Miresele anului 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralu, Aly, multumesc mult de ceiutzuri
Cred ca in viata mea n-am baut atata ceai
De ieri simt asa o senzatie ciudata la burtica, parca mi-o trage cineva in jos Abia astept sa creasca, pana acuma nu se vede mare lucru, doar pe blugi simt diferenta.

13 cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Lasa Kitzy ca o sa creasca si o sa te saturi de ea .


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Buna dimineata...merci de cafea...servesc si ceai ca a fost tare frig azi dimineata!
Kitzy...creste burtica fara sa iti dai seama...ai sa vezi
Aly cum mai stai cu spatele? Te mai doare?...asa zic si eu ca e cel mai bine, treci pe naturiste...macar incerci ca alea nu au efecte secundare

...intr-un final am cumparat si masina de spalat si frigiderul "no frost"
...acu abia astept sa merg acasa sa ma instalez la casa mea...chiar si pentru un weekend doar!...dar pamna in 1 Noiembrie mai e tare multttt
...si vine Craciunul, asa ca o sa incep sa o bazai pe Aly cu praji ...ca macar 1 si tot fac, ca atunci am mai mult timp de stat pe acasa!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Kitzy pai e senzatia asta ca se intind membranele alea, creste tot inauntru si de aceea. lasa ca in luna 8-9 vrei sa scapi de ea, iti spun eu, care nu am pus mult in sarcina, si ma puteam misca, dar tot ma saturasem deja, arsuri, bebe care misca la greu, nu ma lasa sa dorm decat in ce pozitie ii convenea lui, pipi de cateva ori pe noapte, etc.
Oana ma bucur ca ati achizitionat frigi si masina de spalat. cum mai e parchetul?
Noi de Craciun in Alba, asa ca nu fac nicio praji. poate dau retetele soacrei si mamei mele.
Aly, Ralu .

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly sigur o sa ma satur de burtica mai incolo
Si eu zic ca mai bine treci pe naturiste, soacra-mea are probleme cu cervicala, o doare tot timpul si de la ea o doare si capul si a luat tot felul de medicamente care nu i-au facut mare lucru si acuma a trecut pe ceva naturiste si a zis ca se simte mult mai ok dupa ele, asa ca treci si tu, rau chiar n-au ce sa-ti faca.
Oana sa stapaniti sanatosi electrocasnicele si sa aveti noroc de ele. Si nu mai este asa de mult pana la 1 Nov, mai putin de 2 saptamani, asa de repede o sa treaca. Eu astept data de 12 Nov ca sa-mi iau concediu de odihna. Numa bine o sa stau acasutza cand e frig afara

13 cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio stiu ca e din cauza membranelor, dar tot e nasoala senzatia. Mai iau cate un no spa cand ma deranjeaza prea tare.

13 cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana felicitari pentru electrocasnice, sa le stapaniti sanatosi! Astept sa ma bazai cu prajiturile cand vrei. Eu inca nu m-am hotarat cu prajiturile de sarbatori, mai este vreme pana atunci. Ma gandesc totusi sa ies din tipar (sunt cateva prajituri pe care le fac an de an de sarbatori si as vrea sa le mai schimb).
Cu spatele nu stau foarte bine, tot doare, tipa cu care am vorbit pentru gimnastica medicala numai sambata dimineata poate sa vina sa-mi arate exercitii.
Kitzy poate o intrebi pe soacra ta ce naturiste ia ea, ca si eu tot simptomele astea le am (dureri de spate, zona superioara + gat, dureri de cap). Am citit ceva de scoarta de salcie alba si masaj cu buna-la-toate crema de galbenele, inca nu m-am apucat, azi trec pe la Plafar sa-mi iau. De medicamentele celelalte cum spui tu, mai mult rau mi-au facut decat bine, la spate nu simt nici o imbunatatire, si de greata si rau nu mai scap.
Gio fain ca n-ai grija prajiturilor de sarbatori, pe de alta parte eu ma innebunesc dupa prajiturit, asa ca nu m-as lipsi de placerea asta.
Mai am si eu ceva zile de concediu, astept sa i se termine la sotz perioada asta nasoala la scarbiciu, sa ne luam amandoi cateva zile de relash. Poate dam o fuga la Felix.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Am venit, v-am salutat, v-am pupat si am plecat (la munca)!

Foto Ralu
"Atunci cand primavara vine,/ Mi-e dor de toamna aurie/ Si-asa traiesc mereu cu dorul,/ Un dor nascut de nostalgie./ Si draga-mi este viata/ Si-accept sa ma mai nasc o data,/ Sa zbor prin timp, din vara-n vara,/ Cu inima curata..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy pai acasa nu voi face mare lucru, sunt prea comoda.Dar daca platesc, vorba Oanewi, e musai sa ma duc.
Aly ai grija ce praji faci. daca stam mult in Ab de sarbatori, poate dam o fuga si la Cluj, si vin dupa miros.
Ralu spor la munci.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova
Oana ma bucur ca ati achizitionat frigi si masina de spalat. cum mai e parchetul?



mai deocamdata se pare ca avem mare noroc..Marius zice ca e intr-o stare foarte buna(poate fiindca l-a ridicat atunci imediat si l-a sters de apa)...azi merg oamneii sa il puna si atunci se va vedea mai bine daca e drept sau nu...mobila a scapat si ea...pana la urma singurul sifonat e covorul, era din ala pufos...dar o sa il duc la curatatorie poate il recuperam

quote:
Oana sa stapaniti sanatosi electrocasnicele si sa aveti noroc de ele. Si nu mai este asa de mult pana la 1 Nov, mai putin de 2 saptamani, asa de repede o sa treaca.


Kitzy deja sunt de 2 saptamani aici...si mai am inca 2 saptamani de statsi trece asa de greu
...asa e cu biletele astea de avion, care acum sunt super scumpe...culmea ca doar din De in Ro sunt scumpe...in sens invers nu...oricum i-am luat un bilet la Marius asa ca vine el de data asta...

quote:
Astept sa ma bazai cu prajiturile cand vrei.

Aly...pai sa stii ca o sa te bazai...numai sa se mai apropie putin evenimentul
...du-te la Plafar acolo o sa gasesti multe chestii bune...ai cautat prin Formula AS acolo mai poti gasi diferite sfaturi despre tratamentele naturiste

Oare Kreliut pe unde umbla...iar munceste din greu?!

Ralu spor la munca daca cumva deja te-ai si apucat!




You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput