Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by prisi

quote:
Originally posted by Roxana_G

Betty, imi pare rau ca ai avut asa zi. La noi e mers cu BB la Carefour ca am pus scoica pe cosul pe carutul ala, insa la Mall nu stiu ce ma faceam daca nu era mama. Nu fii trista nici cu hainele, cam asa a fost si la mine. Miercuri ca sa nu plec fara sa iau ceva de la Debenhams am luat inca niste raiati negri si o bluza, si i-am luat multe bluze mamei. Macar i-am facut o bucurie. Dar exact asa a fost si la mine cu probatul. Cu o mica mentiune, eu nu mai port nici 29 demult. Inaine de Alex aveam 28 si aia indesati si inainte de Andrei un 31 in cel mai fericit caz. Acum...cred ca nu se mai fabrica pentru mine. si sa nu mai fii necajita.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze



asa merg si eu la cumparaturi in supermarket, iar in rest luam caruciorul sport si e ok, bubulina mai doarme se mai uita pe la becuri si vreo 2 ore stam linistiti, iar la restaurant, am pus scoica pe un scaun si daca se plictiseste o mai legan un pic
cat despre haine nici nu vreau sa ma gandesc , cand mi-am cumparat niste amarati de blugi, eram obosita de atata probat, si noroc ca am gasit unii usor elastici ca altfel....
oricum tu esti mai avantajata ca esti mai inalta , eu am probat o rochie ca a ta cea galbena si eram numai buna de scos la piata sa vand zarzavat

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)



szuper tare



Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by slippers76

Tomasa, iubita, eu zic sa stai linistita,ca n-ai cum la 6 saptamani sa ramai insarcinata. Esti la limita lauziei si nu cred ca e posibil sa ramai insarcinata. Eu iau exluton acum, de la 7 saptamani si totul e ok. Sterilet n-o sa folosesc, anticonceptionale clasice n-am prea suportast pana acum, poate or scoate astia vreo versiune mai "friendly" pentru mine, asa ca la noi o sa ramana prezervativul. Eu zic sa stai linistita, ca nu ai de ce sa iti fac griji.

Am fugit sa imbrac copiii ca indata plecam spre biserica.

Va pup. Tineti-mi pumnii, ca am emotii.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)




Ana distractie placuta la botez....Te asteptam cu pozici. Pup

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Betty nu stiu ce sa zic mai mult, asta a fost explicatia dr., iar Miru a crescut tot 10 cm si 2 kg in 2 luni, are 63cm si 5850 g

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Bikmaria bine ai venit printre noi!

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by prisi

Betty nu stiu ce sa zic mai mult, asta a fost explicatia dr., iar Miru a crescut tot 10 cm si 2 kg in 2 luni, are 63cm si 5850 g

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)



Mario are 63 cm si 6650gr, si a luat in greutate 3500gr in 2 luni si 3 saptamani. Pai ar fi trebuit sa ii dea sugur calciu.

Sabina help!!!! Intrebare daaca bebe a luat 3500gr de la nastere (2luni si 3 saptamani) si mai mult de 10 cm nu trebuia sa ii dea calciu?

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

buna dimineata fetelor distractie placuta celor care isi boteaza bebei astazi BETTY78 MULTUMESC

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaiosif spune:

azi avem si noi botezul!
tineti-ne pumnii!!!
va pup,

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Ooof, nu stiu.
Lui Gheorghe i-a dat pt ca tremura.
daca vrei, mergi la Municipal sa va vada, are ore la ambulator, doar ca nu stiu cand, e oricum mai bine decat la cabinetul ei privat, si acasa nu stiu daca mai vine in mod curent, la noi e o relatie mai speciala, plus ca sta f f aproape, practic, se opreste 15 minute in drum spre casa.
O alta dr exceptionala este Rodica Nanu, ea e si la Medicover, este cea care ne-a salvat cu buricutul (sfatul cu laptele de mama), cand era dr Culcer plecata in strainatate.
Rodica Nanu e si mai naturista decat Culcer, daca va inchipuiti ca poate exista asa ceva :)
eu chiar te-as sfatui sa va vada un dr din asta mare, dupa toate problemutele pe care le-ati avut.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Ana, Andreea, Doamne ajuta sa iasa exceptional botezul!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

ANDREEA tinem pumnii ,petrecere frumoasa

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput