Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

diana_jors, daca citesti mesajul meu de la pag 17 din cap. trecut o sa vezi ca il felicitasem pe Alex...te-am prins ca nu-mi citesti mesajele

Mihaela siStefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei
www.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia3 spune:

sori si la noi sunt cerealele si laptele imbog cu fier dar ..tot se mai da supliment..explicatia...nu o stiu

v-am vazut in poze...frumosi foc...zambarici sau strambarici...cam asa radea si Alexia mea pe la varsta aia ...o fi ceva legat de nume?...nu cred ca toti rad asa si sunt scumpi foc

eu cereale fol de la hero...am fol si de la nestle...oricum mai intai pun cerealele in apa...agit bine si apoi pun masurile de lapte...am observat ca nu se mai face cocoloase...ca ma disperase si pe mine...incercati
urolog bun ...la spitalul de urologie, adica la panduri..era prfo Galeseanu parca ...era tare vizitat cand lucram la o clinica privata, avea mereu coada la usa si punea tare mare pret pe curatenie si sterilizare...pacienti la el nu cunosc , deci nu stiu pareri de oameni...
uite ce am gasit ..tot aici in familie pt tine

MartutzaMartutza
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=22379

http://community.webshots.com/user/alexiabryan
http://www.totsites.com/tot/alexiasibryan
http://www.totsites.com/tot/bryancontinuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia3 spune:

vazut si Daria de Rianna...imortalizarea zambetului, adica rasului...imi doresc si eu dar nu reusesc a ba am reusit atunci cand era bb...trebuie sa ma mai uit la pozele si inregistrarile de cand era el nic...ca muult a mai trecut 7 luni ...maine

http://community.webshots.com/user/alexiabryan
http://www.totsites.com/tot/alexiasibryan
http://www.totsites.com/tot/bryancontinuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Tzuna intreb si-ti spun.

raluca22 am pus si eu ser in nas... si pe urma i-am aspirat... dar mai putin... 10 ml la amadoi, adica 2,5 ml in fiecare nara... Dupa asta i-am aspirat... si nu i-am mai gasit cu muti uscati la nas de dimineata... acum am repetat operatiunea... sper sa-i tina pana seara... ca ii chinui ceva cu treaba asta... nu le place... si nici mie nu-mi place, dar trebuie.
Multumesc mult pt. sfat

Karla of.... imi pare rau... e f. greu... multa putere ei si voua sa treceti peste asta... nici nu pot sa-mi imaginez ce poate fi in sufletul unui om cand afa asa ceva... Poate se intampla o minune... sau macar sa treaca usor peste asta...

alexia3 nu pot sa le pun in lapte... am mai facu treaba asta cu ceva de tuse, amar... si dupa aia imi refuzau tot laptele... si fara medicamente... asa ca nu vreau sa le mai combin...

Karla, Ane2200 cred ca simt ca sunt taticii lor... de obicei, la varsta asta, uita repede fetele celor pe care nu-i vad zilnic...

Martutza ma bucur ca nu e nimic grav... si doar o anemie... Cu tratament se indreapta lucrurile... oricum, tu stii mai bine, ce-ti zic eu Multa sanatate!

Sori1980 bine ai revenit

Fierul preventiv... io nu's deacord... fara analize... Daca dr. i se pare ca e ceva in neregula, analize si pe urma fier...


Despre noi... Andrei marait... nu stiu de ce... de la dinti sau nu... sper sa n ufie incontinuare virusat... ca nu mai pot... Acu' i-am dat Panadol si vad ca s-a calmat... dentinoxu apa de ploaie... Mananca asa si asa... e ok... ce sa mai zic.. .decat deloc, bun si asa...

La capitolul progrese... l-am prins ieri pe Andrei in genunchi, in patut, tinandu-se de aparatoarea la pat... si incerca sa se ridice sus... dar n-a putut... are timp
Nu stau singuri in fund, da rvor sa stea in picioare... sunt dandoaselea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rianna_stef spune:

Fetelor eu vroiam sa va intreb ceva:copii vostrii plang in prezenta persoanelor straine sau care le vad rar?
Ca a mea ma termina;e adevarat ca noio daca stam la marginea orasului nu prea are contact cu lumea;cat a fost cald mai venea sotul in timpul serviciului si ne repezea in parc,insa acum nu ma pot duce pt ca sotul nu poate sa vina cand vreau eu si nu-mi permit cu taxiul;
deci vreau sa va zic ca are momente ca nu zice nimic se joaca,totul e ok,dar ...de cele mai multe ori pune botic si plange pana nu mai are aer;nu stiu ce sa ma fac cu ea;
De aceea ,apropo de subiectul pe care-l deschisese cineva:eu cred ca la primavara am s-o dau la cresa ;sa se invete cu copii ,sa fie si ea mai sociabila;nu vreau sa am un copil salbatic;si chiar am auzit ca se deschide in iarna asta la noi o cresa ultramoderna cu monitoare de supraveghere,si cu toata durerea in suflet ca ma despart de ea ,cred am sa o dau la cresa...dupa ce-l conving pe tacsu,ca el nu prea e de acord;

Rianna_stef mamica din nou(7 sapt)si de Daria Georgiana(13 aprilie 2007)
cel mai dulce ras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Mihael@: Multumim ... dar vad ca e editat mesajul, cred ca ai scris dupa edit si eu am citit inainte

Azi la 11 ma intalnesc cu un bebe de mai-iunie si mergem in gradina botanica Sa mai schimbam decorul, eu oricum nici nu stiu unde e

Azi l-am pus pentru prima data pe Alex in fund in fotoliu (pana acum doar ridicam la maxim caruciorul si leaganul, si mai statea in scaunul de masa)... si ce sa spun ca s-a dezlipit de spatar si si-a dus manutele in fata sa stea singur. L-am prins in poze, dar le descarc abia deseara. Parca dintr-o data am asa un bebe mare

Azi punem si ardei la fiert in supica (deocamdata doar la fiert, tura urmatoare il si pasez decojit)... pana acum sunt foarte multumita de cum mananca.

M-am enervat azi (deja) pe minunata noastra posta romana... mi-a trimis soacra ceva recomandat, am primit aviz dupa parerea mea cam tarziu (dupa ce am fost si am interbat daca n-a ajuns si n-au vrut sa caute fara aviz), m-am dus inainte sa treaca cele 10 zile sa il ridic, si mi-au spus ca au trimis deja inapoi pentru ca avizul a fost trimis la 7 zile dupa ce a ajuns recomandata! Si degeaba ca recomandata nu mai e!

Karla, Ane: si eu sunt de parerea Elianei, ca isi simt taticii...

Martutza: vezi, te panichezi degeaba... , si sanatate tuturor.

de la mine si Alex pentru toti bebeii bolnaviori, sa va faceti bine! Si pentru mamici sa aiba rabdare cu voi

Gata deocamdata, sa nu ard supica Revin dup-amiaza.

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Salutari de la Iasi!!!
Sa nu credeti ca am stat pe la cozi sa o vad pe sfanta Parascheva, nici nu m-am imbatat de Sarbatorile Iasului, ci nu am avut timp deloc sa mai salut macar lumea.
Martuta ca ti-ai amintit de noi.Draguta ca de obicei.Ma bucur pentru vestea despre Victor ca nu are nimic , dar imi pare rau de sotu' ca il doare.Speram sa rezolvati problema.

Asaaa, nu am avut timp pt ca s-a maritat sora mea si a fost umblatura.Pentru prima data a dormit bebe cu bunica (socrela) si a fost f f cuminte doar ca a trebuit sa fac 2 drumuri pentru alaptat ca se foia.

Nu am apucat sa citesc mare lucru din urma ca ati scris o gramada.Nici nu stiu daca voi recupera tot, dar ma straduiesc.

O sa pun si eu maine o poza cu George la costum cu cravata ca implineste 7 luni.

Va pup si sper sa mai apuc sa va scriu cate ceva.

George Catalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Vad ca sta cuminte asa ca voi pune acum poza.

George Catalin

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MICKYN spune:

Buna dimineata Stup!Sunt cheauna! Tudor al meu a avut chef de joaca azi noapte. S-a trezit la 1 si chiuia de mama focului .Daca nu l-am bagat in seama, a inceput sa mirie si vrand -nevrand pana la 2.30 am fost nevoita sa ma joc cu el pana l-a luat somnul.Si povestea s=a repetat la 5.30.( dar a tinut doar 10-15 minute).
Anamaria si mie imi este greu cu Tudor.Luna trecuta avea 9600gr.dar am inceput sa-l mai pun in premergator , caci ma cocoseaza!
Martuzza, ai gasit urolog? daca vrei iti trimit un PM cu doctori buni de la Panduri (cu care lucrez).

poze Tudor
poze 6 luni Tudor

Mergi la inceput