Miresele anului 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

gata caldurile...gata si ceaiurile ...iar ma utula ....of....pana nu-si face damblaua...nu cred ca scap..

ah, ca mi-am adus aminte...ati incercat vreuna din voi lactatele de la Milli?..mai exact iaurturile cu fructe? ...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly mai da-le incolo de rapoarte, hai la povesti

17 cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gata, gata, nu-mi sariti asa in cap, iaca-s aci. Am terminat si rapoartele.
Mama ce limbaritza aveti azi tare-mi place.

Kitzy nici la mine nu mai ninge, in schimb ningea de zor dimineata cand am venit spre lucru, ocazie cu care i-am sugerat sotzului din dotare c-ar fi cazul sa achizitionam un set de lanturi, ca iarna trecuta nu a nins deloc si n-am avut la ce le folosi. Eu de colo 'ca fara lanturi eu nu ma urc la volan' la care el mi-a taiat-o scurt 'da cine crezi ca te lasa pe tine la volan in conditiile astea'. Asa ca e clar, m-am lins pe bot pana la primavara, sa ma rog, pana se opresc ninsorile.

Gio avem si Carrefour, a venit la Polus. Acuma, sincera sa fiu, pe mine nu m-a dat pe spate, e la inceput, mai dureaza pana isi diversica gama de produse, asa a fost si cu Cora. Insa azi vom ajunge pe acolo ca la Cora nu aveau file de somon. In Carrefour Constanta insa mi-a placut teribil, am dat o raita (mai multe, ma rog) in vara in concediu si mi-a placut mai mult decat Cora.

Oana bine zice Kitzy, vezi sa mai iei ceva pe langa antibioticele alea, sa nu te alegi cu altceva.

Kreliutz oki, am luat la cunostinta. Oricum, mai mult eu sunt aia cu fructele, berbantul papa la lucru si acasa nu mai vrea (foarte bine, ca-mi raman mie). Saptamana trecuta am luat struguri grecesti din Cora si o parsimona de pofta. Mai pap si cate o rodie, imi place, dar ma plictiseste teribil cat trebuie sa muncesc la ea.

Ralu n-am mai ajuns sa-ti urez 'spor la munca'.

Mie iar mi s-au dat planurile peste cap. Cica azi trebuia sa ne grabim, sa ajung in Manastur sa-mi scot radiografia (a fost facuta cu trimitere de la medicul de familie si atunci nu ti-o dau) sa mai merg la cineva cu ea, plus ca trebuia sa mergem la un magazin de chimice sa luam ceva vas mare pe cand mergem la porc. Ei, numai bine m-a sunat sotzul sa-mi spuna ca au sedinta de la 4.30, cica sa stabilieasca lucrurile pentru rev. Cica azi sau daca nu, sa mearga maine. I-am zis ca nici gand nu-l las in concediu sa mearga la lucru. In fine, partea naspa este ca eu termin la 4 si va trebui sa-mi gasesc ceva de facut pana la 5 cand termina el. N-am reusit sa dau de cosmeticiana, as fi mers la un pensat, asa ca nu-mi ramane decat varianta de plimbat prin magazine (desi nu prea am chef).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy eu folosesc cele de latex. noi am mers pe toata gama Choico: biberoane, suzete, carucioare, scuane de masina. erau singurle de calitate la vremea aceea. acum au aparut...incat la bb2 imi vine sa o iau de la 0 cu toate. Multe prietene folosesc cele de la Avent din silicon.astea de cauciiuc se strica mai repede, dar cica sunt mai sanatoase ca e din produs natural.
daca vei cumpara sa fie toate din aceeasi gama si sa aiba varfurile rotunde, ori tesite, nu le combina. atat la biberoane cat si la suzeta. ar fi bine daca nu l-ai invata cu suzi, ca pe urma greu mai scapi de ea. Bb mici nu le accepta la inceput, eu am facut greseala si i-am luat toate modelele, pana a ajuns sa accepte cele de la Chicco. mai bine nu-i dadeam, ca nu simtea nevoia. acum insa da. noroc ca o ia doar seara la culcare sau cand se simte rau saumult.
Aly imi pare rau ca nu au iesit planurile asa cum vrei.
Ralu spor la munci.

eu ma uit la un film pe HBO, si am ceva treaba...dar o lene...cat casa poporului.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio merci mult de informatii. Si eu am auzit ca nu e bine sa-i inveti cu suzeta. Mie de exemplu nu mi-a placut deloc, o scuipam din gura asa zice mama.
Si biberoanele se pot fierbe si cele din cauciuc si cele din silicon? Si cu sticlutzele cum se procedeaza? Doar spalate? Acuma te bombardez cu intrebari de parca saptamana viitoare as naste.
Daca mai imi vine ceva in minte te intreb.

17 cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

da Kitzy se pot fierbe. dar sunt atatea metode moderne acum: sterilizatoare, solutie de sterilizat la rece. eu pt. ultima am optat, tot de la Chicco. sterilizatorul costa mult si nu are rost. eu le spalat topate cu detergent de bucatarie si pe urma bagam solutie in apa rece si toate sticlutele, biberoane, tot ce baga bebe in guritza. Nu am avut probleme.
de la 1 an am inceput sa le sterilizez saptamanal si treptat am renuntat. acum le spal doar cu apa si detergent de vase.
eu bagam si 2 suzete in gura, aveam in fiecare mana cate una. asa e si Marco. noroc ca s-au facut urate si le-am aruncat si nu am mai luat altele. mai are una singura, cand se strica tre sa se invete fara ea, si tare greu ne va fi.
la gradi adoarme fara suzi, acasa nu...nu plange, dar se invarte in pat si nu adoarme.

fete va , mi-a venit barbatul beteag acasa(cred ca a luat de la Krelia). merg sa vad de el si pe urma dupa pitic la gradi.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:


Kitzy in viata mea nu am avut sinuzita
...si habar nu am ce inseamna durere de cap....si acum se mira medicii ca nu am dureri de cap asa cum au toate pers cu sinuzita

Pai ce sa mai iau oare...ca am inceput cu Amoxiciclin care nu a dat rezultate...acum am trecut pe Cefuroxim si pe langa asta iau si Acetylcystein(care se dizolva in apa)
...problema e ca la inceput a fost sinuzita...acu diagnosticul e de sinuzita acuta

peste 2 saptamani sunt programata la rezectie...ca numai asta mi-a mai lipsit!
si imi pare rau ca nu am putut sa stau azi acasa...iar maine plec si tot pe drum o sa fiu


lasa ca o sa fac poze sa va arat ce haine dragute sunt pe aici...si asa cum zice Gio si ieftine in comparatie cu preturile de la noi
ca io nu stiu ce au astia ca si H&M, C&A, Aldi etc...toate s-au oprit la unguri ...oare la noi cand or sa ajunga?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by ooana

ca io nu stiu ce au astia ca si H&M, C&A, Aldi etc...toate s-au oprit la unguri ...oare la noi cand or sa ajunga?


haolioooo....ce bie ar fi sa te auda..si sa vie si la noi! ...ca tare imi mai plac...si taaaaareeee mai suspin dupa salata aia de cartoti cu maioneza si ceapa si catraveti murati......
ai grija de tine fata...ca nu e de glumit cu sinuzita.....

ps...bolnave bolnave...da' vb lu' Aly..cu o limbaarniiitzaaaaa
...tot nu mi-a venit masina....parca vad ca plec la program ...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mie taare imi place cand aveti limbarnitza. S-o tineti tot asa .

Oana nu-i rau daca-i acuta,inseamna ca se vindeca. Baiul e cand devin cronice. Eu ziceam sa iei ceva antimicotic pe langa antibiotice sa nu te alegi cu alte baiuri... prin alte parti. Sa aveti drum bun inapoi spre De, fara incidente!

Gio sanatate sotzului!

Fetele, va pe toate la gramada, ma duc si eu sa-mi pescuiesc barbatul de la lucru sa mergem sa rezolva listoiul de cumparaturi.
Va urez de pe acum weekend fain si pentru Kitzy sa-ti traiasca sotziorul si sa te iubeasca 100 de ani! Sa va petreceti fain!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana saracutza de tine....ai grija de tine. Cum ai reusit sa te pricopsesti cu asa sinuzita? De la aerul conditionat? Curent?
Krelia tot in ceata esti?
Gio lasa ca o sa se obisnuiasca Marco si fara suzeta, ca n-o sa aiba incotro. Noroc ca nu plange dupa ea.

17 cu posibil

Mergi la inceput