Dureri de maini

Dureri de maini | Autor: Annie80

Link direct la acest mesaj

Verisoara mea, gravida in 37 saptamani se vaita de dureri de maini, si-mi cere sfatul ce sa faca, dar eu neavand asemenea dureri pe perioada graviditati,am recomandat sa se odihneasca mai mult si atat.

cele care au avut asemenea problema ar putea sa-mi de un sfat ce sa faca?

multumesc!

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EllaX spune:

Eu am avut dureri de maini in trimestrul 3 de sarcina. Am avut retentie mare de apa si sare (si m-am umflat corespunzator). Din cauza asta, erau comprimati nervii care trec pe la incheietura mainii si rezultatul era ca aveam in permanenta dureri si intepaturi. Daca si verisoara ta retine apa si s-a umflat, nu are ce face cu durerile astea, trebuie sa astepte sa nasca - si vor trece treptat. Multe gravide au asa ceva.

Mai exista in sarcina dureri musculare date de scaderea anumitor ioni (calciu, magneziu, potasiu), dar acelea apar si la alti muschi.

EllaX cu Ana (30 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Pe mine ma dureau toate oasele de parca eram batuta. Iar noada simteam ca mi se rupe. Desi am intrebat dr nu mi-a dat niciodata un raspuns concret. Imi raspundea mereu cu glume de genul: din cate vad eu esti gravida!!! Tare greu a fost, dar a trecut...dupa ce am nascut. Acum ma dor si mai tare: de la carat copilul in brate.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze diverse
Botez Rares 7-8 luni Litoral 2007

Mergi la inceput