Ma poate cununa sora mea?

Ma poate cununa sora mea? | Autor: burtika

Link direct la acest mesaj

Nu stiu daca s-a mai discutat, eu am cautat si nu am gasit, asa ca va rog sa ma ajutati cu un raspuns la intrebarea: ma poate cununa sora mea (impreuna cu sotul ei, bineinteles)?

burtika mamica de Iris(28.07.07)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Eu cunosc mai multe cazuri in care unul din asi era frate/sora cu unul din miri - deci zic ca se poate.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

Cu siguranta te poate cununa stiu destule cazuri

Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Mie mi-a fost nasa la nunta sora mea (la catolici).

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

In Moldova de peste Prut, daca ai o sora sau un frate si nu te cununa, lumea incepe sa se intrebe ce s-a intamplat.
De obicei nasul e din partea ginerelui si daca fratele meu mai mic nu va fi cununat de cel mare la nunta, va parea ceva foaaarte ciudat pe la noi. Asa ca ei de pe acuma isi zic mai in gluma mai in serios: nasul si finul.
Daca ginerica nu are sora sau frate se ia din partea miresei sau urmatoarea ruda cea mai apropiata.

Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns burtika spune:

multumesc mult pentru raspunsuri si pentru faptul ca m-ati linistit. pentru ca ea ne boteaza fetita am hotarat sa facem si cununia atunci pt ca am tot amanat...si cand totul era aranjat au inceput unii si altii sa-si dea cu parerea ca n-ar fi bine, ca poate nu o sa vrea preotul sa ne cunune...ca nu stiam ce sa mai fac. dar acum stiu . inca o data va multumesc!

fosta [burtika] actuala mamica de Iris Maria (28.07.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns burtika spune:

buna dimineata fetelor, m-ai aveti cafea facuta si pentru mine? daca nu....puneti sa mai faceti una.
ghinetz nu fi suparata.... si sotul meu este toata ziua plecat iar eu stau singura, am trecut si eu prin momente in care simteam ca nu ma ajuta nimeni, dar cand am vazut ca sunt fete care se descurca singure si au 2 copii, am mai prins curaj si mi-am zis ca pot si eu. eu am fost singura de la inceput, m-am trezit acasa cu copilul (primul copil) si cu cezariana de nu ma puteam misca deloc iar sotul a avut 4 zile de concediu, dupa care...am ramas singurica, el pleaca la 8 si vine la 8-9-10-11, depinde cand termina. asa ca trebuie sa ma descurc cum pot.

fosta burtika actuala mamica de Iris Maria (28.07.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rapsody spune:

Pe mine m-au cununat sora si cumnatul, si sunt cei mai buni nasi din lume, apoi mi-a botezat si baiatul. Cand mai glumim ii spun "nasa",de obicei ii spun pe nume. Sotul le spune nasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns burtika spune:

scuze, am postat cresit mesajul anterior.
rapsody, numai stau pe ganduri, imi iau sora si cumnatul si plec la cununat+botezat

fosta burtika actuala mamica de Iris Maria (28.07.07)

Mergi la inceput