Strumfi de iulie-august 2007 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

buna diminteatza mamici!
jadi m-am bucurat cand am citit ca dodo e mai bine.mi-ai fost in gand zilele astea,Doamne ajuta sa treaca de tot raceala asta.si esti tare mamico.eu nu reusesc sa fac nici o supa la plic in unele zile....auzi tu face si "musuroi"....
am citit si de alte mamici si iar sunt in urma...
sunflower e superb micutul!daca vrei trimite poza pe email si o inlocuiesc pe cea de la zambet cu cea noua
ce dragalashe sunt micutzele!si ce va chinuiati sa le faceti sa rada in acelasi timp si ele tot pe rand!creste adelise nu gluma,acum are picioare grasane nu gluma,sa le mananci
victor de oana LA MUTI ANIsa cresti mare si voinic!


alina si bulina Elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Neata!

Vazut si eu poze cu Adelise, intr-adevar a crescut, s-a schimbat...si seamana din ce in ce mai mult cu doamna mami!Si ce zambeste ea in continuu...

Joujou, parca vb de fiu-meu...are si el zile , sau nopti la fel, cand ma chinui vreo doua oare sa-l adorm, timp in care nu-i mai tace gura, tipa in hopuri, striga, e incrunta, se vede clar ca e irascibil si plange de nervi si oboseala...
acum doua nopti m-au trecut toate apele ca nu mai puteam de brate si de spate, nu adormea de nici o culoare...l-am dus in camera cealalta si l-am ignorat ceva timp...fereasca Sfantul ce tipete si urlete, o ora l-am lasat , si o ora a tipat efectiv...nici asa nu merge...
bine e ca...nu e infiecare zi asa, are si el zile mai bune si zile mai proaste, insa cert e ca seara il adorm greu, si pana in ora 1 noapte nu inchide ochii de nici o culoare...
sfat nu stiu sa-ti dau, dar vroiam sa-ti spun ca nu esti singura...
tocmai a facut ochi, a dormit mult tare...30 min...
revin...





Nikole,mami lui albastrel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns burtika spune:

Buna dimineata fetelor, ma inscriu si eu la cafelutza data de paticut. stiu ca a mai intrebat cineva dar nu gasessc raspunsul: voi in ce recipient congelati lapticul muls? ma gandesc sa-mi fac provizii dar nu stiu in ce sa-l pun, pana acum am pus biberonul cu totul dar nu stiu daca este prea bine asa.

fosta burtika actuala mamica de Iris Maria (28.07.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Nu stiu cum am reusit si am postat pe la cap 11.

Ma bucur ca v-au placut pozele cu Adelicioasa mea. Asa e, e o ranjita acum mai ales la frate-su zici ca-l vede pe Dumnezeu cand il vede pe el sau pe tac-su. Offf, fetele astea deja flirteaza.

La multi ani strumfilor ce se sarbatoresc azi.

Va pupesc ca maine am examen.


Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3683" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3813" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">[b]Sonia trebuie sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

carmena, culmea e ca la mine prefera tzatzul care are mai putin

nikole, joujou, imi recunosc si eu copilul in ce ziceti voi

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

www.flickr.com/photos/13757856@N04/sets/" target="_blank">broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

quote:
Originally posted by burtika

Buna dimineata fetelor, ma inscriu si eu la cafelutza data de paticut. stiu ca a mai intrebat cineva dar nu gasessc raspunsul: voi in ce recipient congelati lapticul muls? ma gandesc sa-mi fac provizii dar nu stiu in ce sa-l pun, pana acum am pus biberonul cu totul dar nu stiu daca este prea bine asa.

fosta burtika actuala mamica de Iris Maria (28.07.07)



si eu am intrebat asta.....si eu deocamdata am 1 biberon la pastrare....

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

www.flickr.com/photos/13757856@N04/sets/" target="_blank">broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

in legatura cu papica, aseara gandacul dupa ce am lasat-o sa i se faca foame mai tare, a mancat de la ambele tzatzici de n-a avut aer...sa vedem cum mai evolueaza treaba, ca suzeta nu mai pupa ea cateva zile deloc deloc

eu nu stiu cum faceti voi cu mulsul, dar eu daca incerc sa ma mulg sa pun laptic la pastrare, atunci o pocneste foamea, dupa ce termin eu si nu mai am strop....mi-e si frica sa incerc. de aia nu am decat un biberon pus

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

www.flickr.com/photos/13757856@N04/sets/" target="_blank">broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

luna, bafta la examen!

ioana, cum fu controlul?

lia, ce face minunea? curajoasa si optimisma ce esti! iau exemplu de la tine! exact ca in sarcina!

anto, pe unde umbli?

otim, andreea_c (cred ca te-am vazut la primaria sect 1 pe 10.10 la coada la casierie, dar am fost prea timida si fraiera ca sa te apostrofez) si restul fetelor, unde sunteti?

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

www.flickr.com/photos/13757856@N04/sets/" target="_blank">broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Luna tinem pumnii stransi stransi pentru tine...muuuulta bafta maine!



Nikole,mami lui albastrel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns burtika spune:

eu mulg dimineata, pentru ca noaptea mananca mai putin ma trezesc cu sanii foarte tari si chiar trebuie sa mulg, dupa ce mananca ea dimineata, trebuie sa mulg sa golesc sanii, dar nu stiu cum sa fac sa-l pastrez pentru ca nu am decat 2 biberoane in casa si (mananca doar san si nu am nevoie).

fosta burtika actuala mamica de Iris Maria (28.07.07)

Mergi la inceput