Colectia de toamna-iarna 2005 (163)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

complicat, ripley, nici nu stiu ce sa zic. sincera sa fiu, are multe parti bune, care echilibreaza partile rele. oricum, cred ca e mai bine decat la gradi, deocamdata. pana aproape de 3 ani. acuma, imi amintesc cum eram eu pana sa ma intorc la serviciu, nu mai suportam nimic si ma enerva mama din orice, poate si tu esti mai colerica......

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Pe scurt ca trebuie sa fug...NU VENITI LA REAL cel putin pana lunea viitoare...e NENOROCIRE, OMOR, cum vreti voi sa zic..e coada de la 2 de aseara, se intra pe grupulete de 100 persoane, nici gand sa te apropii. Eu ma uit pe geam si ma minunez...a innebunit lumea zau.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:

Pai daca ziceti ca e buna cofetaria tic tac ma duc sa comand tort diplomat pt ziua Iuliei si o sa iau prajituri de acolo pt ziua mea, ca tot e aproape.

Insa buba cea mare e meniul....Adica..vreau sa fac niste aperitive. Cred ca o sa fac bruschete cu mozzarela, cu masline, o salata cu pui, tartine in forme nostime pt copii...si...nu mai stiu. Poate imi mai vin idei, poate mai primesc sugestii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Mirabilis inca o cofetarie super este Nicola, vezi ca au site cum sunt imprastiate prin Bucuresti, gustoase si proaspete. fac si din alea cu diverse personaje din Disney, si nu sunt scumpe. nu stiu dc ai vazut pozele cu tortul de la motzul lui D. ete http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3b06d8b7dc8fbb5dd3454d
in afara de cat platesti pe kg , mai dai 20-25 lei in functie de poza aleasa.eu ptr toate evenimentele din familie de la ei m-am aprovizionat.
sugestii-cauta postarea lui Hilde,gateste ptr o armata. de pretentiosi.

Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Noki ce inseamna stilul krantz la tort?
Ganda nu ne-ai zis de ce nu-ti primeste Bogdanelu' la gradi/cresa de linga tine.
Ripley mai inghite-o o vreme.Poate-poate se "integreaza" in colectiv.Mi se pare ciudat ca-i acra.Si tu esti asa cu ea?Sau de ce?Ca in mod normal,ar trebui sa fie lapte si miere cu "stapina".
Anda mie imi plinge sufletul dupa treningul nou noutz al lui Nic, ramas in stup.Tie nu?
Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Dragelor, n-am citit absolut nimic din urma, sunt in munca de creatie a meniului pentru ziua Nataliei.

Va rog mult, stie cineva o reteta de salata de ciuperci? altfel decat cu maioneza (care s-a banalizat la mine in casa)?

Vreau sa cumpar galbiori sau ghebe de la MegaImage, eventual le combin cu o casoleta de champinioane proaspete. Le fierb in apa cu sare si apoi? Cu ce le amestec?


Vorba lui Nati cand le citesc o poveste: "Apoi?"

Va anunt ca pregatesc un meniu eclectic care combina branza albastra cu salata de boeuf .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

meems,bic-sunteti bine? a ajuns focul in zona voastra?bafta multa!
noki am scris la sub trecut,am vrut sa zic draperii.

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Parca le-as amesteca cu gogosari murati taiati fasii subtiiiriiii...
si ce sa mai pun?

Ma uit acum pe "la bucatarie"...
-----------
Am scos niste retete din "zona salatelor"
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71541&whichpage=1
e super subiectul, vi-l recomand. 17 poagini numai de salate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Acum sa raspund si eu, ca omul normal. (Raspund pe masura ce citesc ca altfel ma za-uit)

Noki, pumba, Ripley, Gandacel, maria, mihaelutat, soanso multumesc de urari, spre sa fie o forma usoara si sa scape repede din spital. Maine se interneaza.
Da, regim pt toata viata pentru glicemie, regim 6 luni pt hepatita... si e un pofticios...

soanso eram suparata pe el ca mi-a ascuns adevarata valoare a glicemiei... intre timp mi-a trecut, ce sa fac?! Tata e la Timisoara si e si sora-mea acolo. Eu de la distanta, prin telefon...

Noki, Ripley eu am vazut de cand s-a nascut Iris ca sunt amandoua pe 10 .

Noki naspa cu actele de reintoarcere, va trebui sa-ti faci si analize...sifilisu' etc de parca am fi facut trotuaru' cat am stat cu copiii de tzatza pe-acasa, da-o incolo!
Cu mucii aposi ai Nataliei si tusea seaca m-am linistit ca am vorbit cu verisoara lui Virgil (cu care de altfel ma inteleg mai bine decat cu sora-sa) si a zis ca si pitica ei de un an fornaie si tuseste un pic. Asa ca vor face un schimb de iesperienta si virusi
Vorbind cu tine mi-a venit ideea sa le chem la ziua Nataliei si realizez pe zi ce trece ca e o idee f buna. De abia astept sa vad cum reactioneaza verisoarele cand se (re)intalnesc

Gandacel mamei fetite de 1 an i-am spus, iar baietelul de 2 ani si 9 luni mege si el la gradi asa ca...
In alta ordine de idei nici sotul meu inca n-a venit acasa.. si mereu vine dupa ora 9 seara mai nou... te inteleg, e nasol. Eu macar stiu ca e limitata in timp chestia asta, sa iasa nu stiu ce proiect. Sau macar sper ca asa va fi. Te si te imbratisez.`

maria noi abia acum vreo 2 saptamani am ajuns la Ikea si sincer nu m-a dat pe spate. Sunt lucruri frumoase daca iti amenajezi o casa in stil studentesc/rustic/casa de vacanta, de-astea... Am cautat si eu o vaza si un corp de iluminat pt copii - n-am gasit sa ne placa.
Am cumparat o masuta pt camera fetelor, dar am luat-o de la masute de cafea, ne-a placut mai mult decat cele de la copii. Cand ai drum prin Bucuresti fa-le o vizita. sau prin Budapesta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

carti Nati inca e tot la stadiul carti cartonate. Pe celelalte le studiaza cat le studiaza pana se apuca sa le mazgaleasca si le mai si rupe. Noi le tinem separat: in sufragerie cartonatele Nataliei, in camera lor - cartile Silviei. Avem cateva!

Ripley, anda rasu-plansu cu bonele voastre!

quote:

fiind adventista nu se uita la tv, nu asculta muzica, nu bea cafea, nu fumeaza.... mai bine ar face toate astea, sincer, decat sa fie atata de batuta in cap.

pai care credeai ca-i explicatia ca-i adventista?

Lasand gluma la o parte - e clar ca e foarte obositor pt tine ca-i prosata. Si daunator pentru Ana.

Mergi la inceput