Ce vitamine pentru par?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Larra spune:

Si eu tot ulei de masline folosesc si este foarte bun atat pt par cat si pt pielea capului. Eu stau cu uleiul minim jumatate de ora, depinde cat timp am apoi ma spal. E super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Va recomand cu foarte bune rezultate si cu toata increderea, Forcapil.

Flacon cu 180 capsule.
Tratament complet pentru 3 luni.

Contine:
L-cistina,L-metionina,Vitamina B5,Oxid de Zinc, Vitamina B6, Vitamina D3,Biotina,Vitamina B9.


Indicatii
Forcapil este solutia in cazul tuturor formelor de cadere a parului,indiferent de cauza acestui fenomen: stres,oboseala,regimuri alimentare dezechilibrate,deficit de vitamine,cantitate excesiva de sebum la nivelul pielii capului.Recomandat pentru a restabili vitalitatea si stralucirea parului,precum si pentru ingrijirea unghiilor.


Mod de Administrare
2 capsule pe zi dimineata timp de 2-4 luni.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

POZE CU NOI


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

Doris, cam cat costa pastilele astea? Le gasesti numai la farmacii?? Le'ai folosit? Dau pofta de mancare (de asta imi e cel mai teama la orice vitamine :D)

p.s. Ai o fetita absolut adorabila, sa iti traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Anderra, merci...

Pretul este cam 120lei, dar sunt 180 capsule, pentru 3 luni, din pacate nu se vand numai pentru o luna, nici nu ar fi eficient tratamentul facut doar o luna.
Da, le-am luat si eu, le iau inca... ca sa te conving ca nu ingrasa, eu sunt la cura de slabire, am dat jos 20 kg si le iau in continuare.
Daca mai ai intrebari, cu drag...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

POZE CU NOI


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

Mie daca au B6 in compozitie imi fac o foame..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mara76 spune:

quote:
Originally posted by Larra

Si eu tot ulei de masline folosesc si este foarte bun atat pt par cat si pt pielea capului. Eu stau cu uleiul minim jumatate de ora, depinde cat timp am apoi ma spal. E super!

Larra



O intrebare stupida: te speli inainte sa pui uleiul in cap? Ca eu sunt mai lenesa... mi-am facut masca asta, dar m-am spalat numai la final, desi cred ca alt efect are pe pielea si parul curate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Am auzit si eu de vitamine de peste 100lei cum ca ar fi eficiente, dar cam ingrasa. De fapt marea majoritate a multi-vitaminelor contin complexul B-urilor. Vrem, nu vrem, B-urile dau pofta de mancare si devine mult mai greu sa te abti cand apetitul iti cere sa mananci mult mai mult. Multe persoane sar in sus: vitaminele nu ingrasa, doar faptul ca mananci prea mult! dar din pacate au legatura. Asa multe gravide au un par de invidiat in sarcina deoarece li se administreaza Materna sau alte vitamine, dar se si ingrasa 20-30 de kg.
Eu iau capsule de urzica si local pun fiole Anastim. Ce sa zic, o perioada mi se oprise de tot caderea parului, acum parca iar o ia la vale...


ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Magneziu,Seleniu,Zinc + masca(maioneza din ulei de masline si citeva picaturi de lamiie)

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key to your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Larra spune:

quote:
Originally posted by Mara76

quote:
Originally posted by

Si eu tot ulei de masline folosesc si este foarte bun atat pt par cat si pt pielea capului. Eu stau cu uleiul minim jumatate de ora, depinde cat timp am apoi ma spal. E super!





O intrebare stupida: te speli inainte sa pui uleiul in cap? Ca eu sunt mai lenesa... mi-am facut masca asta, dar m-am spalat numai la final, desi cred ca alt efect are pe pielea si parul curate.


Nu, eu il pun inainte de a ma spala pe cap



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mara76 spune:

Iupiii! Multam, Larra!

Aseara mi-am facut masca dintr-un galbenus, ceva ulei de masline si lamaie. Mi-a cazut mult par cand m-am spalat, dar acum vad ca nu cade deloc...

Mergi la inceput