verigheta

verigheta | Autor: luxe

Link direct la acest mesaj

Dar ce ziceti de verigheta fetelor ?? Voi cum v-ati ales-o ...??
A mea as vrea sa fie stralucitoare!!! Adica ceva pietricele(diamante)pe ea!!! Dar...;eu stiu ca verigheta nu se ia de pe deget....si atunci ,in timp, acele pietricele nu se vor duce pe apa sambetei ??
Off, si la al meu nu-i plac cele stralucitoare(sun si eu de acord, ptr barbati )oare nu putem avea verighete diferite ?? N-ar mai avea acelasi farmec ?? Offfff...!!
Voi ce ziceti ???

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Luxe, eu zic sa va luati exact cum vreti voi, adica tu stralucitoare si al tau ne, eu nu vad nici o problema in avea verighete diferite. Eventual ar putea fi acelasi model sau asemanator (si amandoua din aur galben/alb/platina/sau ce combinatie va alegeti voi), doar ca a ta sa aiba in plus si pietricele, iar a lui, nu.
Eu nu mi-as face griji prea mari cu diamantele. Piatra in sine e rezistenta iar daca se slabeste 'suportul', poti sa mergi cu inelusul sa ti le re-fixeze.

Eu personal vreau o verigheta subtire, simpla, din aur alb, care eventual sa poata fi purtata pe acelasi deget cu inelul de logodna.

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Luxe, sunt de acord cu tine ca verighetele cu piertricele sunt frumoase, dar daca stai zilnic sa speli vase, mai faci mancare, curatenie, nu te astepta sa te tina prea mult. Eu am patit-o asa cu o gramada de inele care aveau pietricele. Acuma tu te hotarasti.
Verigheta mea e simpla, un cerculetz de aur galben

18+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

mi se pare prea pretentioasa... mai ales ca eu sunt genul care crede ca verigheta trebuie sa intepeneasca pe deget...
A mea este din 3 ineluse simple, unul aur alb, unul aur galben, si unul aur rosu. Prinse cumva intre ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luxe spune:

offf, si azi m-am cascat la o bijuterie...o gramada de verighete...dintre care multe care-mi plac! Degeaba,cele stralucitoare aratau cel mai bine...! Daca pana la urma imi voi cumpara ceva de gen...ma gandesc ca o sa folosesc manusi in bucatarie...sau il port doar cand ies afara...asa cum fac cu cel de logodna..!!

http://www.flickr.com/photos/9734044@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mara76 spune:

Daca tie iti plac verighetele sclipicioase, atunci ia-ti asa, iar pentru sotul tau una la fel, dar fara pietricele. Cat despre rezistenta, eu cred ca-s rezistente, mai ales daca ti-o dai jos la treburi casnice. Eu una, dupa ce-mi dau jos pantofii, imi dau jos imediat si inelul&verigheta, pentru ca nu suport sa am ceva pe maini cand sunt in casa. Deh, fiecare cu piticii lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

luxepai poti face un compromis, cum am facut eu. mie mi place aurul alb, sotului cel galben. asa ca am luat verighete din aur galben cu o dunga din aur alb in mijloc. si verigheta mea are o piatra in mijloc (sotu meu n are piatra)si vad ca rezista, desi nu mi o dau jos niciodata. asa ca se poate.succes

www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luxe spune:

ieri am fost si le-am comandat ! am facut pana la urma cel mai mare compromis....nu avem verighete la fel ...!! A mea e pana la urma asa cum mi-am dorit-o...chiar mai mult...ptr ca jumatate de inel sunt brilantine(cum zic italieni )!! Cand am vazut pretul,m-am speriat, dar sotului i-a placut foarte mult cum imi statea,asa ca mi-a zis ca eu merit,sa nu-mi fac probleme !!! Si culmea e ca l-am convins si pe el la o verigheta care are ceva brilantine....mi-am zis ca macar asta sa ne asemene !!! A fost o investitie...dar e pe toata viata !!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

luxevad ca v ati hotarat repede si esti multumita.sa fiti fericiti si casa de piatra!

www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luxe spune:

mersic mult Carolada....gata, am facut-o si pe asta !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Sincera sa fiu noi ne-am luat verighete si le purtam dinainte sa ne casatorim.Oricum le-am comandat din catalogul Baur si sunt din aur de 18 karate si pe ele au model scluptat din aur alb.A mea are si un diamant micut pe mijloc.Au costat 350 euro dar sunt superbe.Grame nu cred ca au mai mult de 3 fiecare dar sunt ceva aparte.

Mergi la inceput