Strumfi de iulie-august 2007 (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

quote:
Originally posted by stefania_97

Inca o intrebare fetelor care beau cafea normala: ii afecteaza pe bebei vostri cafeina?
Eu beau decfeinata dar mi-e dor de o cafea adevarata dar nu vrau sa petrec toata noaptea in alb cu buburuza.


stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.blogspot.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/




Stefania,

mie cand am iesit din spital mi-au dat o brosurica in care scrie ca ai voie cafea normala, dar sa nu fie foarte tare. Eu beau cafea, destul de slaba, iar bb doarme noaptea. Deci...go for it! Sper sa nu ma contrazica alina, dar daca ea zice ca nu, atunci nu e!
Pupici!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

salutare
pitica mea ieri nu a dormit aproape deloc (atipea cate 15 min)asa ca peste noapte m-a fericit si nu s-a trezi. a dormit de la 23 pana la 5. se vede ca e fatra mare. bineinteles ca nu ma astept sa fie asa si la noapte desi tare mi-asi dori.
imi e cam frica cu raceala. la gradi la alex majoritatea sunt bolnavi si alex are putin rosu in gat. dr de familie i-a dat antibiotic dar eu sper sa-i treaca fara. din pacate sta mereu langa fata asa ca imi e frica pt ea.

valicutza sper sa iasa totul asa cum va doriti.

luna ce-i faci fetei de doarme asa de bine? vreau si eu reteta. daca nu se mai trezeste noaptea vreu sa-i las singuri in camerea sa dorm si eu cu sotul.

stefania si pe noi botezul ne-a costat cam 1.200.000 de persoana.

gabi si eu am avut unul si m-a disperat. pana la urma a disparut singur. inca stau cu frica, desi au trecut luni bune, sa nu dau de el mort pe undeva.

e de obicei merg la vaccin seara pe la ora 18, dupa plimbare.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Din ce scrieti voi pe aici, am ajuns la concluzia ca pitica mea e foarte cuminte. Chiar ma gandesc in unele zile ca parca nici nu am copil. Ziua macam, vorbim, radem, ne jucam, dormim, plangem cand ne deranjeaza cate un gaz ceva sau stam in leganus cumintica. Eu fac o gramada de treaba prin casa si mai stau si la relaxat pe net. Noaptea se trezeste doar o data pe la 1-2-3 (poate pentru ca dupa baie sta cam 1 ora la san) si apoi dimineata pe la 5-6-7.
Oricum la inceput mie mi se parea ca plange prea mult. Acum daca ma gandesc mai bine nu a plans niciodata fara motiv sau neconsolabil, gaseam eu intodeauna cate ceva sa o fac sa taca. Deci, sunt o fericita.

Xela, mamica de Andreea (11.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

alina.a am reusit sa vad si eu bulinita ta. e tare dulce. poza www.flickr.com/photos/10446738@N06/1310986289/" target="_blank">asta m-a dat gata

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

xela chiar esti o fericita. andra de obicei se trezeste de la 1, 3, 5, 7 si totusi e satula. pe la ora 5 ar vrea sa povestim dar mie imi e destul de greu asa ca o mai amagesc cu sanul sa ma lase pana la 7 in pat.
dar nici andra nu plange fara motiv si e cumintica.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

am promis ? v-a oferit-o Oana.
am promis si praji... ? mai bine fug ca nu prea am cum sa vi le ofer la propriu! si nu aveam nici o ocazie speciala, ci doar asa de pofta! Sarbatorirea ca am sosit la Bucuresti a fost in noaptea de duminica 1 oct. cand schimbam un pampers plin si faceam baita lu' adeluta la ora 3 !!!!!!!!

de altfel va multumesc si pt.aprecierile proaspete la adresa adelutei Oana, poza care ti-a placut tie cel mai mult, imi place si mie cel mai mult, caci e pe desktop de cand i-am facut-o.

tre sa zic ca si eu am vizionat de curand pozele a doi flacai SUPER: rony de paticut si denis de sunflower......... trebuie sa mentionez ce mi-a placut mai tare si mai tare la domnisoru' rony chiar de la prima poza din album cand e scaldat in cristelnita; mi-a placut si de nasa baietelului, e frumoasa si tinerica... ca sa aibe Miron cu cine se mandri si invers ati ales-o din candidatele la Miss Univers? iar lumanarea a fost deosebita! apoi in poza cu Miron si sticlele ce-ati incercat? vreti sa ii faceti pofta bietului copil????




karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

fetelor revin cu un subiect care a mai fost discutat curatatul urechii bebelushului,insa am o problema si am nevoie de un sfat: am curatat urechea bebeului cu un betzishor, avea la intrarea in ureche o bucatica de ceara pe care am luat-o de acolo. n-am bagat deloc in ureche pt. ca stiu ca nu e bine. ce m-a ingrijorat este ca ceara aia MIROSEA URAT. normal ca m-am panicat. nu stiu ce sa fac. am citit pe net neste articole cum ca unul din semnele care indica OTITA este mirosul urat al urechii. acu nu stiu daca e paranoia mea , insa tot mirosind urechea bebeului chiar mi se pare ca e un miros urat acolo. nu are scurgeri urate, nu are ceara multa, nu e agitat, nu are febra. ANYA please poate imi dai un sfat. VOUA VI S-A INTAMPLAT ASA CEVA??????o fi intrat apa la baie? eu il tin cu capu sus dar cine stie, o fi intrat asa.de la sta o fi????????????

mihaela
www.flickr.com/photos/mychydutza/1380165427/in/set-72157602003316854/" target="_blank">BEBE PRODIGY
www.flickr.com/photos/mychydutza/sets/72157601777053940/" target="_blank">poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Buna dimineata mamici
Am si eu o intrebare:
Fetita mea a inceput sa isi suga degetul si o face aproape tot timpul. La voi este la fel?

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

quote:
Originally posted by cristina26

Buna dimineata mamici
Am si eu o intrebare:
Fetita mea a inceput sa isi suga degetul si o face aproape tot timpul. La voi este la fel?

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul





al meu isi suge tot pumnu. .....cica e semn bun, asa citeam in Capraru!

mihaela
www.flickr.com/photos/mychydutza/1380165427/in/set-72157602003316854/" target="_blank">BEBE PRODIGY
www.flickr.com/photos/mychydutza/sets/72157601777053940/" target="_blank">poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

quote:
Originally posted by mychydutza

fetelor revin cu un subiect care a mai fost discutat curatatul urechii bebelushului,insa am o problema si am nevoie de un sfat: am curatat urechea bebeului cu un betzishor, avea la intrarea in ureche o bucatica de ceara pe care am luat-o de acolo. n-am bagat deloc in ureche pt. ca stiu ca nu e bine. ce m-a ingrijorat este ca ceara aia MIROSEA URAT. normal ca m-am panicat. nu stiu ce sa fac. am citit pe net neste articole cum ca unul din semnele care indica OTITA este mirosul urat al urechii. acu nu stiu daca e paranoia mea , insa tot mirosind urechea bebeului chiar mi se pare ca e un miros urat acolo. nu are scurgeri urate, nu are ceara multa, nu e agitat, nu are febra. ANYA please poate imi dai un sfat. VOUA VI S-A INTAMPLAT ASA CEVA??????o fi intrat apa la baie? eu il tin cu capu sus dar cine stie, o fi intrat asa.de la sta o fi????????????

mihaela
www.flickr.com/photos/mychydutza/1380165427/in/set-72157602003316854/" target="_blank">BEBE PRODIGY
www.flickr.com/photos/mychydutza/sets/72157601777053940/" target="_blank">poze bebe



Mie nu mi s-a intamplat asta, dar dupa cate am inteles este foarte incomun sa miroase ceara din urechi uite ca am uitat ce a zis al meu ca poate fi. Dar pt otita trebuie sa mergi la un dr si numai asa vei sti, daca e otita. Precizeaza la dr ca miroase ceara din ureche.

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput