Baietel de 4 luni care se arcuieste si plange !?

Baietel de 4 luni care se arcuieste si plange !? | Autor: sanziana72

Link direct la acest mesaj

quote:
Originally posted by obiwan

Am un baietel de 4 luni care s-a nascut in conditii normale,scor Apgar 10,care are frecvent dureri fiindca se arcuieste ,plange dureaza aprox 20 min si apoi ii trece.Medicii au spus cs de vina sunt colicile si eu sper sa fie asta si nu altceva.
Mananca bine,e vesel si gangureste,dar are dureri.
Nu-i place sa stea singur,mai tot timpul stau cu el in brate dar pot discerne crizele de plans de durere,foame,somn sau plictiseala si alint.
stie cineva cam despre ce e vorba



Sanziana & Marina (03/10/2004)Cand s-a nascut Marina... Varsta Marinei


"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criu spune:

de obicei colicile se cam duc dupa 4 luni mergi la medic si fa-i coprocultura pentru ca poate sa aibe ceva la burtica. il doare in timp ce mananca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florenta.b spune:

Cel mai bun lucru este sa mergi la pediatru. Si de preferinta unul bun..
Baietelul meu a avut manifestari asemanatoare cu cele descrise de tine si a fost diagnosticat cu reflux gastro-esofagian. In urma tratamentului indicat de medic a trecut.
Nu inseamna ca si baietelul tau sufera de boala aceasta dar e mai bine sa fii sigura.
Nu te ingrijora mai mult decat e cazul dar nici nu pune totul pe seama colicilor.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

La unii bebelusi colicile revin in jurul lunii a 4-a, noi am patit-o, dar dureaza putin, maxim 2 saptamani.

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns obiwan spune:

Azi mergem la pediatru si speram sa ne lamureasca.
nu are alte simptome decat ca il doare burtica,nu pot spune cu siguranta un moment cand il apuca,seara,dimineata,noaptea chiar.
Nu a vomat vreodata,mananca des,ragaie de fiecare data,bea doar lapte praf si fructe mar morcov para

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

de cand ii dai fructe? Si de ce? Poate tocmai de aia il doare burtica, poate ca nu e pregatit pt fructe, care sunt destul de acide pt stomacelul lor. Cred ca e prea devreme la 4 luni pt fructe, de cand ai inceput? Spe ca nu de la 2-3 luni cum am mai auzit.

my baby

Mergi la inceput