Miresele anului 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly prin zona voastra a nins? Ca la noi in cartier n-a mai nins de ieri dupa-masa.

16+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova


Oana am inteles. noi am luat masina de cafea de la reprezentanta Lavazza, dar nu e noua, e din Italia adusa. piesele sunt noi in ea, si am luat-o la 90 euro. merge cu pastile si ne costa cam scump, 1 mil. si ceva cutia de 100 pastile.
Clau si-a luat pt. birou si i-a dat ap. gratis in custodie, cu conditia sa comande minim o cutie de cafea/luna. el si-a luat si ceai/capuccino. oricum e super buna cafeaua, nu se compara cu asta naturala.



Gio si asta merge doar cu niste pad-uri http://www.coffeepodsshop.com/images/h_senseo.jpg
...care bineinteles ca in Ro nu se gasesc

am probat masinutza...si asa cum zici cafeaua facuta la expresoarele astea nu se compara cu cea facuta la filtru/expreso normal...e putin mai scump dar merita
asa ca am plecat la cumparaturi si mi-am umplut dulapul cu Cafe latte, Cappucino, Cioco Caffe, Expreso si cafea normala


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly ce sa zic...spor la cumparaturi. al meu ar comenta sa-l port prin toate supermarketurile. eu, de regula, fac singura cumparaturile, cand e Marco la gradi si el la munca. asa ma pot holba la toate, si pierde vremea...
Kitzy ce sa zic cu legea asta...multe mamici incep munca, nu stau acasa cei 2 ani, deoarece castiga mai mult daca muncesc. Mie una mi se pare normal, ajunge 1 an, in strainatate sunt 2-3 luni in Spania, cam 3-5 luni in Italia. acum sunt o groaza de posibilitati: bone/bunici/crese de stat sau particulare.
eu una as fi inceput de mult serviciul, daca imi gaseam ceva sa-mi convina.
Oana am inteles, tot cam ca al nostru e.cred ca se va bucura marius.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Ce bine ca e zapada la Cluj ...abia astept sa ajung...acu nu mai am rabdare
si Mall-ul, Kitzy sa imi spui ce vezi frumos pe acolo? Oare o fi NaraCamicie?

Kitzy, asa e...aici femeile nu au 2 ani concediu pt cresterea copilului...e numai 1 an in care sunt platite cu 75% din salar parca...si apoi sunt libere sa stea cat vor dar nu sunt platite

...pe mine m-ar interesa mai tare sa faca astia ceva privitor la indemnizatia de crestere a copilului...ca degeaba sunt 2 ani daca se intorc mamele la munca dupa 6 luni
exemplu concret, o colega de a mea a nascut in august...la 1 februarie se intoarce la munca si am intrebat-o de ce? raspunsul a fost ca ea are un salar 1500 euro...si nu poate nici macar sa plateasca ratele la casa+masina cu cei 800 primiti

din pacate eu sunt in aceeasi situatie...rata mea ipotecara depaseste bine cei 800 ron ...

Aici ma enerveaza pe mine sistemul romanesc!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Salutare fetelor.nu am mai trecut demult pe la voi, dar cand ai un copil si o mie de probleme nu mai ai timp de tine.

Azi nu s-a topit zapada.....(cel putin la noi pe deal)

Lore, mamicutza lui David
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

bre...sunteti de coma...cand vorbiti nonstop ca gaitzele...cand va cauta omu' cu lanterna si la 4 inkideti sandramaua, vb lu' Gio...

neatza frumoasele mele...va zic...din caminul proprietate personala...din scaunul directorial proprietatea personala a sotului ...(ca era calcu mare deschis si mi-a fost lene sa mai dashkid leptoapa sa ma duc pe scaunu' meu ).....azi mi-s acasik, da...si mi-am p[ropus sa ma duc mai tarzior pe la buni mei...sa-i mai vad...dar pana atunci, mai stasu otzara cu voi

Aly, ma bucur ca ti-a placut emoticoncertul...stii, "inventatorul" este un student din Cluj ...originar din Zalau...care a si fost contactat de Yahoo-isti si i s-a propus si o colaborare....

asa..si acum sa-mi cert ardeleanca.....bre oano...tu vii pe mess si nu dai nici un semn?? hm...ia, te rog frumu, data aviatoare..sa dai cel mai mare buzz, bine??

nah k sa termina masina...fug sa intind rufele si revin ....

ptiu'...uitai sa pup burticutza si "ieshu"


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Kreliutz pai cum sa nu dau eu buzz
dar tocmai asta a fost problema ca Ralu m-a cautat si eu nu eram pe mess
...cred ca acu ar trebui sa iti urez Schönen Urlaub!(concediu placut)


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio noi asa ne-am obisnuit, sa facem impreuna cumparaturile, mai ales ca eu sunt si tare nehotarata si mereu ma consult cu el. E reminiscenta de pe vremea cand nu aveam carnet, dar imi place asa si n-am de gand sa-mi schimb obiceiul (deocamdata). Nu mi-s aia care sa se lalaie la cumparaturi, de obicei ma duc cu listutza si prea putin mai bananai prin magazin. De ce ziceam ca mergem la toate supermarketurile: ca imi trebuie file de somon pentru ceva super special pentru ziua sotzului si ala numai la Carrefour l-am vazut, frisca de la Milli de care imi place nu este decat la Billa si alte cateva produse numai la Cora. Asta ma enerveaza pe mine, ca au deschis o gramada de magazine, dar nici unul nu are toate produsele pe care le vreau eu la un loc.

Kitzy si eu gandesc ca-i un pic cam mult concediul ala de 2 ani, nu m-as supara tare daca l-ar reduce la un an, insa, cum spune Oana sa mareasca indemnizatia conform propunerii ce-au facut-o (suma fixa pentru mamele cu venituri mai mici si procent pentru cele cu venituri mai mari).
Cu ninsoarea nu stiu ce sa zic, la noi in zona a nins in fiecare noapte, plus ieri a mers sotzul pana in Manastur si spunea ca acolo ningea tare, cu fulgi din aia mari.

Krelia si zi asa, 'inventator' ardelean?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by krelia
ptiu'...uitai sa pup burticutza si "ieshu" [/purple][/font=Comic Sans MS]



da, da, cum sa nu uiti? doar sunt asa mica.... unde sa ma mai vezi si pe mine? relaxare placuta pentru azi!

Burticuta... m-am luat cu vorba, cu Oana, si am uitat... recunosc...

Redai (Lore) - bine ai revenit!

Gio... pai ce sa zic? N-am noutati pe azi!

Ma pregatesc sa plec acusi la munca.


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Lore .
Coana mare esti acasa? pai cum de?relaxeaza-te cat poti.
Oana pai mare salar are colega ta. super bine sunteti platit.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput