Strumfi de iulie-august 2007 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dsteluta91 spune:

fetele avem pozici noi de la botez si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Saluti, fetelor! Ne-am adunat si noi pe acasa - am fost la control cu sanul meu incizat (care pare sa fie ok, desi mie nu-mi inspira nici un pic de incredere ) Ce sa-i faci, patitul sufla si-n iaurt, plus ca incizia mi-a facut-o un dr. tare zapacit, care are mana buna, dar e cam repezit cand vine vorba de explicat una, alta. Teoretic, as putea sa incep sa alaptez din nou si cu sanul asta "lovit" dar inca nu mi-am facut curaj. Lactatia a scazut mult in el, sanul si-a redus si dimensiunile si ma intreb acuma - sa nu radeti! - daca ii dau iar fetei sa suga, n-o sa fac iar furia laptelui? Ca eu am facut furia laptelui numai pe sanul stang, cel incizat, si numai asta mi-ar lipsi, sa repet experienta!

In fine... Vedem noi. Mai am de gand sa cer o opinie unui alt medic si apoi ma decid cum procedez.

Anya, ma bucur ca ti-au placut Mirunele noastre!
Andicu, l-am admirat pe tanarul Filip! Maaare nazdravan!
Steluta, sa va fie de bine botezul! Povesteste-ne cum a fost, cum s-a comportat Cristina?
Nico, zapada aia frumoasa de ieri s-a transformat intr-o mocirla de toata frumusetea. Asa urasc sa inot prin noroaie si exact asta ma asteapta zilele astea. Cel mai rau imi pare pentru Miruna, ca n-o pot scoate afara cat as vrea din cauza cetii si-a umezelii. Si ea se trezeste in ultima vreme foarte des noaptea, cam din doua in doua ore. Eu m-am gandit ca e din cauza ca alaptez doar cu un singur san, desi n-as prea crede... A devenit cam lenesa la supt, motaie mult in timp ce mananca si cred ca adoarme inainte sa se sature cu adevarat. Si uite asa ne trezim mai repede decat m-as astepta eu. Partea buna e ca nu fac altceva decat sa ma ocup de ea si deci nu ma pot plange de oboseala. Curatenia o mai impart cu sotul sau o expediez pe bucatele, cand doarme duduia mica, de mancare gatim chestii rapide sau ne mai aduce mama cate ceva si uite asa o scoatem la capat foarte bine.

Ca tot veni vorba de bebei care plang... De vreo saptamana si ceva Miruna nu mai vrea sa fie luata in brate. Daca miorlaie pe pat, se agita, nu mai functioneaza tehnicile de distragere a atentiei si incerci sa iei copila in brate, s-o linistesti, ai incurcat-o! Se pune pe-un plans asa de sfasietor, de ai impresia ca ai rupt ceva in ea. Nici nu stiu ce sa cred... Parca mie- si ciuda, as mai tine-o din cand in cand in brate s-o dragalesc si nu ma lasa!

Mami Lia si Miruna Demetra (8 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns armin23 spune:

dar cum procedez sa apara pozele la fiecare mesaj?fetelor,scuze,v-am stresat poate,dar mai am nevoie de ajutorul vostru.please!

quote:
Originally posted by armin23

am reusit!!!!!!!

poze ARMIN 23.07.2007



poze ARMIN 23.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Salutare din insorita Anglie! Bine, azi nu mai e soare dar zilele trecute a fost asa frumos, ca ne-am dus si ne-am plimbat pe plaja.

Am un pui mic calator!!!! Am venit in UK si drumul a fost mai usor decat ma asteptam. Matei a dormit si in avion si in masina. Am incercat eu in avion la decolare sa-i bag tzatza in gura dar a adormit repede. La aterizare nici nu s-a trezit. Au urmat apoi 2 ore cu masina in care a dormit iar. Nu mai am emotii sa plec cu el la drum!

Nu am avut multe de adus pt ca am primit aici de la niste prieteni si patut si carucior. Din prima zi insa m-am lansat in magazine si i-am luat o gramada de hainute noi- de abia asteptam!!!! Nici macar nu mai am rabdare sa ma uit la haine pt mine, ma reped imediat la toale de bebei.

Ieri am fost la biserica la slujba si l-am cunoscut si pe preot. A fost foarte frumos si mai simplu decat ma asteptam. Sambata viitoare avem botezul si eu nu am nici o emotie,e normal?


am fugit




fianna Matthew Peter (01.08.2007)
A WORLD WONDER


www.flickr.com/photos/14295400@N03/1456592435/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns armin23 spune:

a vazut cineva si pe piticul meu?

poze ARMIN 23.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuciaZ spune:

Tare greu tin pasul cu voi! Abia reusesc sa citesc tot!Felicitari.
Si acum proba pt poze


Lucia, mami de Cristian, 26.08.2007
Viata e prea frumoasa ca sa pierdem macar o zi fara a ne bucura de ea
poze
[http://www.flickr.com/photos/11478571@N08/sets/72157602603398670/]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

hehe! avem 2 capitole 15. jadi, mai poti sa schimbi numele subiectului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuciaZ spune:

Spuneti-mi, va rog, daca se vad.

Lucia, mami de Cristian, 26.08.2007
Viata e prea frumoasa ca sa pierdem macar o zi fara a ne bucura de ea
poze
[http://www.flickr.com/photos/11478571@N08/sets/72157602603398670/]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuciaZ spune:

Spuneti-mi, va rog, daca se vad.

Lucia, mami de Cristian, 26.08.2007
Viata e prea frumoasa ca sa pierdem macar o zi fara a ne bucura de ea
poze
[http://www.flickr.com/photos/11478571@N08/sets/72157602603398670/]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns armin23 spune:

sa-ti traiasca baietelul!sa fie sanatos si sa va bucurati de el!

quote:
Originally posted by LuciaZ

Spuneti-mi, va rog, daca se vad.

Lucia, mami de Cristian, 26.08.2007
Viata e prea frumoasa ca sa pierdem macar o zi fara a ne bucura de ea
poze
[http://www.flickr.com/photos/11478571@N08/sets/72157602603398670/]



poze ARMIN 23.07.2007

Mergi la inceput