Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Cu intarziere si scuze La multe lunisoare sanatoase pentru Mariuca de Tzuna (uit mereu sa ma uit si la februarie ). Sa cresti mare, sa fi sanatoasa si papacioasa.

si tot cu intarziere si pentru sarbatoritii de astazi



Raisa Maria bb de Raisa
David bb de Mihaelaa
Tudor Ionut bb de Mickyn




Vazut pozici cu albinute si bondarei frumosi si isteti.
pentru Eduard somnorosul.
pentru scufita rosie Stefania. Mai ce frumos stie ea sa pozeze. Si felicitari pentru ridicatul in picoare. De acum lumea o sa i se para altfel „de la inaltime„.

si pentru Winnicu, ce frumos doarme ea in noul scaunel. Asa ca ne-am razgandit, sa-l stapanesti sanatoasa si sa mergi in siguranta la plimbare cu mami si tati.

Eliana – sa-ti traiasca ursuletii ca tare-s simpatici pentru amandoi si unul in plus pentru Andrei de ziua lui. Sa fie sanatosi (le-au ajuns virozele cel putin pentru anul asta) si sa-ti aduca numai bucurii.

Vazut si familie fericita sarbatorind pe tati pentru junioarea familiei Mariuca dulcica.

Stefimic – cum si-a dat seama dr. ca puiul tau are lipsa de calciu?

Nopate buna mamici, burtici si bebici



Crina si Maya Georgia

varsta Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Aliona noroc cu pauza de stomatologie ca mai dormi si tu. ce m-ai distrat cu dormitul pe scaun . Si eu am fost astazi la stomatolog, darn u mi-a pus nimic in gura ca sa mi-o tina deschisa si daca as fi adormit mai mult ca sigur as fi inchis gura. Dar nu-I sotul cel care te trateaza??



Crina si Maya Georgia

varsta Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

si ca sa nu mai fac urari cu intarziere, le fac de acum



Pentru toti Andreii si Andreele din stup, mamici sau pitici precum si alti membrii din familiile voastre




Si pentru bondareii si albinutele care mai adauga o lunisoara




Nectaria (Ramiha)
Cristina (Jaana)
Bianca Maria (Carla_lia)
Catalina Teodora (Anaalina)






Crina si Maya Georgia

varsta Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Aliona s-a facut fata mare... gata cu somnu' pana la pranz... ce fericita eram si eu cand puteam sa dorm pana la 12, cu pauza de masa la 8-9... Ce vremuri... vb de cand era Elena mica... de atunci n-am mai dormit pana la pranz...

Oho... ce ma topesc dupa ei... i-as pupacii incontinuu... si trebuie sa fiu atenta sa nu pup un pui mai mult decat pe altul... mai ales sa am grija sa n-o ratez pe Elena... Ce-mi place perioada asta cund sunt mici si poti sa-i pupi incontinuu si ei nu se supara... Pe Elena o pup cand doarme.. .altfel n-are stare, nu sta... e fata mare... ce sa-i faci... Asa ca profitati la maxim si iubiti-i pana nu mai puteti... pe urma incep sa faca figuri si talente...

Sherbi daca nu te descuri, sigur ca iti comand si tie
Poti sa ma intrebi ce si cum, pe mine sau pe Diana... si mai exista si subiectul despre asta, unde sunt scrise cateva sfaturi pt. incepatori: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=111729
Dar daca te invarti pe site o perioada, devii redutista rapid... eu nu stiu deloc franceza... si in 2-3 luni am invatat cum se numesc articolele de imbracaminte, culori... si altele de pe acolo... da' sa nu ma pueti sa rostesc vreun cuvant ... am invatat cum se scriu

Kidex nu, Babyexpo da... probabil joi dupa-amiaza... Dimineata n-am cum... si de vineri dupa-amiaza incepe nebunia... posibil sa fie si joi la fel.

Olita nu acum... dupa un an... cand se incalzeste sa-i pot lasa in fundu gol... pana se obisnuiesc cu mersul la oala... Ca pana si-ar da chiloti, pantaloni jos, sigur se scapa pe ei... Asa doar sa aiba timp s-o repereze si sa se aseze pe ea

Spalat pe dinti da.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

hahahaaa! ba da, sherbi! a fost mai mult pt maria petrecerea, ca acum totul graviteaza in jurul ei!
ma duc sus ca maraie!
sar'na de complimete, o sa-mi iau nasu' la purtare
fug
pupe

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei


www.sonia.as.ro" target="_blank">Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MICKYN spune:

Am intrat sa citesc mesajele voastre si va multumesc pentru felicitari pentru cele 8 luni ale lui Tudor.

Karla- strabismul se trateaza dupa 3 ani cand se poate colabora cu copilul si se poate masura la aparate.Stiu asta de la fiica mea care a purtat ochelari de la 5 ani pana acum, cu rezultate uimitoare.(chiar daca el a fost evident de la 6 luni).
Peritolul este un antialergic , dar este recomandat de pediatrii pentru efectele sale adverse :somnolenta, cresterea apetitului etc.La unii pot avea efecte,la altii nu.

Alionushca-calcemia se recolteaza din singele venos nu din cel periferic ( la fel fierul).In eventualitatea in care se recolteaza destul sange din deget pentru a putea fii prelucrat de aparat ( min 1,5 ml)-rezultatul nu este concludent.Unii medici considera ca nici singele recoltat din deget nu este concludent pentru determinarea hemoglobinei-deoarece insasi tehnica de recoltare ( acea strangere a degetului pentru a produce sangerare la locul intepaturii) poate afecta rezultatul.

poze Tudor
poze 6 luni Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Curiozitate mare si arzatoaree!!!! Cum reusiti voi sa spalati coltul ala de cum si-a itit capul? Cu forta? Ca a mea nu ma mai lasa deloc sa ii umblu pe acolo. Dar explicati-mi ca la prosti, ca eu nu inteleg cum de sus in jos, de jos in sus la o urma de dinte si cu ce? Cu ceai de musetel? Dar ala nu pateaza smaltul? Cu peeiuta aia speciala, ori aia cu care se spala Alex de Diana_Jors intr-o poza ori aia de la pasta de dinti nenedent, ori cu degetul invelit in tifon? Ca nu stiu si vreau sa o spal. Si nu ma lasa.

Ma bucur ca v-a placut ce era scris acolo, dar nu e meritul meu ca l-am gasit. Nu mai retin cine a dat linkul demult, pe la inceputuri. Eu doar mi-am inscris acolo copila si ei imi trimit mailuri cu ce e mai interesant.

In legatura cu vaccinul impotriva Rotavirus, Amma si Anamana voi ati facut? Ca e produs tot de aia cu Infanrix si ma gandesc ca la voi e demult. Sunt curioasa cand se facea. Eu parca stiam ceva de sase luni, dar nu sunt sigura. Luminati-ma!

Despre Thea ce sa va spun? Creste, se mataie, ii mai da un colt ca se vede gingia crapata. Adoarme seara foarte greu. Nu mai stiu cesa ii fac. Nu vreau sa o indop cu Ibuprofen sau paracetamiol, asa ca suport. I-am dat odata, Panadol cand nu adormea in niciun fel si era moarta.



pentru tot !

Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Pai cand ma bucuram ca de ce imi sacrisese Aliona, na, ca m-a dezumflat Mickyn...deci aveau dreptate alea pe care le-am injurat eu

crina, multumim da' sa stii ca n-am ajuns inca in picioare...suntem tot in genunchi

Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze la 8 luni
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Rotavirus a facut si Amalia, la 2,4,6 luni, nu stiu daca se face si la 1 an. Adica l-a baut, ca i-a dat in gurita.

Am avut 2 seri de cosmar. Dupa ce manca, dadeam suzi si adormea, cand sa o pun in pat se punea pe un plans, de imi venea sa innebunesc. De fiecare data a durat vreo 2 ore povestea. In prima seara am facut ce n-am facut in aproape 8 luni de cand e ea, am pus-o in masina si am plecat . Asa am adormit-o. A doua seara nu a mai mers. Daca nu se linistea ma duceam cu ea la urgenta. Ieri a fost ca inainte, adica papa ssi somn. Nu imi explic ce s-a intamplat.

La multi ani tuturor Andreea si Andrei!!!!

Spalat pe dinti am inceput si eu de ieri, cu periuta de aia cu peri moi. Am crezut ca nu o sa-i placa, dar ea rade de numa cand o periez. Si deschide si gura cand ma vede cu periuta.
Baiul e ca acum de cand i-au dat si dintii de sus, a invatat sa scrasneasca. Mi se ridica parul pa mine cand o aud, e ca atunic cand la scoala frecau creta de tabla de scartia.

Cadouri de Craciun, pt tati o sa fie un parfum ca isi doreste de mult unul special, pentru bunicul la fel, pt bunica, un album cu poze de ale Amaliei. Pana acum am vreo 90 puse.
Pt Amalia ceva jucarii, dar nu stiu inca, tre sa ma gandesc sa fie ceva care sa ii prinda bine la 9+ , iar pentru frate-meu si gagica mai am de pus osu la munca, ca nu stiu ce as putea sa le iau.

Gata, ca mai am de facut una alta prin casa cat doarme gargarita mea.

pupici!

Mamica fericita de Amalia Elena(6 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

La multi ani Andrei si Andree sa fiti sanatosi si papaciosi.

Mergi la inceput