PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

AM inteles ca au strans banii si da, ei sunt deja acolo..probabil ca au si operat-o...sper doar sa fie bine si sa rezolve definitiv operatia problema..sa nu mai apara..
nici eu nu pot sa imi explic cum poate avea cancer un copil de nici doi ani, dar de cand am aflat nu mai sunt om..ma gandesc doar la ce o fi in sufletul parintilor ei...:(((Doamne ajuta sa fie bine!
Eu am niste zile cam proaste si-asa..cu Razvan care a fost bolnav si inca o mai tragem...chiar daca am terminat antibioticele..si cu accidentele astea la care a tot participat in ultimele zile....hm..nu vreau nici sa il tin de mana toata ziua si sa fiu in spatele lui..vreau sa aiba o oarecare liberatate de miscare...
Ma tot gandesc la ce s-a intamplat ieri...cand au cazut televizorul si cu servanta aia pe el...ma gandesc la ce putea sa se intample...puteau sa il striveasca de-a binelea...Nici macar nu mai imi amintesc exact cum a fost...stiu doar ca am vazut cum cade toata chestia aia, am tipat si m-am repezit la el, l-am tras de sub toate alea si m-am uitat la cap, unde isi dusese mana..sa vad daca ii curge sange..El a inceput sa planga si abia dupa ce l-am linistit l-am pipait de cucuie si alte alea...:(( Oooff...cred ca jumatate de ora am tremurat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misy spune:

Sarila nu vreau sa intru in pielea ta legat de ziua de ieri! Este cineva care administreaza fluor copilului?

http://image.lafemmebonita.com/c/u615536.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

quote:
Originally posted by bulinuta27


sa va mai zic de bulinel: azi-noapte dormeam doar noi 2 in camera, tati e in delegatie...si ma trezesc sa il mai invelesc, el dormea cu capul lipit de spatarul patului si era transpirat tot in locul ala plus spatarul patului avea apa pe el...asa ca l-am luat cu mine in pat...s-a intors cu fata la mine s-a trezit un pic si mi-a luat fata in ambele lui manute si zambea asa si asa a adormit ...m-a terminat ...nu imi mai venea sa ma culc
va pup fetele si va urez un weekend placut

bulinuta mamica de bulinel dragutel

www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,




Heeeiii...ce frumoooossss...vreau si euuuuu.......vreau si eu sa mai doarma Razvan cu mine..macar o data pe luna..macar o data la doua luni...sau macar o data...Oofff...ce te invidiez..si pe tine, duamno C...Sunt minunate momentele astea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

sarilla, nu vrei sa facem schimb?

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)

Motzata
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Chiara am vazut si eu pozelele..frumos copil ai!Sa va traiasca!Are niste oooochi..mama-mama..si un par...o sa cam fie coada la tine la usa..
Mada si eu sunt dependenta de Cola(Coca Cola).Cand am fost insarcinata, pana in luna a saptea sau a opta nu am prea baut..am incercat sa fie totul bine pentru bebe, dar dupa nu m-am mai putut abtine si am cam comis-o...chiar si cand alaptam am baut..E pacatos, da-l naibii, dar...buuuunnn...mmm...Eu atata viciu am.....ca-n rest sunt perfecta.....nu fumez, nu beau alcool, cafea..nu mananc cioco...dar la Cola...olala!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misy spune:

Pentru mamicile interesate de PRIOROX, noi l-am facut si ni s-a spus ca da reactii adverse intre ziua a ciacea si a XI a de la administrare. Cand am ajuns acasa deja era un cerc rosu putin inflamat in locul respectiv! Este singurul vaccin la care a facut efecte adverse: nasuc infundat, de fapt ceva asemanator cu o raceala da fara febra!

http://image.lafemmebonita.com/c/u615536.png
www.flickr.com/photos/1629@NO5/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

quote:
Originally posted by anasia

sarilla, nu vrei sa facem schimb?

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)

Motzata
o sansa pentru Sosonica





Facem, facem, asa...din cand in cand....sa nu ne obisnuim...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misy spune:

Nu reusim sa bem din cana desi i-am luat mai multe modele! Imi este frica de cariile de biberon!!!!

http://image.lafemmebonita.com/c/u615536.png
www.flickr.com/photos/16292234@NO5/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

Sarilla, ma bag si io la schimb, am zis!
Fata, am si uitat sa-ti zic ca m-am marcat de fii-tu', cu servanta si teveul cazute pe el!!!
Luca era sa traga plasma pe el zilele trecute, s-a urcat pe o etajera (nu stiu cum a reusit) si tragea de ea de zor...noroc ca a prins=o bine tacsu' in perete, da' tot am emotii ca o gasi el o varianta sa o dea jos de acolo
Oricum, si-a tras deja de cateva ori pe el masa de calcat, cate un scaun si tricicleta...

Dragele si scumpele, ma car deoarece azi am zi de cosmetica si coafor, am zis!! tre; sa umblu nitzel la ambalaj ca ma ia depresia
Va pup!

Cristina si Lucu- nume de scena Zarzarel (21 jun 2006)


http://www.flickr.com/photos/9618861@N07/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misy spune:

Cristina Ioana "petrecere frumoasa"!

http://image.lafemmebonita.com/c/u615536.png
www.flickr.com/photos/16292234@NO5/?saved=1

Mergi la inceput