Ce test de sarcina?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorinutza75 spune:

Fii tare Ada si daca faci testul si nu iese asa cum doresti tu , nu fii suparata, mai incearca si lasa ca "ne facem noi mari" si o sa avem si noi burtici .Te pupacesc si ai grija, astept vesti dupa ce faci testul

in asteptare........m-am resemnat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

truli_luli ce-i cu tine, nu ne mai dai nici o veste?

dorinutza mersi de incurajare si drept rasplata vin cu vesti.Nu am mai avut rabdare si azi dimineata mi-am facut testul si mi-a iesit a 2-a liniuta dar se vede mult mai slab decat prima, asa ca inca stau pe jar.Asa am patit si cu fiul meu numai ca atunci am facut testul de la ozone si acum nu am gasit la farmacie decat sure chak. O sa il repet peste 2 zile si mai vedem.
Tu nu mai incerci inca unul? Sa nu stai asa,chiar daca apare sau nu a 2-a liniuta, macar sti daca trebuie sa o iei de la capat sau nu, nu cumva sa ratezi o perioada fertila.
Daca te linisteste iti spun ca vara mea 2 luni nici nu a avut mentruatie si a ramas insarcinata, numai ca ei nu i-a iesit pozitiv testul de sarcina si a aflat ca e insarcinata de la medic la vre-o 9 saptamani de sarcina cand a mers la control.
Ginecologul ei a constatat ca 2 luni nu a avut menstra, apoi a avut ovulatie si a ramas insarcinata iar dupa nu i-a mai venit menstruatia deoarece era insarcinata.Acum are un baietel sanatos.
Te si iti tin pumnii sa fie cu noroc pt tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Felicitari ada! Sigur esti insarcinata. Asa am auzit ca se intampla, a doua liniuta e colorata mai putin, nu e rosie chiar cum este prima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorinutza75 spune:

Salutare fetelor si sa aveti o zi buna.
Ada si eu cred ca la tine e sarcina, oricum mergi la analize de sange sa fii mai sigura.Noi oricum chiar daca nu suntem "insarcinati" o sa tragem tare si nu pierdem nici o ocazie, desi in ultima saptamana printesa (pitica noastra de 10 ani) e racita rau si nu prea doarme noaptea, deci nu dormim nici noi.Va pupacesc fetele si sunt in zona

in asteptare........m-am resemnat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Multumesc fetelor, sincer eu inca nu am curaj sa ma bucur sa nu patesc ca luna trecuta.
Pupici si nu va parasesc inca, vreau vesti si de la voi.Vesti cu II.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

votez ptr ozone. Nu m-a dezamagit

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi123 spune:

ADA S, acum imi permit sa te incurajez eu pe tine,cred ca este cu ochisori si Doamne ajuta sa fie bine asa cum ne dorim toate si multa rabdare tuturor fetelor (de parca eu am avut...) dar n-ai ce face, asta este, timpul le rezolva pe toate.
In ceea ce priveste testul de sarcina, va pot spune ca in momentul in care arata 2 liniute, este clar ca esti, fie ele si slab pozitive, daca este una nu; mie exact in aptamana in care tr. sa-mi vina ciclu mi-a aparut a 2 a liniuta slab pozitiva, a 2-a zi la fel, a 3 a ceva mai prnuntat, a 4 a deja era grena; asa ca parerea mea este ca sunt relevante, iar in cazul in care nu suntem sigure, dam fuguta la orice laborator de analize si Beta hCG-ul este sigur. Asa ca multa bafta si multa sanatate va doresc.
Va pup si grija multa
Tuchi1237 sapt. de la UM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

barza gold.l-am facut cu 8 zile inainte de cm si a iesit o liniuta roz clar si inca una roz paaaaal. am luat sure check cu 4 zile inainte de cm si acelasi rezultat. apoi la 1 zi dupa cm am luat iar barza gold si la fel....am o adevarata colectie:)))) ultimul facut a fost la 5 sapt. de la cm, cand mi-a fost rau si am mers la medic si II clare si frumoase:)))bafta multa si rabdare (fara tutun!)

alexutza 4 ani si 19 sapt.si ceva
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev103pf_.png
Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

din cate am auzit eu de la medici nu exista teste fals pozitive, pt ca ele masoara cantitatea unui hormon (hcg) care e specific sarcinii. e posibil ca testul sa iasa pozitiv, iar apoi....nimic, pt ca sunt foarte multe cazuri, cand la sarcini asa mici apar avorturi menstruale, astfel incat mama nici nu-si da seama ca a fost vb de un avort. se manifesta ca o sangerare mai abundenta, uneori cu cheaguri si dureri mai pronuntate.

alexutza 4 ani si 19 sapt.si ceva
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev103pf_.png
Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Ai dreptate Ariel 7000, tocmai de asta imi este frica, luna trecuta am patit ceva asemanator.
Oricum pana nu confirma medicul sarcina inca nu trec la odisee.

Pupici la toate

Mergi la inceput