Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (264)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Maraki eu am filmuletze, in drops 2. se vede ce te incanta vizita socrilor, ii sfidezi pe fata.
lasa draga sa distreze baiatul, ce-i ca-si baga nasul socrul in coastele lui? daca baiatul se distreaza...bine ca nu-i sufla in fatza.
Irina sper sa nu faca nimic grav mario, poate o avea putin rosu in gat....
Poate Moni la mine s-a referit, caci eu ii dau laptele seara doar prin somn, numai asa il bea, dar il dau imediat ce adoarme. Noaptea nu mai bea nimic, nici macar apa.
Dimineata se trezeste si zice:apte mami!!! mor cand il aud. si-l bea pe tot, nu comenteaza.
Cata nici eu nu as mai fi asa stresata la bb2, asta e clar....poate nici nu voi avea asa mult timp sa-mi concentrez atentia doar pe burtica.
Chiar ma sunase cumnata ca vroia sa stie cati cm are marco, era la mall in Cluj, si mi-a zis ca e musai sa facem o fetita ca doamne cate rochite misto a vazut.....intr-adevar...sunt mai multe haine si mai frumoase, de fetite decat de baietei. poate ne da si noua mai incolo DD o fetita, cine stie.

fug sa dau cateva telefoane....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Giova, lasa ca sufla-n fatza bebului socrosenia Se baga-n fatza lui si vorbeste, eu moooor ca asta are un miros nasol Intru la tine sa vad filmuletele!

p.s. mi.a scapat, nu stiu ce vb de papat noaptea....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Cosmina cum a ramas pt. diseara?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:


Acum am venit de la plimbare cu Diana.
Ha ha MARAKI tocmai am pus poze si cu papuci cu toc,i-am dat pe ai ei un pic,ca mi-a luat sandalele mele de ocazie din debara si se catzarase pe ele si inca in hol,pe gresie A facut o mica criza cand i le-am luat,asa ca am calmat-o cu alea de jucarie...
IRINA ha ha iar am nimerit-o,chiar nu stiam si de Mario,nici nu tin minte sa fi scris tu p-aci asa ceva,stiu insa ca au mai amintit cateva de mai multe ori,dar n-am retinut care,parca stiam ceva de Gio, dar nu bagam mana in foc nici de ea.

Aaaaa si tanga mie nu-mi plac deloc,dar am purtat daca erau hainele mulate,ce sa fac Si la mare ma port,sa-mi bronzez

Merg sa vad, poate o conving sa manance ceva,pe traseu a zbierat dupa papa in fatza unui chiosc si a trebuit sa ii cumpar un corn cu vanilie,dar evident a mancat mai putin de un sfert


MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

"De multe ori privind īn sufletul tau ti se pare ca stai īn fata unei case cu obloanele trase si cu usile īnchise. O māna necunoscuta a scris pe o hārtie, īn colt, la poarta: Plecat fara adresa." - Octavian Goga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufumic spune:

Noi am fost la plimbare, cica. Am dat doua ture de bloc, am fost sa rezerv masa pentru deseara si in casa cu noi. La noi in zona avem problemutza asta cu vantul, care sufla de te ia pe sus.

Moni, noi am scapat de suzeta de la 1 octombrie. Mai precis din noaptea de 30 sept. spre 1 oct. Stiu si data atat de exact pt. ca pe 30 a fost ziua lui taica-sau.

Cat despre chilotii tanga, marturisesc ca eu nu-i prea suport, insa de nevoie ii port. Daca as avea fetita, nu i-as cumpara sigur asa ceva.

Ioana si Vladimir (08.02.2006)


http://www.dropshots.com/ipeltod

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:


Am fost azi pe la serviciu unde i-am socat pe toti caand le-am spus ca 4 decembrie e prima zi de lucru. Ii dezinformase directoarea economica, le-a spus ca din 15 ianuarie revin (in 14 ianuarie 2005 am intrat in CIC, pana atunci am avut concediu de maternitate). Sefu s-a bucurat ca vin inainte sarbatori, ca prind si cadoul pt copil si cadoul de Craciun....am un sef exceptional!
Razvan iar mi-a tras teapa cu somnul de pranz, abia de 5 minute doarme, si asta pt ca poate sa sara din patut. Se pare ca ii facem pat mare muuuult mai repede decat preconizasem.
Eu ii mai dadeam noaptea prin somn laptele care nu-l bause seara (la fel ca Irina) dar la ultimele dati s-a trezit ffff bine dispus si cu chef de joaca si distractie.....si m-a tinut pana la 1-2 noaptea pe baricade, asa ca acum daca nu a baut....ura si la gara!
Am vorbit aseara cu Ralu, este acasa in medical. Samburelul e ok, e mai mare cu 1 saptamana, dar ea are contractii (la fel ca la Anastasia). Cauta in disperare Gravibinon pt ca se pare ca e singurul medicament care ar ajuta-o si ar lasa-o contractiile. Cica nu se mai fabrica, cel putin pentru moment, asa ca singura speranta este sa gaseasca in stocuri vechi. Eu am facut azi un tur de forta pe la farmaciile din zona dar nu am gasit, maine o iau de la capat. Asa ca lansez un strigat de ajutor: faceti un minim efort si cautati in farmaciile din orasul vostru Gravibinon ca sa o ajutam pe mamicuta sa se simta mai bine si sa-si tina si a doua spiridusa (nu e nimik sigur, asa se spera) in brate! Eu m-am gandit ca in orasele mai mici poate se mai gaseste.......Oricum, daca gasiti sa o sunati pe Ralu si sa-i spuneti sa nu se trezeasca fata cu vreo 50 de cutii. Daca ne mobilizam sunt sigura ca rezolvam intr-o anumita masura!
Pupici.......merg sa dorm 1/2 ora!

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Nu plange ca s-a terminat,zambeste ca s-a petrecut !"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Na' ca pana scrisei eu, ea tot striga la mine sa ii dau clementine "FACE MAMI COAGIA" = desface mami coaja si chiar reusise sa desfaca o clmentina ...prin plasa ... Asa ca am taiat plasa,am scos doua ,i le-am desfacut si deja le-a si mancat. Inainte de a pleca a mai mancat doua,de aia am luat iar de la mami,ca am nimerit tare faine,vad ca nu se mai satura.Deci mancare adevarata,dupa ce se trezeste ... asta daca reusesc sa o fac sa se mai si culce .

Apropo de kg.A remarcat Ghitza azi ca a facut ceva bulane (Dia a sarit repede si a zis NU BULANE! foarte indignata ) asa ca a pus-o pe cantar,dar are doar 11 kg - si asta cu pampers proaspat pus,body si bluza. Am masurat-o la usa si au iesit maxim 85 cm,desi culmea ca hainele tot scurte mi se par ca ii raman

A mai mancat una ...

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

"De multe ori privind īn sufletul tau ti se pare ca stai īn fata unei case cu obloanele trase si cu usile īnchise. O māna necunoscuta a scris pe o hārtie, īn colt, la poarta: Plecat fara adresa." - Octavian Goga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufumic spune:

Irina, sper sa nu aiba nimic Mario.
Si Vladimir mai papa laptele de seara in somn, in caz ca imi cade lat inainte sa apuc sa-l prepar. Si bea un biberon si noaptea, nu tot timpul, are perioade. A, pe asta de noapte il bea cat se poate de treaz, nu adoarme decat dupa ce-mi inmaneaza mie biberonul gol si il iau de mana (sau in pat cu noi, dupa cum ii e cheful).

Ioana, azi dupa ce am intrebat ce fac gravidoasele am intrat sa vad cand au mai postat si am vazut ca Ralu are probleme. Asa ca m-am mobilizat. Cumnata-mea a facut in sarcina si se gaseau greu inca de pe atunci (anul trecut in toamna), insa nu mai are nicio fiola. A promis ca mai suna ea o prietena, insa nu m-a mai sunat inapoi sa-mi spuna daca a gasit, deci... O sa mai intreb.

Ioana si Vladimir (08.02.2006)


http://www.dropshots.com/ipeltod

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Pai am remarcat bine atunci,deci sunteti mai multe care le dati lapte in timp ce dorm si poate de-aia aveti strumfi cu kg Pentru ca eu am remarcat clar,ca de cand bea Diana cca 600 ml de lapte pe zi a pus mai ca lumea pe ea,e clar ca laptele e cel care ingrasa.Ca la cat mananca altceva ... Aseara a mancat aproape doi cremvusti si doua bucatele mici de morcov.In schimb in premiera a mancat mustar,desi n-am vrut sa ii dau,dar a insistat si a zis "II BUNA MUSTALA" .

Ce sa va zic,fug sa o culc,ca intre timp s-a pus sa desfaca ea singura clementine - va imaginati ce le-a storcosit deci

Si pe urma a tot izbit cu papucii in vitrina ,eu credeam ca da in parchet,cand am vazut ce faceee



MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

"De multe ori privind īn sufletul tau ti se pare ca stai īn fata unei case cu obloanele trase si cu usile īnchise. O māna necunoscuta a scris pe o hārtie, īn colt, la poarta: Plecat fara adresa." - Octavian Goga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Mai gagici , nu sarriti asa ca Moni la mine se referise, doar am scris ca a udat tot patul cu pisu azi noapte si am zis ca bea lapte noaptea, uneori chiar de 2 ori. Oricum , poate sa se mire Moni cat vrea ca pe mine nu ma afecteaza . Asta e macar noaptea sa mai mance cate ceva daca ziua nu prea vrea . Chiar am fost eu mirata de data asta , cand in vara au fost la noi un cuplu care au un baietel mai mare cu un an , si cand m-au vazut ca preegatesc lapte pt noapet , mi-au zis de ce nu o dezobisnuiesc ? Ha ? Pai de ce , daca vrea sa bea sa beie fata
Acum daca stau si ma gandesc bine , poate ca intr.un fel au dreptate ,, maica-mea imi zicea sa las stomacelul ala sa se odihneasca noaptea , ca e tot timpul incarcat . Nu stiu , nu prea e incarcat al ei , dar poate are dreptatae intr-un fel .

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput