Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (94)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

neata! bai nene, (dandusa bai nene ) nu mai am o secunda libera. mai nou ne jucam numai impreuna. e super fun, recunosc, dar astept somnul de pranz mai mult decat el..

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Va rog care dintre voi au avut puii cu otita sa-mi spuneti ce fel de otita au avut si cum ati administrat OtiS si Otocalm?? Parca imi aduc aminte ca le incalzeati cumva inainte de administrare.


KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

http://picasaweb.google.com/kikineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

quote:
Originally posted by kikineata

Va rog care dintre voi au avut puii cu otita sa-mi spuneti ce fel de otita au avut si cum ati administrat OtiS si Otocalm?? Parca imi aduc aminte ca le incalzeati cumva inainte de administrare.


KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

http://picasaweb.google.com/kikineata

Eu incalzeam o lingurita sub jet de apa fierbinte, o stergeam si apoi puneam picaturile in ea. Puneam picaturile intr/o ureche, apoi incalzeam din nou pentru a doua ureche. Sanatate multa Editez, ca am uitat sa precizez: am administrat otocalm, dar nu stiu ce fel de otita a avut...diagnosticul a fost pus de doctorita ei,doar apasand dupa ureche ( apa de ploaie) nu de un orl/ist. Cand am ajuns la orl nu mai exista nici un fel de problema, si nu a mai putut spune daca a avut sau nu otita.

FLORE ALESSIA LIANE (16-12-2006)
LUNA 10
IMPOTRIVA BANNARII AELITEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

ki a deju punea sare (grunjoasa?) la microunde, intr un ciorap,incalzita un pic, pusa peste ureche (soseta cu..)dupa ce ai pus picaturile, si o caciula ca sa o tina acolo.

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Flore, Diana multumesc pt. promptitudine.
Scurt..ca asa pot acum...a venit pediatra care vine acasa...duamna care a dat antibiotic a doua oara a dat doza prea mica deci l-am dat degeaba, ne daduse jumate din doza minima...orl-istul mare domn ne-a dat pivalone care nu se administreaza sub antibiotic, infectie..whatever...deci o idiotenie generala...cica aplecatul asta cu capul spre umar al Sarei ar fi o otita externa, ca n-are nik la plamani dar muci cat cuprinde in gat...sa-i ia sa-i duca ca eu nu mai vreau muci. Boon ..oprim toate alea si continuam mai subtire cu medicamentele.

De 3 zile doarme mai bine ..doarme iar in patut noaptea...si adoarme ziua dupa masa imediat...singura cat eu spal vase o gasesc cum doarme in scaun de masa..Doamne ca in filmele alea...credeam ca nu se va mai intampla la noi. Sapt trecuta a fost un cosmar..cu muci si cred ca vin dinti. Tare somn imi e!!




KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

http://picasaweb.google.com/kikineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Lavinia, multam de-ntrebare! Toate bune si frumoase cu muci si mai fara mancare. Tare chinuite sunt mesele...si Doamne ce bine manca.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

http://picasaweb.google.com/kikineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

Multumim tuturor pt gandurile bune. si

ALEX de ROANA , sa fie sanatos! poze nu pui?

DONIA, m-a emotionat teribil ce descriai tu in ultima postare...cu toate suferim cand fulguletii nostri sunt bolnaviori. Se va face bine in curand Cristinel, tie iti dau toate puterea mea ce zace azi in mine pentru zilele urmatoare! sanatate multa!

DIANARUS, of......ce frumos ai vb...abia astept sa se faca bine Marc si s-o dragaleasca pe-a lui buburuza! Ianis e ok?

DESIREE, eu ii dau mancarea mai consistenta, piureul cu carne/ou/peste chiar e gros, nu curge din lingurita. Mi-am incercat acu cateva zile norocul si am vazut ca merge. Si de atunci nu-i mai blenduiesc nik.

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

lavinia retetele urmeaza sa le fac, deocamdata doar le-am cautat. deci ai vazut artificiile!!! rusinica, ca nu m-ai luat si pe mine pt primii pasi ai lui mihaita. hai ca incep sa fiu ingrijorata, dani nu da nici un semn
era o tema cu sarciniile? chiar daca nu era sa va zic parerea mea: eu ii voi da sarcini, adecvate varstei, adica nu il voi pune la 10 ani sa aspire, stearga pe jos, sau mai stiu eu ce. dar rufele murdare le vom duce la cos, jucariile puse la loc in sac, castronul murdar pus in chiuveta, etc. chiar ieri l-am rugat sa imi puna un capac la loc in dulap.....sa va zic ce fericit era??!! era ceva nou, florin il sustinea, l-a dus spre dulcap, dani cu capacul in manuta, a deschis dulapul, i-a dat capacul lui tati, tati l-a pus pe raft, dani a inchis dulapul si l-am laudat toata ziua
va pup

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

va pup din fuga si doresc insanatosire grabnica tuturor bolnaviorilor.
azi nu a venit bona din cauza unui deces in familie..si suntem singurei...tare greu imi este...In numai 2 saptamani parca m-am si dezobisnuit sa am grija singura de darius...
norocul meu e k a dormit 2,5 ore, timp in care am putut sa-mi fac mancare( am inceput sa mananc)...

Madalina 9+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Darius la 9-10 luni

SITE FULGULETI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

desiree eu ii dau......cum sa povestesc, cam cum e iaurtul cand il scot de la frigi. deci nici moale nici tare. am inceput si eu sa ii pasez cu fuculita morcovul, cartoful, patrunjelul, rosia. dupa vreo cateva zile in care doar inghitea mancrea, acum s-a prins ca nu ar strica sa o mai si molfaie/mestece

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput