Strumfi de iulie-august 2007 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALEXIA2007 spune:

SALUT!EU SUMT MIRELA SI AM SI EU O FETITA DE IULIE 2007,ALEXIA-ILINCA SA NASCUT PE 20 IULIE 2007,LA 18:15,DE 3KG.200.LA MAT. CUZA-VODA DIN IASI,CU DR.ELENA MIHALCEANU.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna seara si de la noi si noapte buna deja.

Am culcat cumintenia mea de fetita (astazi) adica astazi a fost si este foarte cuminte, am pus-o in patut, noapte buna scumpa mamii, am pupat-o si s-a culcat. Mmmmm.
Si eu o pup de o albesc, mai mult pe fata, gatut, manute, picioruse, spate si burtica. si pe capsor cand sta la mine in brate si mai tot timpul ca e tare frumusel si caldut.

Olguta sa-ti traiasca printesica e tare dulcica, lasa ca o scoateti voi la capat cu diversificarile si strunitul mancarii. CU televizorul ai dreptate, atata timp cat nu intelege si nu o atrage din cauze de Pokemon, Teletabi sau ce or mai fi pe acolo, e ok. Vede doar miscare. Putea sa fie geamul cu niste copii afara, sau pomul care-si misca frunzele (acum cracile goale) care o fascineaza pe fetita mea ca ii era egal.

Amethyst, te-am intalnit in postari si pe la dr T, imi pare bine ca ai nascut bine si cu perineul ok asa cum ti-ai dorit. SI eu am fost pacienta lui, dupa care nu am mai fost.

Andreea refacere rapida, de refacut te-ai cam refacut, nici nu pari operata, intreba Karligutza parca mai sus - e laparoscopica operatia, si totusi la cele 3-4 puncte se pun cate 2-3 copci. SI ele trebuie scoase. Am inteles ca operatia clasica de colecist e rea, e o taietura mare pe lateral din fata in spate, asa spunea Andreea.

Carla, multumesc pentru urare, intr-adevar a fost ziua mea pe 2, esti foarte draguta
Suna tare bine uleiul de cocos de care spuneai.

Pupici multi pentru toti piticii, sa va aduca Mos Nicolae veselie in sufletele parintilor si dragoste si dragalasenie revarsata peste cupii, pentru ca dulciurele nu au voie inca oricat ar fi de diversificati ei.


Am pus poze noi, cu noua culoare da par. Incerc incerc pana iese ce vreau. :-)

Clau si Alessia Maria 13 iulie 2007

printesa mea Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Diana multumesc de complimente la adresa Adelisei, iti multumeste si ea. Despre reflux...mergem inainte, nimic nou va anunt cand se opreste, nu ma mai plang. Cineva care mi-a devenit drag instantaneu mi-a sugerat sa investighez o alta cauza asa ca sapt viitoare avem programare la doctor pentru a vedea daca de fapt poate fi altceva ascuns sub acest reflux.

Am vazut ca vorbeati de dulciuri: eu acum stau la calculator cu o tona de toblerone langa mine si simt cum cresc in proportii. Al meu sot e la o cina de business cu niste producatori de software, noroc ca in IT nu sunt prea multe femei (decat Ioana) asa ca stau linistita ca e numai cu barbati, copiii sunt in pat. A venit mosul deja ca fiu-miu nu se mai dadea culcat il astepta pe mosu. Lui i-a adus un ceas si dulciuri iar fie-mii o zdranganitoare cu muzicuta, lumini si oglinda.

Alina.a Doamne maine poimaine incep sa vorbeasca domnisoarele astea mai, acum imi dau seama ce repede cresc. Offff!

Nonna daca il mai pomenesti pe Bacovia nu ma mai joc cu tine. Ce boala am avut pe el si mi-a cazut si la bac de mi s-a pus un nod in gat, la oral, dar tot am, luat 9,50. Hehehe, ce vremuri. Nu-i asa Mada?

Mai citesc si revin.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

quote:
Originally posted by nma

am reusit sa o fac pe andra sa stea cuminte. pana adoarme ea mai arunc un ochi pe aici ca azi doar putin am citit

incep prin a ma lauda ca a venit mosul si la noi. a fost super. alex a avut emotii foarte mari. a curatit toti pantofii. la un moment s-au auzit niste pasi, noi eram in sufragerie cu usa inchisa. cu multe emotii eu cu alex am incercat sa il pridem pe mos, dar mosul e invizibil asa ca am gasit multe multe dulciuri si carticele la usa. cea mai mare bucurie a lui alex a fost ca mosul anul acesta nu a mai adus nuielusa. cred ca ne-am incarcat cu energie pozitiva pt o saptamana de la bucuria lui alex.



nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze



ce frumos din partea Mosului ca a venit la Alex si felicitari Andrei ca i-a facut cadou mamei o seara linistita.

De-abea astept sa citesc maine povestile despre cadourile aduse de Mos Nicolae si la ceilalti fratiori/surioare de strumfi.

Eu nu pot sa sper decat ca-i voi face fetei mele ajunul de Sf Nicolae la fel de frumos cu mi-l faceau bunicii mie.

Bun venit si un Mos Nicolae darnic va doresc Elizas& Alexia2007!

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elizas spune:

Fetelor, nu stiu daca m-ati vazut in capitolul trecut. Ma primiti si pe mine printre voi?


Eliza, Octavia (21. 02. 1996), Antonio (09. 10. 2000) si Amelia (07. 08. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

quote:
Originally posted by Luna1



Am vazut ca vorbeati de dulciuri: eu acum stau la calculator cu o tona de toblerone langa mine si simt cum cresc in proportii. Al meu sot e la o cina de business cu niste producatori de software,


Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)






In seara asta nu se pun caloriile Si eu stau inconjurata de dulciuri si-mi astept jumatatea da vina de la scoala, pana la 10 mai e da si rezerve de dulciuri am... asa ca daca se gata la tine sari peste balta la mine.
I-a placut ceasul lui Cosmin? Dar Adelisei zdranganeaua?

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Jadi of ce ai tras si tu cu Vladut. Sa-i dai un mare pupic de la mine pe acolo pe unde a facut el injectia saracutul. Offf. Felicitari pentru diversificare si la mai mare. Cat despre zdruncineala si Adelise ar vrea numai asa dar...nu se poate. Multumesc ca te-ai gandit la mine, la noi.

Lavinia la multe luni Lorinutei abia astept sa stea si fie-mea in fund, sau macar in cot. De stat ar vrea ea de pe acum dar n-o las eu.

Gabriela ce frumoasa e Medeea. Sa-ti traisca copiii.

Liaesti tare. Cardul e pe numele meu insa eu sunt doar aditional pe contul tatalui. Cu alte cuvinte tata plateste.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Oana despre vasul cu abur am raspuns eu: legumele isi lasa oricum sucul in vasul in care le pui, insa daca doresti sa ai mai mult lichid poti adauga putina apa langa legume cand le pui in aparat. Cat despre care este mai bun eu am din cel simplu, ne-etajat, adica il folosesc strict la legume. Si este de ajuns pentru noi trei. Cel cu etaj vad ca stie sa faca mai multe, nu stiu ce sa-ti zic de el. Insa daca il iei special pentru legume mi se pare mult prea mare.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Timi multumesc de complimente, Adelise sigur are talentul meu la shopping. Azi am colindat de la 10 la 3 la shopping si n-a zis nimic, n-a plans o data. Ce magazine sunt alea de zici ca sunt scumpe chair si la reduceri? Si eu vreau asa cam cheltui sa vad cum ma fofilez cu al meu ca va fi imediat dupa Craciun asa ca...dar o pun pe fie-sa sa zambeasca de doua ori si pe Cosmin sa-l pupaceasca si am rezolvat-o.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

am reusit sa citesc tot din urma
vad ca ati discutat de dulciuri. tare bine ar fi daca asi putea sa ma controlez si eu. daca asi putea asi manca doar dulciuri. azi am sarit putin calul si am mancat mai multe dar sincer le simt la stomac.
diana2007 iti sta super tunsa scurt. si eu mi-asi dori sa am nitica zapada. poate ninge si la noi la noapte.
oana mi-a placut mult melodia.
luna m-ai lasat fara cuvinte. e super poza www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=4101" target="_blank">asta. dar si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=4093" target="_blank">asta e foarte faina.
deni felicitari pt diversificare si pt ca ati invins boala in sfarsit.
Cu Vlad am tras de toate, am fost chiar pe la 11 luni cu perfuzii pentru hidratare si saptamana trecuta as fi dat orice din viata mea sa il vad ca inghite ceva. din pacate si eu am ajuns cu alex in aceasta situiatie la 10 luni. are stomacelul destul de sensibile si daca nu suntem atenti o cam incurcam ...
gabrielabv pitica mea face kk si la 5 zile. m-am obisnuit asa ca o las in pace. o songura data i-am pus 1/2 supozitor. de obicei face la doua zile. am admirat s pozele voastre. sunteti o familie frumoasa.
olguttza am admirat bb frumos si mancacios.
timi de la alex
karligutza si la operatie laparoscopica ai cvateva fire (eu asa stiu). ratuste eu am de la alex. mai nou ii fac andrei baie cu cadita plina ochi (in cada mare) si ne jucam si cu 2 ratuste. tare ii mai place la pitica.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput