Miresele anului 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

...hai ca am terminat si cu germana
rebuie sa mai revad un proiect si fug sa pap de amiaza

Aly ai inteles bine...eu nzbor acasa ca sa am de unde veni ...nu vroiam sa il las pe Marius singur sa conduca pana aici...si vreau si io sa fac pe soferita

vreau si eu zapada...ca mie imi place
si la Mures ningea ieri...abia astept sa vad macar in Cluj zapada, daca la Mures nu ajung in weekendul asta!

Mda, vin problemele cu cadourile.
...pentru Marius am cumparat deja cadoul de Mos Niculae...e mare iubitor de cafea asa ca sper sa se bucure de masinuta asta
http://www.senseo.philips.com/index.asp?pl=DE
...si multe paduri de cafea normal.
La restul o sa le iau multe dulciuri.

Kreliuz

...si io o sa am un concediu de Craciun prelungit din 22 pana in 6 ianuarie.

Ralu si noi trebuie sa cumparam bradut...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana sa aveti grija la drum, ca e destul de lungutz, si tu n-ai mai condus demult. Lasa, e bine ca veniti amandoi, e mai usor sa ai companie la drum lung. Fainutz cadou de mos Nicolae, si consistent. La noi e cunoscut deja ca mos Nicolae aduce numai dulciuri pentru toata lumea, celalalt e mai darnic . Of, iar incepe bataia de cap cu ce sa luam pentru fiecare, mare familionu, mare si bataia de cap. Sper sa ne vina niste idei bune.

Kreliutz ce sa facem, familie numeroasa, remuneratie mica, dupa buget sanatosi sa fim.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Am sosit si eu acasa, am fost in plimbare pana la ai mei si inapoi.
Ralu eu de felul meu sunt foarte matinala, cel tarziu la 7 sunt sus din pat, doar in weekend mai lenevesc.
Oana frumoasa masinutza, sigur o sa-i placa. Noi nu mai suntem nici unul cu cafeaua, Alin nu era de felul lui si eu am renuntat deocamdata la ea.
Si noi de mos Nicolae ne facem cadou dulciuri si atat, asa mi se pare normal, asa primeam dintotdeauna, dulciuri in cizmulitze
Si de Craciun luam si noi ceva mai costisitor. Imi place la nebunie sa cumpar cadouri de Craciun, sa fie cat mai multe pachete sub brad. Si la Alin ii place sa se uite la cadouri numai a doua zi si nici pe mine nu ma lasa sa ma uit mai repede. In seara de Ajun le pune sub brad si a doua zi ma lasa sa ma uit si atata ma rog de el sa ma lase mai repede sa vad ce e, dar nu prea cedeaza, cel devreme dupa ora 12 noaptea

16+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Oana sa aveti grija la drum, ca e destul de lungutz, si tu n-ai mai condus demult. Lasa, e bine ca veniti amandoi, e mai usor sa ai companie la drum lung. Fainutz cadou de mos Nicolae, si consistent. La noi e cunoscut deja ca mos Nicolae aduce numai dulciuri pentru toata lumea, celalalt e mai darnic . Of, iar incepe bataia de cap cu ce sa luam pentru fiecare, mare familionu, mare si bataia de cap. Sper sa ne vina niste idei bune.

Kreliutz ce sa facem, familie numeroasa, remuneratie mica, dupa buget sanatosi sa fim.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




eu am condus acu 2 saptamani...doar 2 zile...dupa 2 ani
dar merge super bine...chiar nu m-am asteptat...cand am bagat cheia in contact m-am gandit la tine Aly...am avut emotii, dar in 5 min nu mai aveam nimic...
oricum de acu in colo in fiecare zi o sa fac 12 km dus-intors pana la serviciu si inapoi

da, cadoul e consistent...am vrut sa ii fac o surpriza la Marius
in mod normal si noi luam doar dulciuri de Sf. Nicolae
insa de Craciun o sa fie mai putine cadouri...ca pt noi masina a fost cadoul cel mare de Craciun!
la ceilalti le iau dulciuri

de fapt anul asta am inceput sa ma ocup de cadouri foarte devreme
...la cumnata mea i-am luat de Craciun niste cizme rosii pt fetita...sunt atat de frumoase

voi? la ce v-ati gandit pt Craciun? un schimb de idei ar fi bine venit!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

fetele..hai sa va arat ceva frumu

http://www.youtube.com/watch?v=zTdyGaoxH9I

cu boxe..musai


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


a ajuns mama la 23.20, cu bine.
i-a trimis sorella lui Marco o moto cu telecomanda, asa ca ea e noua atractie. Mama i-a luat o pereche de ghete misto si mai ieftine decat i le-am luat eu din Ro. si ale ei sunt de firma.
Mi-a adus LG Chocolate din service, asa ca am din nou tel. ca lumea, parfumul si ceva opritoare pt. usi. si multe alte maruntisuri.
a plecat mama azi la ora 16, asa ca nu am prea avut timp de net.

Marco e ok, nu a mai , mananca, dar nu foarte bine. azi l-am tinut acasa, maine iar la gradi.

Oana super cadou de mos Nicolae. cam cat e una dintr-aia? si noi avem de la Lavazza espresor, dar al tau e bestial.
Aly, Kitzy, Krelia, Ralu va .

de mos Nicolae nu ne vom lua nimic, doar lui marco. de Craciun cred ca ceva papuci lui Clau, mie nu stiu, la Marco si cate ceva la toti ai casei, caci mergem in Alba.
Clau mi-a zis ca de ziua lui vrea un laptop. binenteles ca eu il voi folosi, dar ca sa nu ma priveze pe mine de vreun cadou...si-l asuma el. cum de Craciun nu ne permitem...sper ca in febr. sa avem bani sa-l luam si sa facem retea wirelless in casa.
cam asta e tot. sper ca maine sa putem sta mai mult de povesti.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio ma bucur ca Marco e mai bine!
Frumoase cadouri ati primit, vad ca mosul a venit devreme anul asta la voi
Eu pe la inceputul lui dec trebuie sa merg la eco, sper sa primesc un cadou frumos de Mos Nicolae si sa stiu ce o sa am.

16+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy ala va fi cel mai frumos cadou.....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Buna seara!

Gio...preturile incep undeva la 50 euro pentru cele colorate...cele argintii(cum am luat eu)sunt de la 100 de euro in sus.
si cum spuneai de ghetutele pt Marco..si pe mine ma doare sufletul sa vad ca lucrurile de copii(...si nu numai!)aici sunt mult mai ieftine decat in Ro unde veniturile sunt asa cum sunt

Kitzy, nu im pot imagina cum e sa astepti sa vezi ce bebe o sa ai...daca noi am fost atat de nerabdatori cu nepotica noastra!

Ralu, colega mea de discutii de la miezul noptii, pe unde umblii? ...sa nu imi zici ca ai adormit devreme!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana
Ralu, colega mea de discutii de la miezul noptii, pe unde umblii? ...sa nu imi zici ca ai adormit devreme![/font=Comic Sans MS][/navy]



uite-ma aici!
ti-ai gasit... eu sa adorm devreme??? nici gand... n-am somn...

Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput