Strumfi de iulie-august 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Buna dimineata ! (stiu ca pare ciudat dar dati ceasul in urma cu 7 ore: atat e ceasul la Montreal !)

Am citit cu placere postarile despre cadouri si chiar daca stiu ca fericirea copilului meu nu sta in cate cadouri primeste pot sa spun ca mi-ar fi placut sa aiba cate un "nimic" de la fiecare prieten pe care l-am lasat acasa ... Dar cum nu este intotdeauna posibil, am colectionat mesaje de felicitare pe care le-am considerat cadouri. Cu toate astea a primit ceva hainute de la familia din tara aduse de mama cand a venit la mine, apoi de la servici mi-au cumparat cateva chestii utile alese de mine la un magazin si tot asa cateva lucrusoare de la cunostintele de aici.
Cu banii, nici eu nu sunt prea incantata cand ii primesc pentru ca de cele mai multe ori se duc pe rate si alte datorii, dar la botez m-am tinut tare si am reusit sa-i "salvez" ca sa fac ceva cu ei. Asa ca l-am facut pe Victor si cu cont de studii. Am considerat ca daca ii deschid un cont normal voi fi tot timpul tentata sa intru in el si pana la urma la ce i-ar trebui lui bani daca nu pentru a invata ? Eu una sunt convinsa ca asta este cel mai valoros lucru pe care i-l pot darui, ca restul ... sa munceasca singur si sa le obtina. Aici copiii muncesc de la 16 ani si pana la 18 pot avea masina lor si inchiria si un apartament daca nu mai vor sa stea cu "babacii".

Sa ma mai laud ca l-am facut si cetatean roman, am fost ieri la Consulat si i-am scos si certificat de nastere romanesc, nu mi-a venit sa cred ca am terminat in 15 minute !

Revin si cu ultimele vsti despre somn, sper sa nu fie prea devreme (dupa cum zice sotul, cu o floare nu se face primavara, mai ales aici in Cacanada) dar aseara am incercat sa-l culc mai devreme, adica la 8.30 si a adormit singur ! Bine, ca era deja toropit dupa baie si san dar nu dormea cand l-am pus in pat, am iesit si n-am auzit nici pas ! Sa mai zic si ca a dormit pana la 7.30 de dimineata fara sa zica nimic toata noaptea ? O fi ea prima floare, dar e una importanta !

Madabout2003, cum se numesc pampersii pentru piscina despre care scriai ? Noi incepem in ianuarie un curs gem mamici si bebici, tot in piscina dar nu e de inot, copiii stau intr-un fel de caruturi plutitoare iar mamicile fac exercitii in apa, in jurul lor, nu stiu inca daca ei se uda dar parca nu-mi vine sa-i pun tot pampers normal.

Gata cu forumeala pe ziua asta, poate o sa va mai citesc printre picaturi dar acum ma duc la datorie ! Am huzurit destul noaptea trecuta ! (de unde, m-am tot trezit ca ma gandeam ca nu-l aud cand plange, si nimic)

Diana mami lui Victor Christian, 24 Iulie 2007

Poze

Work as much as you need money, love like you've never been hurt, danse like no one is watching !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Diana, felicitari pentru victoria cu somnul.
Andicu, s-a intamplat sa adoarma asa, de regula adoarme singura, dar era tare dulce stand in fundulet si cu ochisorii inchisi.
Mada, mare noroc aveti voi cu preturile, de americani nu mai zic, pe aici sunt mult exagerate. Ce mult mi-am dorit eu sa nasc in apa si apoi sa-mi duc bebele la inot si uite ca nu se poate... Si mi-as fi dorit si eu gemeni dar asta e alta poveste, poate data viitoare .
Gabrielabv, eu o sa te egalez, ca am facut primul copil la 32 si mai vreau inca 2-3... deci pana pe la 40 sa tot fac . Nici pe noi nu ne crede lumea cand aude ce varsta avem asa ca e ok. Poze daca ai puse pe un site atunci le poti pune la semnatura, daca nu, intai le incarci pe un site si apoi le pui aici.
Si apropo de asta, am mai pus si noi poze din lunile 4 si 5.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Buna ziua...eu sunt ametita dupa 4 treziri ale lui Aaron si Iosua care la ora 6 s-a gandit sa bea laptele....
Karliga,mai stii cum ziceai ca o iau incetisor in ale coputerului,si tot asa,ei am ajuns a deloc...Ajuta-ma si pe mine te rog.Vreau sa salvez ceva de pe forum in my computer,dau copy-paste dar nu vrea...help please
Gabriela,wauuuuuuuuuuu la 39 de ani,felicitari,si eu ma gandeam ca pe la 33 cand ma gandesc sa mai am un bebe o sa fie cam tarziu.
Camelia,bine ai venit.







Oana,mami de bebe Aaron(21.07.07)si Iosua(5.10.2005)

http://www.flickr.com/photos/14066329@N04/


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

fianna, KIDEX? sau babyexpo? pentru ca va fi intr-adevar a 10-a editie a BABY EXPO din 6 in 9 decembrie... detalii gasiti www.babyexpo.ro/" target="_blank">aici

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

karli, merci pt lamuririle privind poza de grupSunteti f dragute cu toatele. Sper sa di castigati concursul.

Pupici multi voua si bebelusilor

Monica (Andreea Ioana - 11 iulie 2007)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

karligutza, Kidex incepe maine la romexpo. dureaza pana duminica

fianna Matthew Peter (01.08.2007)
A WORLD WONDER


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia1 spune:

fetele multumesc pentru primire
eu inca mai citesc la capitolul trecut, va miscati foarte repede sper sa pot tine pasul cu voi
in seara asta sunt pentru prima oara singura cu puiu acasa, sper sa ma descurc, daca nu dau buzna peste voi
ma duc sa mai citesc sa va ajung din urma

David Christian
nunta noastra

www.flickr.com/photos/kkamy/" target="_blank">puiul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

gabiarama eu am o regula in casa. jucariile de care nu mai are nevoie sau pe care vrea sa le strice le dam la copiii saraci. la fel si pe cele care mi se par mie mai firave. in felul acesta alex s-a obisnuit sa ajute si alti copilasi. a vazut ca se bucura tare pt orice fleac.
Camelia, bine ai venit!
Gabrielabv noi inca nu am exclus posibilitatea bb3 asa ca pote ma hotarasc si eu pe la 35 .
nuy ma lasa pitica sa mai citesc asa ca va pup


nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Nico , eu le string jucariile si cind se plictisesc de unele le dau pe altele Sa vezi atunci ce fericire pe capul lor si ce cuminti stau ei .Ptiu,ptiu sa nu-i deochi .E si asta o tactica buna de luat in seama .Aviz amatoarelor de liniste in casa

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

samadhi, multumesc pentru cuvintele frumoase

lavi, am vazut poze cu lorinuta...e frumoasa foc!!! am ramas cu gura cascata, iar poza asta e preferata mea. are niste ochisori...am votat papusa, cu tot cu pinguin...

lary, ce grasut e keita!!! mai vino pe la noi cand ai timp.

nico, ma bucur ca esti din nou acasa cu andra.

andicu, l-am votat pe smecherasul filip. sper sa castigati!

liaB, ai o mirunica dulce foc. sa va traiasca!

camelia, bun venit la noi!

diana, felicitari pentru micul cetatean roman!

oanaa, ce mai fac bubitele lui iosua!

diane, anto, oana, simo, ...nu ma intelegeti gresit, nu ma supar ca se repeta anumite lucruri. oricand e bine sa reluam aceste idei. am fost amuzata oarecum de faptul ca s-au prezentat ca si cand ar fi fost in premiera pe aici.

comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!

Mergi la inceput