*Bucurii de sept-oct 2006 (84) - La multi ani! *

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liduta spune:

sa stea singurel in picioare sa danseze si sa bata din palme, nu mai zic ce rade, iar in ce priveste mersul deacum e as, alearga numai ca si noi trebuie sa ne tinem dupa el ca isi mai pierde echilibrul din cand in cand.
Am vazut ca tot vorbiti de somnul bebicilor. noi de la sapte luni am inceput sa dormim muuuult mai bine. Adica maraie prin somnic cam de 2-3 ori pe noapte si atunci ma ridic frumusel din pat, ii pregatesc bibe cu laptic, papa si apoi adoarme la loc. Mai nou de vreo saptamana incoace a inceput copilul meu sa doarma pana la 9-10 dimineata de ma trezesc de atata somn. in timpul zilei mai are doua reprize de somn de cate 1-2 ore si prin urmare ma declar supermultumita
silvia - Lucas avea perisorul cum il are david al meu. De ce l-ai tuns? De fapt vad ca mai toate mamicile ati tuns copilasii dupa mot. De ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liduta spune:

na ca iar am trimis naspa mesajul meu. mereu fac asa. scuze. sper sa se inteleaga ceva din el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

MamiLili, merci de link!

Pufy, felicitari lui Nicolas si pt suzy si pt dinti!! asta cu suzy mare realizare! mie imi e groaza de operatiunea asta ca al meu cred ca deja e foarte dependent de ea! si cand i pierde printre jucarii se apuca sa o caute! si daac n-o gaseste e in stare sa scoale tot blocul!
Pufy, Gety, merci de must! s abeti cate un pahar si pt mine!

Beatrix si Eric (11 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:



Felicitari si bebelusei Alessia!

Beatrix si Eric (11 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Cristina pt cafelutza si pe Gonghy pt doua stelutze!
cred ca daca ma chinui un pic azi reusesc sa-mi fac si eu rost de 2 stelutze!

Beatrix si Eric (11 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Susa, Lucas!
Referitor la decalotare noua nu ne-a zis nimeni nimic aici! Am impresia ca o fac doar in caz de necesitate ca ei merg pe faza cu "sa lasam intai natura sa vedem ce se intampla"!

Beatrix si Eric (11 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liduta spune:

Mirabela - referitor la calculul concediului medical aplicat la minimul pe economie, din ce stiu eu acest minim este diferit in functie de studiile cerute pentru postul respectiv. sincera sa fiu nu sunt prea in tema, ca de cand am nascut nu am vrut sa mai am de-a face cu toate astea, dar cred ca merita sa te interesezi mai bine. la urma urmei legea e interpretabila si de obicei angajatorii, pana la proba contrarie, o interpreteaza in interesul lor. Asta o zic din experienta. ma interes cat mai curand si revin cu vesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Lidutza, stai linistita ca se intelege! Eu pe Eric l-am tuns din motive de igiena! vine de la cresa plin in cap de tot felul de mizerii incepand cu mancare, muci, praf....! ii fac baie la 2 zile dar ar fi trebuit sa-i fac zilnic daca nu-l tund!
ce norocoasa esti ca doarme asa bine!
Eric de la 6 luni mi-a dormit toata noaptea dar apoi a inceput sa-si strice programul de somn de cand ii apar dintii!
cel putin de o spatamana e teroare! N-a mai dormit deloc o noapte intreaga! Azi noapte s-a trezit de 5 ori cred pana la 3.30 si apoi l-am luat cu noi in pat si nici cu noi nu a dormit linistit!
Ii iese o masea acum!
Asa ca si eu prezenta in clubul celor carora nu le mai dorm copii!
In timpul saptamanii fac pe rand cu sotul (ne trezim o noapte eu, o nopate el) ca altfel n-as rezista sa ma mai duc si la lucru!

[quote]Originally posted by mami_so06

[limegreen][font=Arial][b]Poa' sa crape piatra-n 4, poftiti la 84


ce rima faina!mi-au dat lacrimile de ras!


Beatrix si Eric (11 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Susa spune:

Liduta noi l-am tuns dupa mot ca am vrut sa-i taiem buclele care nu-i stateau nici cum aranjate ...fiind si parul de la nastere am zis ca-i mai bine sa scapam de el..plus ca tati e chel de ce n-ar fi si baiatul????...acum a inceput sa iasa..e aspru si speram ca va fi la fel de ondulat si blond....plus ca la baita e mult mai comod...astea au fost motivele noastre...noi am vrut mai de mult sa facem operatiunea dar nu ne-au lasat bunicii...cica doar dupa mot...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

La multi ani Dora!

La multi ani Gabriel!



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput