Fetele mai plinute au vreo sansa?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marianar spune:

Fetelor, daca arata bine si nu stie sa lege doua vorbe ce folos! Oricum frumusetea e trecatoare! Nu cred ca daca esti gras nu-ti poti face prieteni, daca ai un suflet mare e ok, asta conteaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisa_35 spune:

au toate sansele din lume! Dragostea, prietenia nu se masoara neaparat in kilograme...Fiecare sac are peticul lui...depinde si de psihicul fiecaruia
Eu am fost intotdeauna o femeie plinuta.Dar asta nu m-a impiedicat sa iubesc, sa fiu iubita, sa fiu fericita...iar sotul meu adora femeile ca mine cu forme, cat despre femeile slabe, "manechine" nu fac parte din sfera lui de interes!
Fiecare are sansa lui in viata, dar depinde de fiecare...daca stai sa-ti plangi de mila si sa-ti numeri colaceii de pe burtica, n-ai sa poti fii fericita niciodata iar cei din jur te vor privi asa cum te vezi chiar tu. Pe cand o femeie optimista, impacata cu ea insasi, de un optimism debordabil are toate sansele sa fie de 1000 de ori mai FERICITA chiar si decat acele femei extrem de frumoase care ne zambesc de pe copertile tuturor revistelor si pe care unele femei (din fericire nu e cazul meu!) le invidiaza atat de mult!
Radeti din toata inima, bucurati-va de ziua de azi, de cea de maine si de cele ce vor urma, iubiti-va pe voi insele asa cum sunteti si viata voastra va fi mult mai frumoasa!
Pupici pentru toate plinutele!

denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

Draga mea, eu sunt mai mult decat plinuta, hi,hi..nu obeza, dar plinuta bine...si desii am complexe si eu, sunt o tipa destul de non-conformista incat sa nu ma streseze foarte tare ce spun altii, daca m-ai cunoaste...complexele mele sunt vis-a-vis de sotul meu, desii el tot timpul ma asigura, si-mi demonstreaza ...tot timpul cat de mult il mai atrag inca...si eu desii vad foart eclar asta, hi,hi, tot nu-mi este la indemana ca atunci cand imi este lumea mai draga se mai arata si-o sunculita , as vrea sa fac o smecherie ..sa dispara..dar nu merge asa simplu...si atata timp cat ai o imagine atat de proasta despre tine, la ce te mai astepti de la altii sa aiba o altfel de parere?
sa-si schimbe parerea despre ea insasi si pe urma mai vorbim

Roxana Lilea,mama Mariei 2 ani si ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madadum spune:

Roxana

daca gasesti vreo solutie miraculoasa da-mi si mie de veste. dupa cum ma tachineaza al meu sot, tocmai am trecut de la 50's la 60's. "tragedia" s-a produs in concediu, ca de, daca tot am dat banu' pe all incls. era sa tin cura cand toti se imbuibau cu si :-)

tot zic ca de miine ma urc pe bicicleta, pe care numai mara o mai baga in seama si ca ma duc la sala si ca tin regim.... ceva de genul "de miine ma apuc de invatat" sau "dezbraca-te ca nu-ti fac nimic"

o zi buna
mada si mara (2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yurika spune:

Eu cred ca nu e condamnata singuratatii
Eu cred ca acel cineva care o va place ,nu se va uita la ea ca este plinuta sau micuta
Si cum spuneau fetele dragostea ,prietenia nu se masoara in kilograme
Mult succes si toate cele bune prietenei tale

Yurika&Mark

Mergi la inceput