Sunt speriata! Va rog sa ma ajutati!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
Originally posted by nastasika

Maine voi lua rezultatele...sper sa fie bine. Va tin la curent. Va multumesc mult pentru sustinere si sper din tot sufletul sa fie vorba pana la urma de o problema minora, am doi copii minunati de crescut. Doamne ajuta!!

Mamica fericita a doua minuni: Anastasia (29.11.2003) si Stefan (21.04.2005)






Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecsxa0208 spune:

Nastasika,am avut aproximativ aceleasi simptome si acelasi rezulate ale analizelor ca si tine,si pana cand nu mi-am facut o radiografie pulmonara din proprie initiativa,nu am descoperit ce am.Nu ma hazardez sa iti "dau " si tie acelasi diagnostic,insa ti-am vazut subiectul si nu am putut sa nu intervin.
Din cauza tusei si a "haraielii" in piept care spui ca persista,te sfatuiesc sa mergi urgent la radiografie.Spui ca nu ai avut febra,dar sa fii atenta daca nu cumva ai o stare subfebrila(adica 37-37.50),daca nu ai pofta de mancare,daca ai slabit,daca transpiri noaptea.
Nu te mai gandi la toate grozaviile si fii optimista,ca orice ar fi,exista o explicatie si o rezolvare.
Multa sanatate!

"Doamne,da-mi seninatatea sa accept lucrurile pe care nu le pot schimba,curajul sa schimb lucrurile pe care le pot schimba si intelepciunea de a discerne intre ele"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Si totusi , ce rezultate ai luat azi?

Cum sunt?

Multa sanatate!



Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasika spune:

Imi cer scuze ca nu am reusit sa raspund de ieri. Nu m-am simtit prea bine si am stat toata ziua in pat.
Iata rezultatele:
WBC 12,3 (4,0-9,0)
NE 9,0 (1,7-7,7)
EO 0,5 (0,0-0,3)
Celelate valori sunt in limte normale.
VSH 3/11mm

Si am mai facut o serie de analize despre care habar nu am ce semnifica (daca puteti sa ma ajutati...):
WBC FLAG
IMMATURE GRANULOCYTE:MS 6%, S 70%, L 16%, M 4%, E 4%.

Pe fisa scrie leucocitoza cu neutrofilie, mi s-a recomandat sa fac o radiografie pulmonara si sa repet analizele peste 2 saptamani, insa nu mi s-a explicat despre ce ar putea fi vorba....am in continuare aceleasi incertitudini si ma simt in continuare foarte rau.

Alecsa,intr-adevar am avut stare subfebrila (max 37,8),transpiratii nocturne, apetit scazut, secretii nazale purulente cu firisoare de sange (uneori).Tu ce problema aveai pana la urma? Despre ce era vorba?

Va multumesc din suflet pentru sustinere si incurajare si sper sa se termine totul cu bine. M-am saturat de atatea analize si incertitudini.
si multa, multa sanatate!!!!

Mamica fericita a doua minuni: Anastasia (29.11.2003) si Stefan (21.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecsxa0208 spune:

Nastasika,ti-am trimis un mesaj pe PM!

"Doamne,da-mi seninatatea sa accept lucrurile pe care nu le pot schimba,curajul sa schimb lucrurile pe care le pot schimba si intelepciunea de a discerne intre ele"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

nastasika , sper in curand sa stii si tu care e treaba si sa primesti tratamentul potrivit



Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Leucocitoza ccu neutrofile crescute, inseamna ca undeva in organism este o infectie acuta!!! Fa-ti totusi radiografia pulmonara, mai ales daca ai stari de subfebrilitate si transpiratii nocturne!!!

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eryteea spune:

Natashika ,multa multa sanatate

Ingrid amore di mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasika spune:

Am facut si radiografie pulmonara...totul e ok. Nu mai stiu ce sa zic. Luni fac si eco abdominala. Va tin la curent.
Va pup si va multumesc pentru sustinere.
Multa sanatate!!

Mamica fericita a doua minuni: Anastasia (29.11.2003) si Stefan (21.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eryteea spune:

Natashika ,m-am gindit toata ziua la tine .Ce-ai facut la ecografie ?
Dane niste vesti bune .Ca nu e nimic grav.
pe tine si pe copii.

Ingrid amore di mama

Mergi la inceput