la ce e bun mango

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

si eu i-am dat mango baietelului meu ii pasam cu banana mar, biscuiti, manca de rupea

am citit ca este bogat in betacaroten si intareste sistemul imunitar

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine

"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Eu pana ieri n-am mancat mango. Nu stiu, nu-mi era pofta deloc (daca nu stiam ce gust are, normal ca nu-mi era pofta ). Dar ieri am cumparat unul din supermarket pt copilul meu. Cand am ajuns acasa, am citit ca mango n-ar fi chiar indicat pt inceperea diversificarii (si nici sa-l tin la congelator atata timp nu mi-a venit). Asa ca l-am mancat eu . Mai, nu stiu cum sa zic, dar nu prea mi-a placut, mi s-a parut ca aduce cu aroma de brad si e acru in acelasi timp . Asta e gustul, sau o fi fost necopt/stricat si eu l-am mancat asa? .



_
Gabi, mami de Davidush (02.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Nu era copt!!! Ce copt e delicios

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

quote:
Originally posted by Vivela
mi s-a parut ca aduce cu aroma de brad si e acru in acelasi timp

_
Gabi, mami de Davidush (02.09.07)


fie era crud, fie stricat(am gasit si inghetat/dezghetat intr-un supermarket).


uite www.agraria.org/coltivazioniarboree/mango.htm" target="_blank">asa arata mango copt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melody spune:

Nici mie nu mi-a placut mango inainte. Mi se parea prea parfumat. De fapt este parfumat, dar in combinatie cu ananas, banana si un pic de lapte, este foarte bun.
E un smoothie, care se poate consuma dimineata in loc de mic dejun.
Am vazut o emisiune la tv, si zicea tipa aia ca e foarte bogat vitamine.








Ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alison spune:

mie imi place la nebunie!are ceva de rasina de brad intr-adevar ,in partea ce se apropie de simbure dar asta il face si mai interesant la gust!simon insa nu e tentat de nimic dulce asa ca mama papa mango si simon grapefruit!




mami de simon(2ani si 2 luni)

Mergi la inceput