Arborele genealogic

Arborele genealogic | Autor: Edessa

Link direct la acest mesaj

Astazi am descoperit un mod placut de a-ti pierde timpul si de a-ti exersa memoria: mi-am construit arborele genealogic on line. O prietena mi-a dat linkul si mi s-a parut...demential!!! E voie sa vi-l spun si voua?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

vreau si eu


Nimic fara Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

zi odata, nu ne mai tine in suspans

Doamne'ajuta!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Si eu vreau.Ne-ai intaratat si acum nu il mai pui deloc.


"Cand vrei sa lauzi un copil lauda-i faptele, nu-l lauda pe el.
Facand astfel vei incuraja comportamentul, nu mandria."


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

http://www.zimbrotop.com/ag/index.php


Eu am stat si am asteptat sa vad daca nu cumva se opun moderatorii...
Daca nu e grav, atunci va las sa va bucurati si voi ca si mine de o noua modalitate de pierdut timpul in mod placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

l ai si printat?

poze multe cu noi/Ana a implinit un an/ 2006/2007
"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dori spune:

Era bine daca aveam link-ul acum doua saptamani cand fata mea a avut tema sa faca arborele genealogic. Si am muncit ceva sa facem ramuri si ramurele. Dar a fost un exercitiu bun pentru ea, mai ales ca asa a aflat de unde au primit numele ea si fratele ei! Greu a fost pentru mine sa imi aduc aminte cum ii chema pe stramosii sotului, care nu era acasa ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Eu mi-am cam prins urechile p-acolo,din cauza faptului ca am doi copii fiecare cu tatal sau...si la fiica sotului nu am reusit nicicum sa trec cine este mama ei...ca nu puteam modifica.Asa ca m-am lasat pagubasa.

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


abia astept sa ma apuc si eu de treaba!

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Eu le-am facut baietiilor mei un album foto din ziua in care s-au nascut la inceputul albumului aveau si un arbore genealogic, asa ca intr-un an mi-am prins mama si tata si am ajuns sa fac un arbore genealogic amanuntit.A si pe langa astea pt fetele care au bebici(o idee) le-am colorat palma cu acoarela si talpa de la piciorus , am pus ca o stampila pe o foaie de hartie apoi data si in album , ne distram si acum pe tema asta si nu imi vine sa cred cat de mici erau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

M-am uitat si eu un pic, dar nu am inteles. Eu le spun despre stramosii mei sau ei imi spun mie? E un site care doar imi scrie frumos niste date pe care eu le am sau pot sa aflu ceva nou? Adica, eu am avut un bunic "copil din flori". La o anumita varsta ma intrebam daca nu o fi fost un neam de print, ceva. (Sa va marturisesc, ma indragostisem pe la 10 ani de un coleg care povestea ca are ceva printi printre stramosi. Si m-am gandit ca poate, si eu...). Si, uite, acum m-am gandit, oare pot afla asa ceva?

Mergi la inceput