pot cara atata carutul in brate asa ca tre sa merg cu busul sper sa aiba a mea destula randare ca deja nu mai are pe bus.
Mai fetelor eu v-am mai intrebat da nu ati zis nimic ce jucarie nou pot sa ii iau la fata pe avion sa o distrezxe si sa nu faca zgomot mult, jucaria ma refer? ca sa nu stresam calatorii ca sigur o sa se smiorcaie sau ceva si o sa ma injure lumea dar asta e nam ce face copil mic nu pricepe degeaba zic eu.
Si mai stresata is ca tre sa stam si vreo cateva ore pe aeroport in bucuresti si e si noaptea tarziu. Este ceva pe aeroport? ceva shoppuri ceva activitati pt bebeii un loc de joaca ceva? sau cer prea mult?
Uff super stresant sper sa fie bine sper sa nu uitam nimic sper sa avem de toate pt fata ma refer ca noi ne descurcam. Uff disper.
Legat de mutatul in patutz si noi cand evnim trebuie neaparat tot asa nu mai incape amorteste se trezeste plangand ca nu stie ce e aia si nu stie ce se intampla se tot frasuie asa ca vrem nu vrem pat mare pt noi cand revenim acasa.
Acuma iar intrebare: aici nu am gasit niste ghete bune de iarna pt fata ca e prea grasutza la gamba si nimic nu se poate incheia fara sa o jeneze. Gasesc in ro ceva de calitate cu blanitza buna si de zapada? dati plese un link la femeie disperata cu copil fara papuci. Sau un nume de magazin ceva orice sa ma ghidez si eu ca ma duc in ro da parcas cazuta in cap nu mai stiu nimic nu mai sunt la curent cu nimic si parca am tot intreb gasesc din aia da din aia... stiu suna aiurea o sa ziceti cas infumurata sau ceva da ma obnisnuit aici cu de toate si e greu cand stiu ca merg si sa nu gasesc.
Doamna C ca tot esti cu sky-ul zi-mi te rog unde gasesc ghete de zapada gen de sky pt cupil? Costumde sky are salopeta si geaca manusi la fel suntem echiapte corespunzator de la columbia. Da nu avem ghete. Lui Luca i-ai luat unde pot sa gasesc si eu asa ceva? Vreau neparat de zpada ca in baia mare sunt tone de zapada cica si mergem pe munte oricum deci nu din piele de mopdit ci de zapada de copii care se strang eventual cu siret din ala sus sai bag salopeta inauntru.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Da, Cristina_Ioana, eu am vazut aseara la stiri. Am vrut si eu sa merg cu piticul si cu al meu sot sambata, dar am stat vreo 4 ore la dentist si n-am mai ajuns.

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=460bbbdd576a4f5b884f59&source=category&category_id=all" target="_blank">Filmulete


"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

salutari
cristinico ,pai na ,imi trecea si mie prin cap diverse si eram nelamurita .e bine ca la faza cu dormitu ai acceptat ca nu e inka pregatit,dar ti se pusese pata pe suzi .
muuh io cred,parere personala,ca acu' toti sunt la varsta asta cu ei in centru atentiei.si chiar ca nu cred ca avem cum sa procedam,mai ales ca ei percep mult mai dramatic refuzul nostru .e clar ca in marea parte a timpului tre' sa facem cum vor ei.a mea ,de exemplu ,incepe si urla doar dc ma loveste si eu zic auuuu,sau dc ii zic nu e voie,la fel..e ff sensibila.asta nu inseamna ca joc numa' dupa cum vrea ea.dar ,stii cum e ,cand mai ai si vizite ,nu ti vine sa l lasi sa urle
buli,imi pare rau ca nu e bine mama ta .cat despre mancarime...deh,asa se invata,din greseli
revin ca nu vrea sa doarma si e isterikaAndreea si Ari(4.08.2006)www.flickr.com/photos/9544071@N07/2075863663/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Aaa am uitat Gina cum merge cu dieta? Te-ai apucat?
Gabriela multa sanatate printesei.
Buli multa santate mamei si nu disperati o solutie exista. Stiu lui mama cand a fost bunica bolnava medicii i-au zis sa ii pregateasca sicriul mama s-a enervat a luat-o acasa si s-a interesat peste tot de tratamente si uite ca traieste bunica si acuma la 80 de ani. Da na sist medical din ro.
Mai vroiam sa zi cceva dar iar am uitat revin daca imi aduc aminte.
Edit: mi-am adus aminte, Miruna go ahead eu sunt de acord.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Mada, ma bucur ca esti mai bine. Eu zic sa nu te mai stresezi, ca daca uiti ceva, gasesti si aici. Gandeste-te si la bebe2! In avion eu zic ca poti sa-i iei piticutei o jucarie care ii place mult si nu face galagie, daca are asa ceva. In aeroport nu stiu daca sunt locuri de joaca pentru copii, dar banuiesc ca sunt. Eu n-am zburat niciodata. O sa zbor prima oara in februarie, cand o sa plecam in Austria. In rest, eu zic ca o sa fie bine!

Mersi ca intrebi de dieta, dar sa stii ca inca nu m-am apucat, ar trebui sa-mi fie rusine! Dar o sa ma apuc de ea, cred ca dupa sarbatori, promit!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=460bbbdd576a4f5b884f59&source=category&category_id=all" target="_blank">Filmulete


"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput