Somn cu mami si tati

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielanica spune:

nu cred ca este o problema faptul ca vrea sa doarma cu parintii; fetita mea are doi ani si patru luni si doarme cu noi de la 4 luni;am avut si noi cateva tentative de a o culca in patut dar nu a fost posibil.la 4 luni ridica piciorusele si isi punea pledul pe ochi, apoi cand a mai crescut era sa cada de cateva ori incercand sa ajunga la noi,plus ca se trezea la 30 de minute;pt ca o iubim foarte mult am zis sa o lasam cu noi in pat, loc are slava domnului, si e cea mai fericita.doarme toata noaptea si este si supravegheata de mami si de tati;sfatul meu? lasa copilul sa doarma unde ii place pt ca este prea mic sa ii impui atatea reguli, o sa aiba timp de ele cand va fi mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Comentez numai ca sa ma laud ca fie-mea are 4 (PATRU!!!) ani si doarme langa noi! (cand avea 1 an dormea la ea in pat)

Evident, mai doarme si la ea in pat, dar tot trebuie sa stau langa ea si sa ii spun vreo 7 povesti. Uneori doarme la ea, alteori doar adoarme la ea si vine peste noi la un moment dat... si nu ne inghesuie, sta chiar pe muchia patului, chiar cu cate un picior atarnand afara, doar sa stea cu noi. Pai cum sa izgonesc eu copilul??
Isi alege singura momentul - cand doarme la ea, cand doarme la noi. Uneori ne cere voie, alteori o gasim in patul nostru dormind (daca noi suntem in sufragerie, nu o vedem cand se muta dintr-un dormitor in altul).
Si asta doar pentru ca reusim sa avem foarte putin timp toti trei, iar ea isi doreste sa stam mai mult impreuna, asa ca vrea sa ne simta acolo, langa ea, sa imi invarta parul pe deget toata noaptea.
Asa ca o las si ma bucur cat pot de mult, ca, maine-poimaine o sa umblu eu dupa ea...

Mergi la inceput