Strumfi de iulie-august 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Anto am vazut pozele sunt absolut superbi copilashii tai. Tot am urmarit intoducerea biberonului la Sonia ca sa stiu la ce ma pot astepta si eu in ianuarie. Sophie a mea nici acum nu plange de foame, ea plange doar ca vrea atentie.

Camelia tare dragalash e David.

Sophie a invatat saptamana trecuta sa se intoarca pe burtica si acum exerseaza la greu, chiar si noaptea se trezeste sa exerseze. Am fost tare fericita ca am vazut prima ei intoarcere. Tot atunci am descoperit ca fata mea e foarte ambitioasa. Dupa prima intoarcere s-a chinuit 20 de minute sa repete faza. A doua zi i-am pus o jucarie mai departe de ea (statea pe burtica) si atata s-a chinuit pana a ajuns la ea, catre final tipa de nervi dar nu s-a lasat. Azi dupa ce si-a servit micul dejun a inceput antrenamentul de intoarceri si normal ca tipa din 2 in 2 minute la mine sa vin sa o asez pe spate. In privinta acrobatiilor ei imi fac griji sa nu-si prinda piciorusele in zabrelele de la pat caci le mai foloseste pt a-si sprijini piciorusele (sau sa-si ia elan) daca da de ele.

Nu cred ca-i voi lua cadou de Crciun caci imediat dupa incepe sezoniul de reduceri trebuie sa-i fac stocul de hainute pt cresa, plus ca de fiecare data cand iesim in oras ii cumparam/cumpar ceva. In schimb intentionez sa-mi reimprospatez stocul de decoratiuni de Craciun si sa le pastrez ca amintire de la primul nostru Craciun cu fata (normal ca vor fi mai deosebite decat cele ce le am acum)

Gata ma anunta ca mi s-a gatat pauza.


Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Gata, am votat.

Am si eu o intrebare: copilasii vostri dau din mana? Vicotr toata ziua da din mana, asa, a la Ceausescu. Si cand suge. Numai cand doarme nu.

Timi foloseste aparatoare pentru pat, ca sa nu mai stai cu frica. Si...bravo fetei ambitioase.

Oana

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=16" target="_blank">Frumoase, haioase, burticoase (mamicideiulaug2007) Merita votul, nu?

(scuzati, sigur iar am inversat niste litere cand am tehnoredactat)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amethyst spune:

quote:
Originally posted by Eles

Anto, mersi de sfat. Dar el incepe si plange, iar mie mi se face mila de el si ii dau tatica, nu pot sa-l las nemancat.Maine face 5 luni, o sa incerc sa-i fac o supita de legume si sa-i dau cu lingurita, poate o accepta. Voi ce ma sfatuiti sa mai astept cu diversificarea?

Elena, mamica lui Denis (05.07.2007)
http://good-times.webshots.com/album/560867777QSGQnv?vhost=good-times



Poti sa mai astepti linistita o luna, diversificarea se incepe la 6 luni asa ca nu te stresa degeaba.
In legatura cu plecatul vostru, daca vrei sa-i lasi tot laptele tau trebuie sa incerci cu mai multe variante de tetine, e posibil sa nu ii convina cea pe care i-o dai. Si pe langa forma, incearca si cu silicon daca folosesti latex sau invers.
Esti sigura ca nu il poti lua pe bebe cu voi? Daca nu se va obisnui cu biberonul si chiar si asa iti va simti lipsa si isi poate schimba comportamentul.

"Exista o infinitate de moduri prin care poti dovedi ca esti prost. E greu sa le eviti pe toate."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

quote:
Originally posted by ghinetz


Am si eu o intrebare: copilasii vostri dau din mana? Vicotr toata ziua da din mana, asa, a la Ceausescu. Si cand suge. Numai cand doarme nu.

Oana

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=16" target="_blank">Frumoase, haioase, burticoase (mamicideiulaug2007) Merita votul, nu?

(scuzati, sigur iar am inversat niste litere cand am tehnoredactat)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"





Daaaaa! Da din maini zici ca e semnalizator din ala la avioane! Mai aud cateodata un POC...e ea dandu-si cu un pumn in cap, ca daca prinde viteza la dat din mana nu mai controleaza unde da.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)


www.flickr.com/photos/brazuca22/1233643090/" target="_blank">poze cu gogoshik noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amethyst spune:

quote:
Originally posted by ghinetz

Gata, am votat.

Am si eu o intrebare: copilasii vostri dau din mana? Vicotr toata ziua da din mana, asa, a la Ceausescu. Si cand suge. Numai cand doarme nu.

Timi foloseste aparatoare pentru pat, ca sa nu mai stai cu frica. Si...bravo fetei ambitioase.

Oana

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=16" target="_blank">Frumoase, haioase, burticoase (mamicideiulaug2007) Merita votul, nu?

(scuzati, sigur iar am inversat niste litere cand am tehnoredactat)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"





Da, tot timpul da din mana ca sa apuce ceva. Cand suge insa ii dau un deget de-al meu sau o bucata de bavetica sa le tina ca sa nu mai impleteasca atat. Oricum se agata de tricoul meu daca nu ii dau degetul.

"Exista o infinitate de moduri prin care poti dovedi ca esti prost. E greu sa le eviti pe toate."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eles spune:

mamii, ti-am votat si eu scumpetea de baietl. Multa bafta
si bubul meu da tot timpul din manute si picioruse, isi da si in cap, iar cateodata se trage de par , este tare haios.

Elena, mamica lui Denis (05.07.2007)
http://good-times.webshots.com/album/560867777QSGQnv?vhost=good-times

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eles spune:

Amethyst, i-am luat biberon de la Avent, chicco si pe nici unul nu-l vrea, iar cu noi nu putem sa-l luam , ne-am luat pachetul de craciun la Alpin in Poiana si vrem sa mergem la zapada, la piscina, vreau sa ma bucur de toate astea, nu sa stau cu el

Elena, mamica lui Denis (05.07.2007)
http://good-times.webshots.com/album/560867777QSGQnv?vhost=good-times

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Buna!
Uite acum amavut ragaz si am mai citit cateceva din urma.
Timi, nici Andreea nu prea plange de foame... ii dau eu la aprox 3 ore-3 ore juma, daca ea nu zice nimic. Ea plange mai mult de somn, cand e f obosita si nu poate adormi, sau cand cere atentie, si atunci "ne cheama".

legat de datul din maini, acum cand suge, da dintr-o manuta, mai da si din cate un piciorus. dar in general este un copil f activ, cnad este treaza se intorace pe burta, incepe sa se tarasca, se intoarce apoi pe spate, da din picioruse, manute si tot asa...

vad ca ploua afara, naspa cu plimbarea..sa speram ca maine e mai frumos

Pupici

Monica (Andreea Ioana - 11 iulie 2007)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amethyst spune:

quote:
Originally posted by Eles

Amethyst, i-am luat biberon de la Avent, chicco si pe nici unul nu-l vrea, iar cu noi nu putem sa-l luam , ne-am luat pachetul de craciun la Alpin in Poiana si vrem sa mergem la zapada, la piscina, vreau sa ma bucur de toate astea, nu sa stau cu el

Elena, mamica lui Denis (05.07.2007)
http://good-times.webshots.com/album/560867777QSGQnv?vhost=good-times



Trebuie sa mai incerci daca tii neaparat sa-ti accepte. Au fost bebelusi carora li s-au dat toate felurile de tetine de pe piata pana au acceptat una. Ai incercat si cu silicon si cu latex?
Nu ar putea sa vina cineva cu voi, tu doar sa alaptezi si mama ta sau cine e sa aiba grija de el?
Crezi ca ai sa te poti bucura fara sa stai cu grija?

"Exista o infinitate de moduri prin care poti dovedi ca esti prost. E greu sa le eviti pe toate."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielabv spune:

SERVUS FETELE

ma tot chinui sa pun poze si inca nu stiu daca am reusit.

Am vazut ca sunteti zgarcite cu pupatul copiilor. Eu una nu ma pot abtine. Nu ii pup pe gurita dar pe obrajori, gatulet burtica si etc cum am ocazia cum ii smotocesc si acum Medeea cum o dezbrac stie ca urmeaza pupaceala si incepe sa rada deja

of s-a trezit un pui flamand

Gabriela - Dragos(29 iulie 2001) si Medeea (21 august 2007)

Mergi la inceput