Copiluti de mai-iunie 2005 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Gusta, la ora asta ar merge mai bine o ciorba decat o cafea

Io ma duc la bufet sa fac o vizita la

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

proba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Tdi arati mai bine fara advertisment.

Gabitza s-a facut te servesc cu ciorba.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

pai nu zicea fatuca aia iute de maus ca pana azi imi tine avertismentul?!...sau se referea la azi inclusiv? in fine...

Noi suntem bine, traiasca bentelanul si pufuletii romanesti! aseara i-am dat o compresa de cortizon ca nu se mai putea si si-a revenit ca prin minune, continuam cu antibioticul toata saptamana si sper sa fie ok...pana la urmatoarea bolesnita, bineinteles!
De sambata copilul meu n-a mancat absolut nimic, nici macar un biscuite sau lapte sau altceva, doar apa si ceai a vrut...aseara mi-am amintit ca mai avem un pachet de pufuleti din RO si i-am dat...i-a devorat efectiv! trebuie sa refac stocul ca din multe belele ne-au salvat!
Mercedes, nu se mai dau picaturi de urechi pentru otita, cica s-au interzis la copii. Sa stii ca Aly vorbeste mai putin decat Bia, cel putin asa cred din ce povestesti tu.
Gabitza, mi-ai facut pofta cu ciorba...deci azi fac si eu!
Gusta, noi asa patim in RO ca pitik striga incontinuu dupa tac-su si sa vezi priviri intepatoare pe strada sau la magazine cand merg cu ea si urla din toti rarunchii "papaaaaa papaaaa!"
revin ca nu pot sa raspund acuma la toate, maerg la farmacie sa iau niste vitamine, orice, sa-i fac pofta de mancare la atomika, sper sa gasesc ceva altfel ma vedeti la jurnalul de la ora 5.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

aaaa, asa mai merge! intre "proba" si mesajul urmator a disparut avertismentul. grazie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

tdi- s a interzis in italia, de ce sincer nu sunt la curent cu asta.
Cristi a avut otita cred acum vreo 3 sapt si i s au prescris picaturi aici in ro.
Iar eu din cauza ca ma durea f tare o ureche cam in aceeasi perioada mi am pus tot asa picaturi si de fapt... durerea era din cauza unui dinte pe care l am rezolvat rapid.

laura- ma crezi ca nu gasesc dar caut. Oricum ce am scris sigur e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Gabi sta linistita...era 73/1999 care ulterior a fost abrogat in 2001 si cu noul Cod fiscal nu scrie decat de o declaratie pe propria raspundere...asa ca sa ma scuteasca...

Tdi asta o fi noua tendinta in moda medicinii de a lasa organismul sa lupte insa e prea multa suferinta pentru astia mici...si biata Aly pana la 3 ani mai are destul...
Cat priveste trinughiurile a venit toamna s-au uscat si au cazut...esenta a contat si anume ca suntem un grup solidar...toti pentru unu...

Gabi sa stii ca Bia vorbeste asa ca relaxeaza-te...din ce povestesti imi dau seama ca asa sunt multi si nu-i nici un bai...altceva nu-mi da prin cap sa-ti spun acuma dar pe cuvant nu-i nici un bai...


Loreen cu BIANCA si DELIA
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Ce imi place imi place si nu pot renunta la voi. Imi sunteti tare drage.

Azi m-am suparat tare pe Alexia. Mi-a tras 2 palme in parc ca nu i-am dat bomboane. Drept pentru care am luat-o de o aripa si am adus-o acasa. De cand cu greva de 2 sapt, adica regim, Alexia mananca de rupe. Am cantarit-o azi si are din nou 11.800!!!!!!!!!!!

Antonia ieri s-a gariat tare la ureche si a curs sange juma de ora. F mult si nu se mai oprea. Am reusit in final cu Gelaspon ca atfel nu stiu ce faceam. Toata ziua zice mamamamama si de aseara dorm cu succes in aceeasi camera.

, mami de printese
Alexia Ioana si Iulia Antonia

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fran spune:

Buna !
Ne mai tineti minte?
Suntem relativ bine, cat am fost la Londra Iepu' s-a trezit in fiecare noapte pe la 3-4 urland dupa mine si partea cea mai proasta e ca in unele nopti nici nu s-a mai culcat la loc, dupa ce m-am intors am fost virusate amandoua, iar joi se interneaza tata in spital si cred ca vineri il opereaza-sa ne tineti pumnii stransi, cel mai tare ne e frica de anestezie-generala, ca el nu sta bine deloc cu inima. Pana la urma au fost de acord sa-i faca implant la prostata cu bilutzele radioactive de iod, in general se face pana la 65 de ani (el are 66), valorile analizelor sunt in limitele cerute de ei, tomografia la bazin a fost ok in schimb i-a iesit foarte proasta scintigrafia osoasa...asta intra tot la conditiile pentru operatie-cancerul de prostata duce la metastaze osoase, si pe tata chiar il durusera diverse oase prin primavara...Pana la urma dr. a zis ca mai mult ca sigur are alte probleme la oase , ceea ce la varsta lui nici nu e de mirare, si la cum sunt celelalte analize sigur nu are metastaze. Am virat deja banii pt. "bilutze"- au fost ceva mai scumpe decat ne spusesera la inceput-5000E, sper sa ajunga la spital joi-le aduc din Germania.
Iepu' vorbeste din ce in ce mai mult, dar pronuntza stalcit, trebuie sa ajungem pe la un logoped cu ea dar habar nu am cand o sa ne facem timp. A prins gustul jocurilor pe calculator-am inceput cu joculetzele de la bebe muppets -pe mine m-a lasat masca- broasca aia ii cerea sa apese pe maro/roz/portocaliu/purpuriu etc- culori pe care noi nu ne-am obosit sa o invatam si ea nu avea nici o problema...Partea proasta e ca nu vrea sa lase mouse-ul din mana si deschide/inchide/modifica tot felul de fisiere, cred ca in curand face varza calculatorul...
Pupici

Fran si Patricia Annelise (05.05.05)
Iepurete mititel
Iepurete a crescut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babygirl spune:

mai sunt copilasi pe aici care nu dorm dupa-amiaza?

Mergi la inceput