Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (250)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova..eu bat albusele , dupa ce sunt batute bag galbenusul, pun putina sare si apoi grisul. Ca sa iasa galusete moi..cand iti e frica ca nu ies pui un varf de cutit de bicarbonat(reteta invatata de la bunica-mea).


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Mama ce ma enerveaza,ce naiba se tot intrerup filmuletzele cu Marco Merg sa mananc si incerc dupa aia din nou.
GIO poate ai facut deja galustele alea,dar eu iti zic totusi: eu bat oul intreg (si galbenusul si albusul impreuna),pun un pic de sare si in timp ce le bat torn cate un pic grisul si amestec.Cand incepe sa fiarba supa,dau focul la minim si atunci le pun,ca altfel,daca-s moi se imprastie.Eu pun una de proba - de obicei mai moale si daca nu se imprastie e ok,continui.Daca vad ca se imprastie, mai pun un pic de gris in amestec.Oricum,prefer sa se imprastie un pic,decat sa iasa beton

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

giova bati oul ca pt. omelta, pui putina sare si : la 1 ou se pun 3 linguri de gris .....linguri NU lingurite

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

fetelor mersi. nu am facut inca galustele, caci curcanul soacra-mi nu a fiert. Mai bine il bagam in oala cu presiune.

Marco e marait, numai la mine vrea, bea putina apa-urla, mananca putina painica-urla. sa vedem cum va face cand ii dau siropuyl,caci la Imunmo grip a urlat, dar dupa ce l-a baut.
Cu glicerina l-am facurt cam de 3x pana acum, nu-i place si ii vine sa cand il fac, dar n-avem incotro. ii mai pun si pe suzeta, nici nu vrea s-o ia. poate asa scapam de ea, vorba lui Clau.

Bianca pai e inchis si Vintu de jos, asa ca toate masinile dinspre Deva trec prin Sebes.stiam ca e aglomerat, ne-a zis cumnata, ea zilnic face drumul asyta. are fabrica in sebes.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova2" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova...glicerina boraxata e cu anestezina? Ca altfel..nu prea are sens. Am vazut ca inspre Vintu nu se circula dar inspre Sebes nu era asha mare nebunie de la Alba. Gandeste-te ca de la Lancram am facut o ora pana in Alba, acolo era coada...stateam si cate 10 min fara sa ne miscam. iar cand am ajuns in Mures, de la intrare in oras am facut 30 min ...toti au innebunit cu masinile
Dani a mancat putina tocana de cartofi (mi-a facut maica-mea azi si mi-a lasat-o pe aragaz) si in rest nimic...A cerut "caco" (cacao) i-am facut a baut 3 guri si gata si asta. Isi spune "Nani"(Dani) la nume , e tare ciudat ca incurcam Dani cu nani (somn).
De cand s-a schimbat ceasul la 7.15 e sus. Sa vad daca si maine face la fel, am zis ca poate se trezeste repede pt ca e in deplasare..
Merg sa il culc si ma bag la .


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Supa a iesit beton de...buna, galustele beton de...tari.niciodata nu le-am facut asa tari.
le-am ciopartit pe toate si am facut de-o masa pt. Marco. maine reuiau operatiunea, sau pun taitei. oricum...ma bucur ca mananca, cred ca tot in supa il tin pana ii trec astea din gat.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova2" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Sa raspund repede, ca am putintica treaba:
Giova, eu am evitat laptele si bine am facut, a scapat Diana mai repede. Ceai de musetel la greu. Danonino, supa de pui cu taitei, cartofi piure, carne nu prea putea sa pape, doar cremvursti (ca erau moi). Cu solutia data de pediatra, o puneam pe suzeta inainte de a manca cu jumatate de ora sau chiar mai mult, sa-si faca efectul. Compot n-a servit...suc doar de pere, am evitat citricele, iar mierea o puneam in ceai. A mai mancat borcanase de la Hame (branza cu piure de piersici sau mere cu biscuiti...fiind foarte fina pasta, o suporta). Se gasesc la Real sau Metro.
Si, cum zice Denisa, a slabit si Diana...destul.
Fug la treaba.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Helau!

Giova, nasol cu aftele astea. Nu vreau sa te sperii, dar nepotica mea a avut si doua saptamini n-a putut minca aproape nimik, decit iaurt si tipa saraca de foame si noaptea. A fost de groaza perioada aia. Poate Marco are noroc si face forma mai usoara. Eu stiu -ca timp de 7-10 zile tot iese afte si abia dupa aia incep sa se usuce. Vezi ca este un fel de gel cu care poti sa-l ungi in guritza si nu-l mai doare. Nu mai stiu cum e cheama , costa ceva mai mult vreo 40 de lei. In rest, unge-l cu ce ti-a dat dr si da-i sa pape numai ce vrea si numai cit poate. Multa sanatate si multi pupici sa-i treaca repede si sa nu-l doara.

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Gio, pupam blondinul, sa-i treaca repede aftele alea tampite. Saracutul de el... ce dureri o avea... intreaba si pe la sensiblu, poate au ceva mai bun, care sa ia durerile.

Cristina, mami de Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Mai nou, Sabina ma musca de unde apuca atunci cind e nervoasa.. M-a muscat de mina de am si acu semn. Are niste dintisori ascutiti. Ce ma fac cu ea asa muscatoare ?

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput