Bucurii de sept-oct 2006 (94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eleņia spune:

buna.diineata
sarumana.de.cafea
am.intrat.sa.va.salut.sa.va.puoez.s.sa.va.doresc.o.zi.minunata
pupuci.la.bucurii
mira.trimite-mi.s.mie.te.rog.pe.pm.adesa.mamicilor.de.sept.oct
sa.trimit.s.eu.poze.cu.dudumiciul.din.dotare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimineata!
Mirabela, multumesc pentru tratatie.
Si la noi a viscolit azi noapte, s-a asternut un strat de zapada, iar acum e soare afara. Mai indata iesim si noi un pic.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Sephora, daca vrei un sfat: nu mai strange de 100 de ori dupa el. Stiu ca probabil nu suporti sa vezi ca totul e un haos, pentru ca si eu simt la fel, imi vine sa-mi pun mainile in cap cand vad ce dezastru face fii-mea prin casa. La inceput faceam ca tine, strangeam de fiecare data, pana cand am ajuns la epuizare. Acum nu mai strang decat dupa ce o culc, sau inainte sa o culc, cand e obosita si nu mai are chef de facut dezordine. Asta e, cine vine in vizita va trebui sa faca un efort si sa inteleaga situatia. Chiar te pomeneam zilele trecute ca taare ii mai place si Mariei "Vaca Lola", asa ca multumim mult pt. link.
Lilina, felicitari pentru Vladut cel vorbaret. Si Maria are o gramada de cuvinte noi in vocabular dar eu fiind prinsa cu atatea chestii am uitat sa va spun. Maria zice intre timp "capa" (capra), "cpac" (capac), "pipi", "part" si mai sunt vreo 2 dar nu mai stiu acum.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Buna dimineata de la noi,

Avem un filmulet mortal, de fapt doua, ca unul era prea mare si l-am impartit in doua.

roxana la telefon



Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Fetelor, am niste emotii.... maine mergem sa facem cistografie!!!
Nu-mi gasesc locul pe-aici.
Sper sa fie totul ok...
sau daca nu, macar sa nu fie foarte rau.
Sa ne tineti pumnii, ok?




Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Sephora, ma regasesc si eu in situatia descrisa de tine.
Se intampla , din fericire insa, destul de rar ca sa ajung la capatul rabdarii mele si atunci dau cu ceva de pamant ca sa ma mai calmez, sorry.
Serile trecute nervii mi-au fost intinsi la maxim de vecinul de deasupra care sparge beton dar numi seara de la ora 20 la 22.
Intr-o seara dupa 10 am chemat politia, normal, degeaba. Replica vecinului a fost ca si Roxana il deranjeaza uneori ca mai bate cu jucarii in calorifer!!! Ce sa mai zici... sa-i spargi rotile la masina, parbrizul cu o caramida, sa-i pui lipici pe clanta sau sa iei o mitraliera si sa-l iei din plin? Eu ma mai gandesc inca cum sa procedez .

Ma rog, aseara am trantit cu biberonul de pamant de a sarit tetina cat colo de sub capacul insurubat, nu stiu cum si m-am certat si cu sotul, chestie care se intampla extrem de rar si toate astea din vina vecinului de deasupra care a pus capac la tot. La un moment dat stateam cu Roxana in bucatarie unde se auzea mai putin infiorator zgomotul de beton spart, ea plangea de somn si nu putea sa-mi adoarma in brate ca nu-i obisnuita si nervii mei cresteau si umpleau casa. Chiar nu stiu ce pot sa fac in situatii de genul asta ca nici dupa gratii nu pot sta, am copil de crescut. Oricum, nu mi se pare normal ca orele de liniste, la bloc, sa fie numai dupa ora 22.

Asta e oful meu.

Puteti sa-l sariti, aproape ca a trecut deja





Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Lilina, felicitari pentru vorbaretul Vladone.
Lexi, o felicitam si pe Maria, spune mult mai multe cuvinte decat Narci, noi inca vorbim pasareste, de cele mai multe ori (desi ea se straduieste, a reusit chiar sa spuna degetele).
Elenia, gasesti adresa de mail chiar pe pima pagina, e scrisa sub "Paginuta bucuriilor".
Florina, nu am reusit sa vad filmuletul, imi apar 2 fotografii acolo...
Alexutza, Cristina, Monique,


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

quote:
Originally posted by xandrutza_76

Lilina, felicitari pentru vorbaretul Vladone.
Lexi, o felicitam si pe Maria, spune mult mai multe cuvinte decat Narci, noi inca vorbim pasareste, de cele mai multe ori (desi ea se straduieste, a reusit chiar sa spuna degetele).
Elenia, gasesti adresa de mail chiar pe pima pagina, e scrisa sub "Paginuta bucuriilor".
Florina, nu am reusit sa vad filmuletul, imi apar 2 fotografii acolo...
Alexutza, Cristina, Monique,


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi



Xandrutza, sunt de fapt cele 2 filmuletze, trebuie sa dai click pe ele si se deschid, cel putin la mine.



Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

floricel, grele vremuri cu vecinii astia...iti doresc sa ai muuulta rabdare (daca ma poti)

monique, iar nu ne potrivim la program
azi merg cu mama pana la ea la serviciu, apoi duc copilul la injectia D3, maine sau joi face vaccinul, deci nu ne riscam sa iesim pe afara cu vremea asta....poate vineri...vorbim la tel.

Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)
cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

"Is nice to be important, but is more important to be nice"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Florina, chiar aseara am vazut la stiri cum o tanti a chemat politia, reclamand un bebelus de 6 luni, facea saracul zgomot prea mare pentru nervii dumneaei. Ea sustinea ca de fapt zgomotele erau facute de mama copilului, dar... din cate am inteles eu, bebe merge cu modulul pe parchet... Stresant, nu? Mai ales pentru cineva care lucreaza la protectia copilului (asa am inteles, reclamanta acolo lucreaza - nu am prins stirea de la inceput)... Asa ca, nu doar vecinul tau are asemenea pretentii exagerate si absurde; nu stiu cat te poate consola asta, cert este ca unele specimene nu au ce cauta in societate, nu au nici cea mai mica urma de bun simt.
Iti tinem pumnii pe maine!


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput