Piticlonti de iulie-august 2004 (237)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

AndreeaP - o zi uasoara la munci ! Pupam nasuc smecheros de somnorici

Eu mai am o ra de servici ... bleah ... abia astept sa ajung acasa la Giulik


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Aliiice, burundeza este fireste la deshtiu mic....al lui Danut, care v-a cadorisit cu un sirag nevinovat de litere, cata vreme ma-sa o indopa pe sora-sa cu mancarea de pranz-alias multilegumix con carne. Papricasu de pui se executa in diverse moduri, dupa cum ai timp. Eu gatesc astora mici cam deodata asa ca pt Dea rezulta legumixul facut separat (legume diverse fierte in ordinea lor de fierbere, predominant cartof), pt Dani supa cu galuste si papricas, sau alte chestii pe baza de supa de carne. Cu carnea din supa ii amestec Deea legumixul si-l mixez, imbuteliez in borcanele pt 2 zile. Cu legumixul si putina zeama de supa plus carne ii trag baiatului un papricas, sau sos de rosii, sos de marar, de usturoi, o fasole verde..etc.
Papricasul asta a rezultat calind niste faina intr-o lg-ta ulei si stins cu zeama de supa, fiert cateva minute, apoi adaugat boia dulce, piper si sare. Deci practic am facut doar un fel de sos alb peste care am turnat legumele Deei (predominant cartof, 3-4 rondele dovlecel, fff putin morcov, patrunjel, juma de ardei capia rosu, si juma de rosie fara seminte si piele) si normal, o parte din zeama lor. A rezultat o chestie atragatoare la gust, aromata. CArnea de pui i-am facut-o lui pane. Sa i-o servesc langa papricas.
Azi am facut desert clatite pufoase cu dulceata de afine si niste foi de napolitana umplute cu crema de lapte praf (cu esenta de rom, nesquick si stafide). Ca batonul il mancasera. Si azi, da, mi-am julit noul stil de viata ala far de dulciuri in marginea unor napolitane....probabil se va vedea la cantar, si va trebui s-o iau ca Sisif de unde ramasesem. Dar bine c-am dibuit macar metoda.
Andries- sanatate la feciorelul mic. Dar spuneai ca e mancacios, sau nu? Baga completare daca nu ia destul.
On second thought....poate v-am cerut prea mult, sa va spuneti parerea vis a vis de mine, mai bine renunt. Oricum ar trebui sa v-o spuneti in privat nu asa in forum, pt ca nu ar mai fi relevant. Am ajuns insa la o concluzie tangentiala...plecand de la ipoteza ca informatia inseamna putere, pot deduce ca ... ccc...cu cat cineva are mai multe informatii corecte despre tine, cu atat ii dai o putere pe care la un moment dat o poate converti impotriva ta. Asa ca in esenta disimularea, ipocrizia si altele din trupa lor, sunt cheia succesului, si popularitatii in viata, pana la un punct. Sa fi onest, deschis si sa spui ce crezi, ce gandesti, ce valori ai, dupa ce principii te conduci, cine esti cu adevarat, ce parere ai despre semenii tai, NU aduce nimic bun in viata ta pana in cele din urma. Tocmai asta am discutat aseara prin casa cu husbandul si am ajuns la acelasi numitor....desi pana nu demult tindeam sa cred contrariul. Aseara cadn am deschis discutia si aveam dubii, mi-a zis, "pai vezi ca pana la urma cu transparenta si corectitudinea nu ajungi prea bine?" Si m-am convins pe pielea mea de asta. Ramane de vazut daca macar intre noi doi si copii, va functiona principiul in care am crezut eu atata vreme. Eu totusi sper ca intre noi 4 sa nu dispara afectiunea, sinceritatea, onestitatea, respectul si grija nedisimulate.

o seara placuta sa avem cu totii!
pupe

ps. Alice, ai vazut cata dreptate am avut...ca n-o sa faca Andrei varicela daca nu crezi c-o sa faca?...asta vis a vis de puterea gandului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
"editare de ameteala"
Carmen marfa faza cu africa centrala....noroc ca nu a raspuns nimeni, vb lui Alice.
Lia ai trecut la slabit? brava tie, spor si succese multe.
Olivia unde ai tras chiulul aseara? la raport!!
Andries ce mai face juniorul, papa bine, ia in greutate?
Cristal voi cum sunteti?
Andreea de pupi succes si tie la sala, sa ajungi la ce tel doresti tu. Patrick doarme inca dupa-masa aproape fara exceptii...minim 2 ore maxim 3.
Alice, chiar, ati trecut de termenul de 21 de zile de la contactul cu varicela? daca da e de bine!
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

O zi frumoasa tuturor, io pic de somn, desi am dormit amandoo tare bine. La noi ploua marunt si e al naibii de friiig.

Lia - spor la slabit, pupam cupiii !
Kim - unde ati fost ier, sper ca sunteti bine !
Burticile Leeloo si Ema, cum sunteti ?
Andries - cum stai cu cantarul ?
Cristal - sunt bine fetili ?
Kro - tare rar ne mai scrii ...

Sunt prin zona, va astept la cafea


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

auz Daria cica am gresit, nu e azi e maine. asa ca la editat cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

te costa o cafea ca m-ai indus in eroare

Aseara am facut ceva pt mine Mi-am facut un tratament la fatzada, masca de par, moama, se uita Giulia ca la felul 3, dupa care, s-a dus sa pape corn cu smantana si s-a uns si ea pe fatza


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Mei, Sf.Mihail si Gavril e miine asa ca pastrati felicitarile pina miine!

Eu sunt bine, treaba pe la birou si asa un soi de plictiseala care m-a cuprins - cred ca am nevoie de vacanta! Noroc ca saptamina viitoare am parte de o iesire la Nurnberg, iar saptamina celalalta plecam de joi pina duminica la Londra!

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza...Roxi si Daria nu trebuia mama sa editati,ce daca incepeau sarbatoritii sa ne serveasca de azi de beut si de mancat???
Deci m-am hotarat vreau si io banii Ancai acu' la batranetze si sa ma relaxez ca Leeloo in excursii!!!!
Mandra are doua jocuri noi in program,unul este fazan pe animale,joaca cu tacsu'...trebuiau aseara sa zica animale cu litera B,zice tati "bou" ea intreaba ce-i ala?...raspunde tacsu "sotzul vacii!"...ea repede "nu,nu taurasul este sotul vacii!"...iar al doilea joc este teatru, avem fiecare roluri diferite,aseara ea era Antonio,tacsu Geppetto,io Stromboli,o papusa mica era Pinochio,asa ca am prestat la greu..
hai ca am o sedinta,pupicei

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Neatza !
Beyyy, nu ma inspaimintati asaaa, de la prima ora, cum 21 de zile am de asteptat ?? Nu erau doar doo saptamini - adica pina ieri ? Ca m-a luat cu frig, mai stau inca sapte zile cu sabia lu damocles ala peste grumaz ?? Roxiii, cum e pina la urma ? Ca pina ieri, 6 november, nu s-a intimplat nik rau si m-am bucurat in secret, ca mi-era ca daca spun ceva cu voce tare deranjez vreun murphy din somn si o iau peste bot !
Olivia, chiar, pe unde fuseshi aseara ? Sinteti bine, nu ?? Sau v-ati odihnit dupa cursa de 4 kilometri facuta pe linga biciclul lui Uka ?? Va pupam pe toti !
Ioana, hahaaa, se pare ca ne abonam cu toatele la "batrinetea banoasa" a Ancai, ca si io cerusem acelasi lucru ca si tine ! Super tare mindra, cine a fost fazanu pina la urma ??
Andreea, uel, intrebai de somnul de dupaamiaza - eu inca mai insist ca andrei sa doarma la prinz, chiar si pentru o ora daca este sa fie, altfel pina seara devine tare fitzos si nervos si nu te mai intelegi cu el. Am incercat de citeva ori si nu l-am culcat, ca m-au luat naduselile pina ce l-am pus in pat, s-a foiiiit si a trecut ora respectiva, m-am suparat si l-am lasat fara somn ... credeam ca o sa cada mai devreme in pat spre noapte, dar nu a fost sa fie asa !! Tot tirziu s-a culcat ... se pare ca si eu am un copil atomic, cu baterii duracell ascunse pe undeva !
Lia, multam de reteta ! Am banuit ca Danutz este mesagerul burundez, hahaaa ! Cit despre quiz-ul tau, poi daca vrei ti-l spun si pe privat, doar ca eu nu ma ascund, daca vrei parerea mea sincera, apoi cere-mi-o si o sa ti-o spun. Pe net, pe vreun forum, este usor sa disimulezi, in spatele unui nick ... poti spune exact ce vrea celalalt sa auda, fara batai mari de cap. Eu una insa nu sint de acord cu spusul de cuvinte mari si rotunde doar asaaa de dragul scrisului frumos ! Prefer sa tac si sa nu spun nimik eventual ... sooo, o sa iti scriu PM - si daca ai sa te superi pe mine, se la viii, eu asa te vad de aici, de la bucuresti, citind rindurile tale ! Pupici micutilor tai !!!
Daria, bravos pentru momentele de infrumusetare pe care ti le-ai oferit ! Meriti cu adevarat !
Gabi, ce faiiin ca te plimbi !! Ce as mai pleca si eu ... sa mai schimb aerul capitalei !? Il luati si pe Stefanel cu voi sau e o deplasare de serviciu ??
Sint pe aici ... o zi buna va doresc !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Alice - noah mai tinem pumnii 7 zile sa fie totul ok cu Gizmo !

Mey, Giulia stiti cu ce incepe diminetile ? Cu cerinta de freza. Adik se trezeste ea dimineata si incepe: azi imi faci 2 codite lungi, azi imi faci una lunga, azi ma faci cu multe codite. Azi a vrut 6 codite Si si le-a numarat, capra, nu o pot fraieri ca face crize urate de tot


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput