Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (100)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Donia ca te-am suparat. Chiar nu a fost asta intentia mai ales ca ai fost singura care si-a exprimat parerea si apreciez mult lucrul asta (chiar dc parerea nu a fost favorabila - asta-i mai putin important, pe bune). Eu nu am vrut decat sa-ti recunosc calitatea de lider de opinie si din pacate tu ai inteles cu totul altceva.
Imi fac mea culpa ca s-a inteles gresit si hai sari cu niste bice la mine ca sa stiu ca m-ai iertat .

Pupici pt tine si printisorii tai minunati!

Luly mamica de Maria Isabela si Diana Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

BEBINUTA,TEUTZ,DORSILIA....santeti pe aceeasi lungime de unda.mai astept de la DIANOCICA,sa vad ea ce spune...de ce oare mi se inclesteaza limba in gura fara sa dau replica?ca de altfel nu sant chiar asa mamaliga,adica eu spun omului in fata,dar cu ei nu pot.nu-mi explic,desi tocmai ei sant cei care ma ranesc cel mai mult.altul care poate face glume cu mine,imediat i-o intorc,mai sant si eu dintr-o bucata,dar nu-mi gasesc singura explicatia,de ce nu i-o pot intoarce lu' asta care nu stie cine-i de niro si pacino.plus ca se vede ca mi le trage intentionat,adica chiar ma provoaca iar eu nu-i raspund.oare crede ca-s prea proasta si nu ma prindßnu cred,ca daca ar avea parerea asta nu ar mai continua a ma scoate din sarite.deci ea are un scop,ala de a-mi pune nervii pe moatze.nu!!!!!dar tre sa iau atitudine ca altfel ma sec in mine,si n-am chef de inculta asta toata viata,adica sa atrane de fundul meu ca neamul meu.eu ma desbar imediat.dar pe alta parte ma gandesc ca asa cum eu sant singura in tara asta,nu as vrea ca si copii mei sa fie singuri,adica spiritul de familie sa nu se piarda.integrat intr-o familie e cu totul si cu totul altfel.apoi imi spun.dar daca sotul mi-era roman si eram singuri aici fara ai nostrii?nu si copchii nostrii ar fi fost singuri?apoi,iar vin si ma intorc in "sanul familiei"....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

LA MULTI ANI !!!!!!!PASCAL SI SOFIA!!!!!!sa fiti sanatosi si sa aveti parte de tot norocul din lume!!!!kokorina,las-o incolo pe cumnata aia a ta.....auzi,ignor-o si tu pe fiica-sa !!!crezi ca ar pricepe????
sunt putin suparata,Elisa face kk moale,moale de tot.nu e diaree dar pe acolo.am tinut-o la regim azi si la fel.oare e cazul si de lapte hn?
pupici si o noapte linistita!

georgiana mami de Elisa(15.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Dianocica-offf te mai stresez si tine

Dandusa-si eu pe tine

Kokorina-eu le-as pe aceste acrituri
bucurate ca sunt sanatosi amandoi si voi 4 fericiti,restul nu le mai baga in seama mor de invidie acriturile
cat despre inecat o sa treaca si asta,noi nu prea am avut probleme cu asta nu stiu ce sfat sa-ti dau

gata fug si eu la somnic






BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 12
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

La multi ani, Sophia si Pascal!
Sa cresteti mari, sa fiti sanatosi si sa va faceti parintii la fel de mandri si in continuare!
Kokorino da' tu chiar te consumi si pe bune ca nu se merita, tu trebuie sa-ti pastrezi energia ca ai alte lucruri mult mai importante de facut. Eu le-as da un ignore total. Cat timp petrec sandokanii cu soacra/cumnata? Cred ca mult prea putin ca sa bage si ei de seama comportamentul lor. Important e cum va purtati voi cu ei si nu cineva care-i vede din an in paste.
Te si hai - relax. Si asteptam poze de la party.

Luly mamica de Maria Isabela si Diana Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Kokorina, eu inteleg ce e familia si sanul familiei, dar la cum se poarta madamele alea fata de copilasii tai .... numai a san primitor si cald de familie nu seamana, pardon. Deci da, sunt de acord sa pastram unitatea clanului ca sa zic asa, pt ca e bine ca astia micii sa creasca intre cei din neamul lor, inconjurati de afectiune, interes si grija. Si eu sunt pt asta, dar stii vorba aia veche ca dragoste cu forta nu se poate. Daca rudele nu-si dau interesul, ce le-oi putea face decat sa-i pun pe ignore? Copilul nu trebuie sa simta tensiune. Noi nici nu-i vorbim baietelului de bunicii lui din partea sotului...ce rost ar avea? Nu-i putem implica daca ei simt ca tre sa stea distanti. Ca daca nu pot profita de noi...vorba aia de ce sa se oboseasca ? cu ce valori am amprenta caracterul copiilor daca am tolera atitudini din astea nepotrivite? Deci am ales neutralitatea, nu-i mai bagam in seama, nu-i vb de rau in fata copiilor, si nici nu le spunem povesti frumoase si mincinoase despre cat de mult ii iubesc bunicii, dar nu-si consuma nici un SMS de ziua lor. Noi ii inconjuram cu multa dragoste si incercam sa pastram in jurul lor oameni carora chiar le pasa de ei, si daca copilul investeste dragoste macar sa nu-i fie dezamagita asteptarea.La 3 ani cel putin sunt foarte sensibili emotional si nu as suporta sa fie dezamagit chiar de catre bunici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

buna seara,

in primul rand la multi ani fulguletzilor care au implinit primul anishor..

kokorina, mai tii minte cand am scris un mesaj in care ziceam ca nu indraznesc sa-i dau lui david sa manance singur biscuiti, paine etc..si mai tii minte ce ai raspuns??
poate asa sunt unii copii, asta e singura mea explicatie..unii sunt asa, altii altfel...si nici acum nu-i dau sa pape singur tot de teama sa nu se innecce..

david e mai bine, luni voi afla cauza racelii..sau mai bine zis a febrei asa brusc facuta..

numai bine va doresc

dolores si David Cristian -22.11.2006-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

cu mare intarziere : LA MULTI ANI HARBUJEI!!!!

aici ploua intr-una... Yagmur, termina cu dansurile te rog......

dandusa, multumesc ca ai raspuns intrebarii mele....la asa ceva ma gandeam si eu ...vad ca fetele nu zic nimic...sunt secretoase.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Fetelor, minunatelor, suntem la capitolul 100! La multe inainte!
Noi nu sarbatorim? Eu da, o sa-mi pun haine de sarbatoare. Ia uitati-va.

dianocica, bine-i sa te rasfete cineva! Acum ce sa zic... n-am nici o dorinta sa te contrazic , dar daca ne-am intalni ai vedea ca sunt un om foarte obisnuit. Insa m-as bucura tare mult sa ne cunoastem odata si-odata. De fapt, stii ceva? Pe mine cred ca ma cunosti, cunoasteti mai bine si mai intim decat multi prieteni de ai mei, ca eu nu am mai comunicat cu nimeni in ultimul timp atat de deschis si sustinut cum o fac cu voi.
Mie mi s-a lungit mana cea sportiva... dar cred ca exista o explicatie... cealalta mana am impresia ca s-a retras usor in asa fel incat umerii nu au mai fost complet aliniati.

luly, uite ca sa treaca norii Eu am citit ca raspunsese si Ruxandra.
Sincer, initial nu am retinut despre ce blog era vorba, credeam ca de unul tip jurnal. Ideea ta nu e rea deloc, insa eu tot am retinerile mele, poate ca nu mai am entuziasmul primei tinereti .



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:



Mda, prezenti la datorie. Asa-i cand lasi treaba nefacuta.. paginile de citit din urma se ridica amenintator. Sper numai sa apuc azi pt ca ne-a palit si pe noi.

V-anuntam ca si pen-ultimul mohicam a fost palit!!!

Era si cazul .. imi dadea deja fiori.. in curand facem anul si nici una asa mai cu skepsis?? Asa ca noaptea a fost mai agitat + tuse. Inca nu ne laudam cu febra si dimineata am papat normal. Asteptam cu interes continuarea.

Da zau daca m-ar deranja sa treaca anul fara una mare/mica/potrivita..

.. mai am emotii si pt barbata-meu care-a tulit-o in munti asa nerefacut complet cum era.



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput