Albinute si bondari de martie-aprilie'07 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

Amma vazut poze Lucas. pupam jamboanele si obrajii si gusita!

mami de Matei Stefan 12.03.2007

poze cu matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Saru'mana, tante Ioana...eu acum m-am trezit .Salutari, mosului...ca tot se poreclesc barbatii asa

Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina.todor spune:

Roxanici ma bag si io ca musca in dosu calului, mai ales ca nu am citit din urma da cum ti-a venit ideea sa il imbraci pe Raresu in domnisoara ?( ii sta foarte bine poate faci si o fetita pe chestia asta ) ca si mie mi-a trecut prin cap ca de cate ori ies cu Radu prin parc mai vine vreo baba binevoitoare si imi zice "ptiu da frumoasa fata aveti doamna" iar eu marai "e baiat!" culmea e ca aceleasi babe mi-l admira in fiecare zi . Pupam Raresu si pe mamica lui!

zadi- si eu sunt pentru alaptat si pentru lucrurile naturale(nu stiu cine nu-i) si mie mi-a placut la nebunie sa il tin la san pe Radu si chiar spuneam ca o sa il alaptez pana la 18 ani, dar nu e valabila povestea cu ai lapte daca vrei si cat vrei sau cel putin nu la toata lumea. Eu am vrut si l-am alaptat exclusiv pana la trei luni si doua saptamani dar mi-a disparut laptele pur si simplu. Nu stiu de ce dar mi-am dat seama doar ca Radu nu mai lua in greutate si urla incontinuu chiar daca il tineam tot timpul la san, am incercat toate metodele cu ceaiuri, granule, pastile, mai putin hormoni si tot nu am rezolvat nimic asa ca ... nu cred ca e bine sa blamam mamele care nu alapteaza pentru ca nu stim care este motivul.
Si eu cred ca aici fiecare mama este cea mai buna mamica pentru puiul ei indiferent daca alapteaza sau nu, daca ii da toate legumele sau numa doua trei, daca ii da apa si ceai sau nu pentru ca e evident ca toate suntem indragostite de ei si ii iubim cel mai mult si asta ne face cele mai bune mamici.
Eu ii dau la Radu ceai, ceapa, rosie si alte legume si ii dau si portocala si banana si nu am observat sa faca vreo alergie sau sa ii fie rau sau sa faca macar fund rosu. Nu inseamna ca voi trebuie sa le dati la copii vostrii aceleasi lucruri. A am mai spus de fapt Radu nu vrea apa asa ca nu ii dau dar mai incerc din cand in cand.
Na ca m-am bagat si eu.
iunita din partea mea esti tare simpatica si cand te enervezi

Doina & BB Radu (23 Martie 2007)
Poze Radu
Filmulete Radu

Varsta lui Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

vazut si gazoaba ... se stie ea ...

mami de Matei Stefan 12.03.2007

poze cu matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Asa...sa revenim...

Roxanici mie imi place cum pozeaza fitu dar preferata mea tot asat ramane Rares -preferata.

Lauramar..dr decide in caz de boala nu noi...homeopatele merg si ele dar la varsta copiilor nostrii ar trebui un sfat avizat.Sanatate.

Kmi as fi venit si io in petit dar barbata miu nebunu zice ..stai asa..sa vedem cum arata mama..ce cont in banca are tata....chestii d'astea..nesemnificative....Asa ca ...ascult barbatu si ii prezint tot forumu si pana alege el se insoara fisu ....

Stefanyia iertare...eu stiam de musetel dar nu stiu de ce aveam impresia ca stii si tu...eu am aflat de el de la ELenaGiulia (carei aii multumesc si acu si sper ca e bine si ea si sotzu si copii) si mi-a zis de el cand Vic nu iesea cate 1 saptamana.

sa trezit tero.
balul sa sfarsit.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina.todor spune:

intrebare pentru ochelariste - cum faceti sa nu va rupa ai mici ochelarii? ca al meu cum il iau in brate cum hatz ochelarii lu mama ( iar eu nu vad fara ochelari) acu imi fac unii noi si tare mi-as dori sa ma tina macar 6 luni.

Doina & BB Radu (23 Martie 2007)
Poze Radu
Filmulete Radu

Varsta lui Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

doina lentile de contact. nu glumesc. e cea mai buna solutie. daca le suporti evident.

martutza vezi ca de tine ma iau ca te cunosc. . deci sa-ti mai explic o data:marmelada cu fasole e marmelada cu fasole. cartof cu lapte e cartof cu lapte. si eu pun lapte la piure-uld e cartofi!!!!!

si mai ziceam ca eu dreg ciorbele si musacalele cu iaurt ca si eu mananc musaca cu aiurt sau ciorba de vita....


ioanaradu


si acu una offtopic dar tare: fu unu de intra pe forum pe la nush ce topic si zise ca "suntem ca niste gaste care nu stiu sa vb despre altceva decat pampers, kk si piureuri". am ras de m-am cocosat..pai daca saitele care este se numea...despre sosete...ei ia ghici stimabile despre ce am fi vorbit..DESPRE SOSETEEEEEEE....! mdea...lol ca zic asa....


v-am ciuchlit, ma duc sa culc maimutza ca se chitzacaie..

p.s zadi vezi ce discutii misto s-au deschis? ca era o amorteala p'aici... una la supa, alta cu bebeu pe jos, alta pe sus, una cu tzaca in vant...si nu mai scria nimeni nimic..daca o tineti tot in letargia asta maine incep sa vorbesc despre sex... in scris sau oral?! poate imi iau bann...

are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

In legatura cu subiectul zilei, mi se pare normal sa ii dau apa, ceai sau supa fetei dupa masa...ideea ar fi sa ii inlocuiesc masa de lapte cu una diversificata si atunci incerc sa nu o mai pun la san. De lichide are nevoie.

quote:
Originally posted by carmenefr


Ca sa nu mai zic de cat de mult se laudau niste mamici, acum vreo 2-3 sapt, ca inca mai alapteaza, e greu, usor...V-ati gandit vreun pic la noi, astea ne-alaptatoare, care am vreut, dar nu s-a mai putut???
V-ati intrebat de ce conversatia voastra continua nestingherita de vreuna dintre noi???
Gata, m-am potolit...ca o luasem tare...daca vreti sa dati cu rosii, prefer bulion gata imbuteliat si pus in ladite...


Eu sunt una din acele mamici. Deschisese cineva subiectul, crina_mio, parca, asa ca m-am uitat in urma si am vorbit despre propria mea experienta, asa cum multe dintre voi au facut-o, fie ca au alaptat sau nu. Nu mi se pare corect sa numesti asta lauda. Mai ales ca nu am judecat niciodata pe nimeni.


arissa - mami de Maya(18.03.2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

deci, fara deci. s ava spui ....era PMS..ecuatie in care domnul M ieste scarbele de rusi care pana nu m-am dus cu testu'n mana nu au venit si pace de mi-a tzatzait fundu zdravan.

asa ca acu mi-a revenit 'mneaiei la locu cu pricina si sunt fata dragutza si cuminte. despre ce mai vrbim? psalmi? regasirea eului interior, exterior si adiacent?

aa...si sa va mai spun ca mi-a inceput berbantu muncile si sunt neforumizata rau d'aia am aberat atat p'acilea azi. da gata, ca tre sa vie de la oaste si ma duc sa-i pun cerbu la protap, butelca cu vin la gheata si...strugurii in pocale.

pupe..pupe..pupezele.....

are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Arissa,pai cum sa numesc treaba asta?Voi alaptati, bb-ii adorm la san, cred ca e o senzatie grozava, noi n-am avut parte de ea aproape deloc...nu e gelozie din partea nostra, ci lipsa de fair-play din partea vostra.
Nu poti manca o ciocolata in fata unui diabetic(mamaaaa, ce exemplu am gasit!!!!!)
cioco sa fie normala nu pt diabetici

Si cu asta am inchis subiectul.Ma duc sa-mi aranjez laditele cu borcane de bulion.


Mergi la inceput