Mixer - de care?

Mixer - de care? | Autor: ghinetz

Link direct la acest mesaj

As vrea sa achizitionez un mixer ca sa imi fie mai usor sa prepar prajituri. (Ma doare mana tot folosind telul) Ce imi recomandati?
(am un robot Philips, dar e mai degraba bun pentru taiat, ustensila aia de mixat nu merge de nici un fel, e din plastic si...) As vrea un mixer ca sa pot folosi direct castronul in care pun ingrdientele.



Oana , Stefan si Victor . Si tati

www.flickr.com/photos/12244302@N04/sets/" target="_blank">POZE CU NOI

(scuzati, sigur iar am inversat niste litere cand am tehnoredactat)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Tot eu.
Oare pot achizitiona un singur aparat si sa il folosesc si pentru a amesteca hrana pentru BB? Ceva gen blender vertical? Nu...nu cred ca e bun si pentru prajituri. Stiu, trebuie mixer de ala cu invartitoare de alea spiralate, nu?

Oana , Stefan si Victor . Si tati

www.flickr.com/photos/12244302@N04/sets/" target="_blank">POZE CU NOI

(scuzati, sigur iar am inversat niste litere cand am tehnoredactat)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Eu am folosit zilnic de doi ani incoace un mixer vertical Braun. In principal pentru hrana baietelului, cu accesoriul care taie sau in vasul blender. Dar din cand in cand l-am folosit si pentru prajituri (cu accesoriul tel).

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Robotul il flosesc doar pentru framantat sau pentru facut frisca.Pentru prajituri si blaturi folosesc mixerul.Unul no name,care-si face treaba cu varf si indesat. Si care sper sa nu se sinucida prea curand.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Pt fetita am folosit mixer vertical Broun, f. bun.
Mixer pt prajituri, pizza etc. noi avem Philips Cuccina (cu vas si cu suport pt mixer, vasul se roteste singur deci cat timp se amesteca ingredientele poti face altceva )

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

eu am unul de la phillips. picior vertical. mai are un vas mic pt tocat legume, un pahar inalt, de 1l, si un accesoriu de schimb =tel. cred ca e exact ce ti trebuie. eu sunt multumita de el. cu pic vertical i-am facut fructele si legumele in primele luni de diversificare, cu cel de tocat legume un pic mai incolo. iar telul e f ok pt prajituri. nu il gasesc fix pe ala dar arata cam asa:

http://www.flanco.ro/viewProduct.asp?id=3535

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda www.babycentre.co.uk/baby/safety/chokingguide/" target="_blank">Prim ajutor www.gahospita.go.ro/toxapel.html" target="_blank">Toxapel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

dupa ce am achizitionat o groaza de ap. electrocasnice pot sa-ti spun ca pt a mixa(aluat,frisca,etc.)cel mai bine ar fi un mixer care are bol si care bol se misca odata cu paletele, dar,sa fie de firma;eu am avut un aparat de atat de mult timp incat se amortizeaza in timp pretul daca este bun.
pt. taiat ceapa,legumele,nucile,iti trebuie un ap. care taie;am vazut unul care taie ca razatoarea dar si felii.
daca le poti ingloba pe toate este perfect.
pt. pasat(facut pireuri,de cartofi sau legume)te sfatuiesc sa achizitionezi unul f. puternic(600 W)si din metal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

daca ai un robot Philips www.domo.ro/Electrocasnice/Aparate_mici_de_bucatarie/Roboti_de_bucatarie/Philips/Robot_de_bucatarie_Philips_HR_7764_slash_13" target="_blank">asa (cum am si eu) nu iti mai trebuie altul. e adevarata ca accesoriul de batut merge doar la lichide si albusuri si frisca, dar eu fac prajituri in bolul normal cu accesoriul mic de plastic cu framant si aluaturile, merge struna. bineinteles ca nu freaca unt cu zahar asa cum face un mixer normal dar e super ok. iar pentru mixer vertical Braun cred ca e cea mai buna varianta, ai accesoriu de pasare si bol mai mic de maruntire pe care le poti folosi pentru o gramada de functii.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Pana a fost stefan mic am folosit mixy de la zepter, cu care ii blenderuiam mancarea...am facut si altele cu el. Acum de 2 luni mi-am cumparat un mixer no name care e foarte bun, extraordinar de bun, sunt foarte multumita de el,e de inox, e nemtesc, are 4 palete:2 pentru aluaturi, 2 pentru creme, frisca etc. Are si bol mare. Parerea mea este ca daca dadeam 3 mil pe unul de firma era la fel. Acesta m-a costat 80 ron.

POZE CU MIXERUL MEU


BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Mergi la inceput